• Odporúčame
  • Produkt mesiaca
Flector EP 25 mg cps 20ks liek proti bolesti

Flector EP 25 mg cps 20ks

Tablety proti zápalu a bolesti pri bolesti zubov, menštruácii, reumatických bolestiach

7,20 €
Dostupnosť: Skladom
Nákupom získate 3 bonusové body

Dostupné balenie

Skladom
8,50 €
Skladom
5,30 €
Skladom
3,90 €
Skladom
8,99 €
  • Popis produktu
  • Hodnotenie produktov
  • Doplňujúce informácie

Flector EP 25 mg cps 20ks

Liek obsahuje liečivo epolamínovú soľ diklofenaku. Patrí do skupiny nesteroidových protizápalových liekov (angl. skratka NSAID). Tento liek je na zmiernenie bolesti, môže taktiež znížiť zápal a opuch. 

Používa sa na dosiahnutie krátkodobej úľavy v týchto situáciách: bolesti miernej až stredne silnej intenzity (napr. bolesť hlavy, zubov, menštruačné bolesti, reumatické bolesti a bolesť svalov).

Pokiaľ lekár nepredpíše inak, dospelí a deti staršie ako 14 rokov majú užiť 1 mäkkú kapsulu s odstupom 4 - 6 hodín podľa potreby. V každom prípade sa za ktorékoľvek obdobie 24 hodín nesmie užiť viac ako 3 mäkké kapsuly (čo zodpovedá 75 mg draselnej soli diklofenaku).

Liek sa má užívať krátkodobo. Liečba má trvať 3 dni. Ak príznaky pretrvávajú alebo sa zhoršia, pacient sa má poradiť s lekárom.

Ako užívať Flector?

Mäkké kapsuly sa majú prehltnúť celé a zapiť vodou. 
Miera absorpcie diklofenaku sa znižuje, keď sa liek užíva s jedlom. Preto sa odporúča neužívať mäkké kapsuly počas jedla ani bezprostredne po ňom.

Užívanie lieku sa neodporúča ženám, ktoré sa snažia otehotnieť. 
Liek sa nemá užívať počas 1. a 2. trimestra tehotenstva, ak to nie je jednoznačne nevyhnutné. V 3.trimestri tehotenstva je liek kontraindikovaný.
Liek sa nemá podávať počas dojčenia, aby sa zabránilo vzniku nežiaducich účinkov na dieťa.
Neodporúča sa užívať liek u detí a dospievajúcich mladších ako 14 rokov.
Vzhľadom na profil možných nežiaducich účinkov majú byť starší pacienti zvlášť dôsledne monitorovaní
Liek je kontraindikovaný u pacientov so závažnou poruchou funkcie pečene alebo obličiek  U pacientov s miernou až stredne závažnou poruchou funkcie pečene alebo obličiek sa odporúča opatrnosť
Pacienti, u ktorých sa počas liečby individuálne vyskytnú poruchy vidienia alebo závrat, nemajú viesť motorové vozidlá a obsluhovať stroje.
Veľmi zriedkavo (<1/10 000) sa môže vyskytnúť fotosenzitívna reakcia.
Pri všetkých liekoch zo skupiny NSAID boli hlásené gastrointestinálne (žalúdočno-črevné) krvácanie, vredy alebo perforácia. Nežiaduce účinky je možné eliminovať užívaním najnižšej účinnej dávky počas najkratšieho obdobia potrebného na úpravu príznakov. 
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v príbalovom letáku. Čítajte pozorne príbalový leták!

Hodnotenie produktu

Momentálne nie je k dispozícii žiadne hodnotenie produktu.