• Z reklamy
Voltaren ActiGo extra 20tbl

Voltaren ActiGo extra 20tbl

zmierňuje prejavy zápalu, bolesť a opuch a znižuje horúčku

5,95 €
Dostupnosť: Skladom
Nákupom získate 2 bonusové body

Dostupné balenie

Skladom
10,50 €
Skladom
21,69 €
17,99 €
  • Popis produktu
  • Hodnotenie produktov
  • Doplňujúce informácie

Voltaren actigo extra patrí do skupiny liekov označovaných ako nesteroidové protizápalové lieky (NSAID). Liek slúži na úľavu od bolesti, tiež zmierňuje prejavy zápalu (opuch) a znižuje horúčku. Liek prináša úľavu od:

  • bolesti svalov, bolesti kĺbov, bolesti chrbta, hlavy, zubov, menštruačných bolestí
  • príznakov prechladnutia a chrípky (vrátane bolesti a škriabania v hrdle a iných sprievodných bolestí) a znižuje horúčku.

Liek zmierňuje príznaky zápalu, bolesti a opuchov tým, že blokuje syntézu molekúl (prostaglandínov) zodpovedných za zápal, bolesť a horúčku. Neovplyvňuje príčinu zápalu a horúčky.

Dávkovaniea spôsob užívania  - Dospelí a deti od 14 rokov: podáva sa 1 tableta po objavení sa príznakov, podľa potreby môže nasledovať ďalšia tableta s minimálnym odstupom medzi jednotlivými dávkami 4-6 hodín. V priebehu 24 hodín sa nemajú užiť viac ako 3 tablety (75 mg).

Liek je, bez konzultácie s lekárom, určený na krátkodobé užívanie, t.j. do piatich dní na zmiernenie bolestí a do troch dní na zníženie horúčky.

Tablety sa užívajú v pravidelných časových odstupoch, vždy vcelku a zapíjajú sa dostatočným množstvom tekutiny. Tablety sa odporúča užívať pred jedlom.

Upozornenie:
V treťom trimestri tehotenstva je liek kontraindikovaný. Počas prvého a druhého trimestra tehotenstva sa nemá liek podať, pokiaľ to nie je nevyhnutné (dávka má byť čo najnižšia a dĺžka liečby čo najkratšia).
V období dojčenia sa liek nemá podávať.
Liek môže spôsobiť zníženie ženskej plodnosti (poškodenie je reverzibilné a odznie po ukončení liečby), preto sa neodporúča podávať ho ženám, ktoré sa pokúšajú otehotnieť.
Deťom do 14 rokov sa liek neodporúča podávať.
Bez konzultácie s lekárom neužívať dlhodobo.
Pacienti so signifikantnými rizikovými faktormi kardiovaskulárnych príhod (napr. hypertenzia, hyperlipidémia, diabetes mellitus, fajčenie) môžu užívať liek len po starostlivom zvážení (dĺžka liečby má byť čo najkratšia a dávka čo najnižšia).
Pri miernom až stredne ťažkom poškodení funkcie obličiek a/alebo pečene sa odporúča opatrnosť. Liek je kontraindikovaný pri zlyhávaní obličiek a/alebo pečene.
Pacienti, u ktorých sa počas užívania lieku vyskytnú závraty, nemajú viesť vozidlo alebo obsluhovať stroje.

Hodnotenie produktu

Momentálne nie je k dispozícii žiadne hodnotenie produktu.