Flector EP tissugel náplasť 2ks

Flector EP tissugel náplasť 2ks

Lliečba poúrazových stavov pohybového aparátu - vykĺbenie, pomliaždenie kĺbov, šliach, svalov a väzov...

3,90 €
Dostupnosť: Skladom
Nákupom získate 1 bonusový bod

Dostupné balenie

Skladom
17,00 €
Skladom
7,15 €
6,49 €
Skladom
8,99 €
  • Popis produktu
  • Hodnotenie produktov
  • Doplňujúce informácie

Flector EP tissugel náplasť je liek, ktorý môžu používať dospelí na miestnu liečbu poúrazových stavov pohybového aparátu, ako sú vykĺbenie, pomliaždenie kĺbov, šliach, svalov a väzov. Iba na odporúčanie lekára aplikovať pri mimokĺbovom reumatizme, ako sú juxtaartikulárne poruchy, choroby medzistavcovej platničky, idiopatická bolesť dolného chrbta, rôzne bolestivé syndrómy.

Zloženie:
1 transdermálna náplasť v rozmere 10x14 cm obsahuje:
Liečivo:
Diclofenacum epolaminum (EP) 180 mg, čo zodpovedá 139,5 mg diclofenacum natricum.
Pomocné látky:
Želatína, polyvidón K90, 70% roztoku D-sorbitolu, kaolín, oxid titaničitý, propylénglykol, metylparabén, propylparabén, edetan disodný, kyselina vínna, monohydrát dihydroxyalumíniumglycinátu, sodná soľ karmelózy, sodná soľ kyseliny polyakrylovej, butándiol, polysorbát 80, aróma, čistená voda.
Nosič liečív a pomocných látok:
Polyesterová netkaná látka, polypropylénový film.

Charakteristika:
Liečivom je diklofenak, derivát kyseliny fenyloctovej, ktorý má vynikajúce antiflogistické, antireumatické a analgetické vlastnosti.
Pokusy na zvieratách dokázali, že v prípade lokálnej aplikácie sa liečivo vstrebáva cez kožu do podkožného tkaniva a tak zmierňuje akútne a chronické zápalové reakcie.
V prípade traumatických a reumatických zápalov sa prejavia antiflogistické a analgetické vlastnosti Flector EP transdermálnej náplasti v zmierňovaní bolestí, zapríčinených tlakom a pohybom, ako aj v zmiernení opuchlín.

Kontraindikácie:
Pri potvrdenej osobitnej precitlivenosti na diklofenac, pomocné látky v lieku, kyselinu acetylsalicylovú, alebo iné nesteroidové antiflogistiká a antireumatiká sa náplaste nesmú používať. Liek sa nesmie aplikovať astmatikom a osoby trpiace žihľavkou môžu liek užívať iba na odporúčanie lekára.

Interakcie:
Nie sú známe.

Dávkovanie a spôsob podania:
Denne 2x, ráno a večer nalepiť na postihnuté miesto.
Flector EP transdermálna náplasť je určená na vonkajšie užívanie. Samolepiaca náplasť sa nalepí na boľavé miesto a nechá účinkovať 12 hodín. Flector EP transdermálna náplasť sa môže používať po odporúčaní lekárom aj ako kombinácia s antiflogistikami, ktoré obsahujú diklofenak.

Upozornenie:
Pred užitím je treba odstrániť priesvitnú fóliu, ktorá chráni želatínovú plochu. Nesmie sa užívať na otvorené rany. Terapia nemá trvať dlhšie ako 14 dní. Nesmie prísť do styku s očami a sliznicou. Používanie lieku v dobe ťarchavosti a dojčenia musí odporučiť lekár.

Varovanie:
Liek nepoužívajte po uplynutí času použiteľnosti vyznačenom na obale. Po prvom otvorení spotrebujte do 3 mesiacov.

Uchovávanie:
Uchovávajte pri izbovej teplote - do 25°C a mimo dosahu detí.

Nežiaduce účinky

Flector EP transdermálna náplasť je všeobecne dobre znášaná. U citlivých pacientov sa môže vyskytnúť svrbenie, pálenie kože, sčerveňanie kože, zriedkavo vyrážky a precitlivenosť na svetlo. Pri ošetrení väčších plôch Flector EP transdermálnou náplasťou sa nemôžu vylúčiť ani systémové vedľajšie účinky. V prípade citlivosti na aspirín a precitlivenosti na additívne látky, napriek lokálnej aplikácie sa nemôžu vedľajšie účinky úplne vylúčiť, napr. astma, angioedém, urtikaria. Náchylnosť k tomu majú najmä pacienti s astmou a žihlavkou.

Hodnotenie produktu

Momentálne nie je k dispozícii žiadne hodnotenie produktu.

Doplňujúce informácie

Značka: IBSA
Balenie: náplať 2ks
Kód:
27508
ŠUKL kód: 27508
EAN:
Kategórie: Voľnopredajné liekySvaly, kosti a kĺby
Trápi ma: Hľadanie podľa problémuKosti, kĺby, svalyÚrazy, výrony