NUROFEN Rapid 400 mg 30 kapsúl

NUROFEN Rapid 400 mg 20 kapsúl

Nurofen je liek na bolesť, horúčku a zápal

Dostupnosť: Nedostupné

Dostupné balenie

Skladom
4,00 €
Skladom
3,20 €
Skladom
4,70 €
  • Popis produktu
  • Hodnotenie produktov
  • Doplňujúce informácie
NUROFEN Rapid 400 mg 30 kapsúl

Liečivom NUROFENu Rapid 400 mg Capsules je ibuprofén, ktorý patrí do skupiny tzv. nesteroidových protizápalových liekov. Tlmí bolesti, zmierňuje opuchy pri zápaloch a znižuje horúčku. Ibuprofén zabraňuje tvorbe niektorých látok (prostaglandínov), ktoré sa podieľajú v organizme na vzniku bolesti, zápalu a horúčky.

NUROFEN Rapid 400 mg Capsules sa používa pri miernych až stredne silných bolestiach, ako sú bolesti hlavy vrátane migrény, bolesti chrbtice, bolesti pri menštruácii, bolesti zubov, pri bolesti svalov a kĺbov, ktoré sprevádzajú chrípku, a pri poraneniach mäkkých tkanív, ako sú pomliaždeniny a vyvrtnutia. Ďalej je vhodný na zmiernenie príznakov chrípky a nachladnutia,  znižuje horúčku a pri zápaloch horných dýchacích ciest.

V prípade degeneratívnych ochorení kĺbov alebo mäkkých tkanív pohybovej sústavy sprevádzaných bolesťou, začervenaním, opuchom a stuhnutosťou kĺbov a pri neuralgii (bolesť pri zapálenom nerve) sa tento liek užíva len na odporúčanie lekára.

Liek je určený dospelým a dospievajúcim od 12 rokov.

Lieková forma

mäkké kapsuly

NUROFEN Rapid 400 mg Capsules sú červené oválne priehľadné mäkké želatínové kapsuly s identifikačným logom („NUROFEN“) vytlačeným bielou farbou.

Liečivá látka

  • Liečivo je ibuprofén 400 mg;
  • Ďalšie zložky sú makrogol 600, hydroxid draselný, želatína, sorbitol, čistená voda, ponceau 4R E 124, lecitín, stredné nasýtené triacylglyceroly, izopropylalkohol, biely atrament NS-78-18011.

Ako užívať

Vždy užívajte tento liek presne tak, ako je to uvedené v písomnej informácii pre používateľa alebo ako vám povedal váš lekár, alebo lekárnik. Ak si nie ste niečím istý, overte si to u svojho lekára alebo lekárnika.

NUROFEN Rapid 400 mg Capsules je určený dospelým a deťom od 12 rokov.

Odporúčaná dávka je:

Dospelí a dospievajúci starší ako 12 rokov s hmotnosťou ≥ 40 kg:

Prvá dávka je obvykle 1 kapsula, ktorá sa zapíja vodou; ďalej sa v prípade potreby užíva 1 kapsula  s odstupom najmenej  4 hodiny. Počas 24 hodín sa nesmú užiť viac ako 3 kapsuly.

Užívajte čo najnižšie možné dávky počas najkratšieho obdobia, ktoré je nutné na potlačenie príznakov ochorenia. Tým znížite pravdepodobnosť výskytu nežiaducich účinkov.

Kapsuly prehĺtajte celé, nerozhryzené a zapite ich malým množstvom vody alebo nealkoholickým nápojom. Liek je vhodné  užívať spolu s jedlom.

Pokiaľ bolesti alebo teplota počas liečby NUROFENom Rapid 400 mg Capsules neustúpia a pretrvávajú dlhšie ako 3 - 5 dní u dospelých, poraďte sa o ďalšom postupe so svojím lekárom.

Ak ste dospelý, neužívajte NUROFEN Rapid 400 mg Capsules dlhšie ako 7 dní bez konzultácie s lekárom.

Ak je u dospievajúcich potrebné podávať tento liek dlhšie ako 3 dni alebo ak sa zhoršia príznaky ochorenia, musíte vyhľadať lekára.

Na čo si dať pozor

Prečítajte si pozorne príbalovú informáciu.

Balenie obsahuje 30 kapsúl.

Nežiaduce účinky

Podobne ako všetky lieky, môže mať aj tento prípravok nežiaduce účinky, ktoré sa ale nemusia vyskytnúť u každého - nežiaduce účinky nájdete v príbalovom letáku. 

Nežiaduce účinky môžete hlásiť priamo na adresu:
ŠÚKL, Oddelenie farmakovigilancie, Kvetná 11, 825 08 Bratislava 26
alebo e-mailom: neziaduce.ucinky@sukl.sk 

Registrovaný liečivý prípravok, pozorne si prečítajte písomnú informáciu pre používateľov.

Hodnotenie produktu

Momentálne nie je k dispozícii žiadne hodnotenie produktu.