Panadol Baby, čapíky 10x125mg

Panadol Baby, čapíky 10x125mg

Deti od 9kg. Jemne a účinne znižuje horúčku a bolesť.

2,80 €
Dostupnosť: Skladom
Nákupom získate 1 bonusový bod

Dostupné balenie

Skladom
1,99 €
Skladom
2,90 €
  • Popis produktu
  • Hodnotenie produktov
  • Doplňujúce informácie
Panadol®Baby
(Paracetamolum)
Čapíky
 
Držiteľ rozhodnutia o registrácii: GlaxoSmithKline Consumer Healthcare, GlaxoSmithKline Export Ltd., Brentford, TW8 9GS, Veľká Británia
 
Výrobca: Farmaclair, 440 avenue du Général de Gaulle, Herouville Saint-Clair, Francúzsko
 
Zloženie lieku:
Liečivo: paracetamolum (paracetamol) 125 mg v jednom čapíku
Pomocné látky:tuhý tuk
 
Farmakoterapeutická skupina: analgetikum, antipyretikum
 
Charakteristika: Panadol Baby čapíky obsahujú paracetamol, liečivo proti bolesti (analgetikum) a         na zníženie horúčky (antipyretikum).
 
Indikácie: Panadol Baby čapíky sú určené na zníženie horúčky sprevádzajúcej chrípku                             a prechladnutie, rovnako ako infekčné ochorenia detského veku (napr. osýpky, rubeola, ovčie kiahne, šarlach, mumps) a očkovanie. Panadol Baby čapíky sú tiež vhodné na tlmenie bolesti sprevádzajúcej prerezávanie zúbkov, bolesti zubov, bolesti v krku a bolesti hlavy. Liek je určený pre deti s telesnou hmotnosťou nad 9 kg.
 
Kontraindikácie: Liek sa nesmie užívať pri známej precitlivenosti na paracetamol alebo jeho pomocné látky. Vzhľadom na obsah liečiva nie je liek určený pre deti s telesnou hmotnosťou do 9 kg. Ďalej sa paracetamol nesmie podávať pri ťažkom ochorení pečene alebo obličiek, pri žltačke, pri súčasnom podávaní liekov poškodzujúcich pečeň, pri krvácaní z konečníka, zápale hrubého čreva (proktokolitída) alebo po operačnom zákroku. Panadol Baby sa nesmie podávať súčasne s inými liekmi, ktoré poškodzujú činnosť pečene.
 
Nežiaduce účinky: Liek Panadol Baby čapíky je pri dodržiavaní odporúčaného dávkovania dobre znášaný, ale môže sa vyskytnúť kožná vyrážka, vzácne zúženie priedušiek, poruchy pečeňových funkcií a krvotvorby. Pri prípadnom výskyte týchto alebo iných nezvyčajných reakcií prestaňte liek podávať dieťaťu a poraďte sa s lekárom.
 
Interakcie: Ak dieťa užíva iné lieky (na lekársky predpis aj bez neho), poraďte sa o vhodnosti súčasného podávania tohto lieku s lekárom. Ak podávate tento liek dieťaťu, oznámte to lekárovi          pri predpisovaní iných liekov. Súčasné dlhodobé užívanie lieku s niektorými liekmi na spanie, proti epilepsii, niektorých antibiotík môže viesť k poškodeniu pečene.
 
Dávkovanie a spôsob podávania: Ak lekár neurčí inak, deťom s telesnou hmotnosťou 9-14 kg        sa podáva 1 čapík až 4-krát denne v časových odstupoch najmenej 6 hodín. Deťom s telesnou hmotnosťou 15-20 kg sa podávajú 2 čapíky až 4-krát denne v časových odstupoch najmenej 6 hodín. Vzhľadom na obsah liečiva sa liek nepodáva deťom s telesnou hmotnosťou do 9 kg.
Neprekračujte odporúčané dávkovanie.
Čapík vyberte z obalu a jemne zaveďte do konečníka. Po zavedení čapíka stlačte na 1-2 minúty zadoček rukou k sebe a uistite sa, že čapík zostal v konečníku.
 
 
Špeciálne upozornenia: Užívanie vyšších než odporučených dávok môže viesť k riziku závažného poškodenia pečene. Obsahuje paracetamol, nepodávajte s inými liekmi obsahujúcimi paracetamol. Ak do 3 dní nedochádza k zmierneniu príznakov, poraďte sa o ďalšom postupe s lekárom. Bez porady s lekárom nepodávajte liek dlhšie ako 3 dni. U dojčiat ihneď konzultujte každé horúčkovité ochorenie s lekárom. Vysoká horúčka, silná alebo trvajúca bolesť v krku, kašeľ, bolesť hlavy, nevoľnosť alebo zvracanie s bolesťami brucha môžu byť príznakom vážnejšieho ochorenia, preto okamžite vyhľadajte lekára. Vo všetkých prípadoch podozrenia na predávkovanie alebo pri náhodnom požití čapíka dieťaťom ihneď vyhľadajte lekára, aj keď nemožno pozorovať žiadne príznaky.
 
Uchovávanie: Uchovávajte pri teplote do 25 °C. Chráňte pred mrazom.
 
Varovanie: Liek sa nesmie používať po uplynutí času použiteľnosti vyznačenom na obale.
Liek uschovávajte mimo dosahu a dohľadu detí.
 
Balenie: 10, 50 čapíkov
 
Dátum poslednej revízie textu:

August 2008

Hodnotenie produktu

Momentálne nie je k dispozícii žiadne hodnotenie produktu.