Flector EP gél 100g

Flector EP gél 100g

Na miestnu liečbu poúrazových stavov pohybového aparátu - vykĺbenie, pomliaždenie kĺbov, šliach, svalov a väzov...

8,50 €
Dostupnosť: Skladom
Nákupom získate 4 bonusové body

Dostupné balenie

Skladom
18,60 €
Skladom
7,30 €
  • Popis produktu
  • Hodnotenie produktov
  • Doplňujúce informácie

Flector EP gél na liečbu bolesti

na miestnu liečbu poúrazových stavov pohybového aparátu, ako sú vykĺbenie, pomliaždenie kĺbov, šliach, svalov a väzov. Iba na odporúčanie lekára aplikovať pri mimokĺbovom reumatizme, ako sú juxtaartikulárne poruchy, choroby medzistavcovej platničky, idiopatická bolesť dolného chrbta, rôzne bolestivé syndrómy. Liek môžu užívať dospelí a mladiství. Deti iba na odporúčanie lekára.

Zloženie:
100 g gélu obsahuje liečivo:
Diklofenakepolamín (EP) 1,292 g, čo zodpovedá 1 g diclofenacum natricum.
Pomocné látky:
Makrogol, makrogolstearát 400, cetylstearyletylhexanoát, karbomér 934, trolamín, izopropylalkohol, parfém, čistená voda.

Charakteristika:
Liečivom je diklofenak, derivát kyseliny fenyloctovej, ktorý má vynikajúce antiflogistické, antireumatické a analgetické vlastnosti. Zloženie tohto nemastného, krémovitého gélu umožní ľahké prenikanie cez pokožku a dôsledkom jeho vodovo-alkoholickému základu má príjemne chladiaci a zmierňujúci účinok. Pokusy na zvieratách dokázali, že v prípade lokálnej aplikácie sa liečivo vstrebáva cez kožu do podkožného tkaniva a tak zmierňuje akutné a chronické zápalové reakcie.
V prípade traumatických a reumatických zápalov sa prejavia antiflogistické a analgetické vlastnosti Flector EP gélu v zmierňovaní bolestí, zapríčinených tlakom a pohybom, ako aj v zmiernení opuchlín.

Kontraindikácie:
Pri potvrdenej osobitnej precitlivenosti na diklofenac, pomocné látky v lieku, kyselinu acetylsalicylovú, alebo iné nesteroidové antiflogistiká a antireumatiká sa gel nesmie používať.
Liek sa nesmie aplikovať v období ťarchavosti a dojčenia. Deti a chorí s prieduškovým astmatom a žihľavkou môžu liek používať iba na odporúčanie lekára.

Interakcie:
Nie sú známe.

Dávkovanie a spôsob podania:
3-4-krát denne 2-4 g gélu (na špičku 1-2 prstov). Gél sa má ľahko vtierať, v prípade bolesti svalov vmasírovať na boľavé miesto. Flector EP gél sa môže používať aj ako sprievodná terapia spolu s inými nesteroidovými antireumatikami a antiflogistikami, ktoré obsahujú diklofenak.

Upozornenie:
Nesmie sa užívať na otvorené rany. Terapia nemá trvať dlhšie, ako 14 dní. Nesmie prísť do styku s očami a sliznicou. Používanie lieku v dobe ťarchavosti a dojčenia musí odporučiť lekár.

Varovanie:
Liek nepoužívajte po uplynutí času použiteľnosti, vyznačenom na obale.

Uchovávanie:
Uchovávajte pri izbovej teplote - do 25°C a mimo dosahu detí.

Nežiaduce účinky
Flector EP gél je všeobecne dobre znášaný. U citlivých pacientov sa môže vyskytnúť svrbenie, pálenie kože, sčerveňanie kože, zriedkavo vyrážky a precitlivenosť na svetlo. Pri ošetrení väčších plôch Flector EP gélom sa nemôžu vylúčiť ani systémové vedľajšie účinky. V prípade citlivosti na kyselinu salicylovú a precitlivenosti na additívne látky, napriek lokálnej aplikácie sa nemôžu vedľajšie účinky úplne vylúčiť, napr. astma, angioedém, žihľavka. Náchylnosť k tomu majú najmä pacienti s astmou a žihľavkou. Ak by ste spozorovali iné nežiadúce účinky ako sú popísané, informujte o tom svojho lekára alebo lekárnika.

Hodnotenie produktu

Momentálne nie je k dispozícii žiadne hodnotenie produktu.