• Odporúčame
HYLO-PARIN zvlhčujúce očné kvapky 10ml

HYLO-PARIN zvlhčujúce očné kvapky 10ml

Kvapky pre regeneráciu podráždených očí. Intenzívne zvlhčenie suchého oka.

Aj pre nositeľov kontaktných šošoviek. Moderné zvlhčujúce očné kvapky podporujúce regeneráciu buniek očného povrchu

 

14,80 €
Dostupnosť: Skladom
Nákupom získate 7 bonusových bodov

Dostupné balenie

Skladom
12,99 €
  • Popis produktu
  • Hodnotenie produktov
  • Doplňujúce informácie

HYLO-PARIN®

Zvlhčenie a regenerácia  podráždených očí

Doplnkové zvlhčenie pre dosiahnutie trvalého zlepšenia

Neustále vysychanie očného povrchu zanecháva stopy na citlivej rohovke. Žmurkaním, a s ním spojeným mechanickým trením, dochádza k podráždeniu očí. Následkom sú začervenané oči, svrbenie a pálenie, bolestivý pocit cudzieho telieska a niekedy tiež paradoxne zvýšené slzenie. Vzniknuté zápalové procesy, za určitých okolností, môžu mať chronický ráz a oči dlhodobo  zaťažovať. Aby mohlo byť v týchto prípadoch dosiahnuté trvalé zlepšenie, je potrebné oči intenzívne zvlhčovať.

Kyselina hyaluronová a heparin – plus pre doplnkové zvlhčenie

K dlhodobému a intenzívnemu zvlhčovaniu očí je najvhodnejšia kyselina hyaluronová, ktorá sa prirodzene vyskytuje v ľudskom tele. Kyselina hyaluronová s vysokou kapacitou vodnej väzby výborne uľpieva na očnom povrchu a vytvára rovnomerný, stabilný zvlhčujúci film, ktorý pomáha hojeniu buniek poškodeného očného povrchu.  Doplnkové zvlhčenie zaisťuje heparín, ktorý je v HYLO-PARIN®-e obsiahnutý. Táto látka efektívne podporuje regeneráciu  podráždených buniek rohovky a spojivky.

Glycerol – pre bezproblémové žmurkanie

Glycerol, obsiahnutý v zvlhčovacích očných kvapkách  HYLO-PARIN®, prináša pacientom hneď dvojaký úžitok

V prvej rade vytvára v roztoku očných kvapiek podobné pomery koncentrácií, ktoré sú v tekutinách buniek očného povrchu. Vďaka tomu sa niekedy zamedzí bolestivému vyrovnávaniu koncentrácie medzi tekutinou buniek očného povrchu a roztokom očných kvapiek. Glycerol má ešte jednu výhodu. Jeho olejová konzistencia pȏsobí ako mazivo a znižuje tak trenie očných viečok na podráždenej rohovke.

Bez konzervačných látok a fosfátov

Aby bola zabezpečená šetrná regenerácia očí, nemali by aplikované očné kvapky obsahovať žiadne agresívne zlúčeniny ako napríklad konzervačné látky. Konzervačné látky, ktoré zabraňujú infikovaniu  očných kvapiek choroboplodnými zárodkami v priebehu uskladnenia a použitia, poškodzujú bunky očného povrchu. Tieto látky narušujú slzný film a zároveň môžu  byt príčinou nežiaducich reakcií. Z tohto dôvodu by mali byť zvlhčujúce očné kvapky bez konzervačných látok. V HYLO-PARIN®-e je infikovanie roztoku mikroorganizmami vylúčené vďaka patentovanému viacdávkovému COMOD®-u.

Vedľa konzervačných látok môžu mať škodlivý vplyv i fosfáty, ktoré sa v očných kvapkách tiež spravidla vyskytujú. Následkom reakcie s kalciom, ktorý sa uvoľňuje z buniek poškodenej rohovky, môžu vznikať zle rozpustné kryštály, ktoré zhoršujú schopnosť videnia.

Preto by nemali očné kvapky, ktoré zvlhčujú operované rohovky a spojovky, obsahovať žiadne fosfáty.  HYLO-PARIN® neobsahuje fosfáty, v dôsledku čoho je úplne vylúčené riziko tvorenia kryštálov.

Pre trvalú regeneráciu podráždených očí

Hyaluronát sodný 1mg/ml a heparin

Znášanlivosť so všetkými druhmi kontaktných šošoviek

Bez konzervačných látok a bez fosfátov

Glycerol znižuje nežiaduci pocit cudzieho telieska

HYLO-PARIN® – moderné zvlhčujúce očné kvapky podporujúce regeneráciu buniek očného povrchu

 

Hodnotenie produktu

Momentálne nie je k dispozícii žiadne hodnotenie produktu.