Mexalen, čapíky 6ks

Mexalen, čapíky 6ks

liečba bolesti hlavy, kĺbov, svalov, nervov, zubov a pri bolestivej menštruácii

Dostupnosť: Nedostupné
  • Popis produktu
  • Hodnotenie produktov
  • Doplňujúce informácie
Liek proti bolesti a horúčke Mexalen (paracetamolum) čapíky sú určené na zníženie horúčky sprevádzajúcej chrípku a prechladnutie, rovnako ako infekčné ochorenia detského veku (napr. osýpky, rubeola, ovčie kiahne, šarlach, mumps) a očkovanie. Mexalen čapíky sú tiež vhodné na tlmenie bolesti sprevádzajúcej prerezávanie zúbkov, bolesti v krku a bolesti hlavy. Liek je určený pre deti s telesnou hmotnosťou nad 15 kg.
 
Držiteľ rozhodnutia o registrácii:
ratiopharm GmbH, 89079 Ulm, Nemecko
 
Zloženie:
Liečivo:
paracetamolum (paracetamol) 250 mg v jednom čapíku.
Pomocné látky:
Silica colloidalis anhydrica (koloidný oxid kremičitý), macrogoli 600 stearas (stearoylmakrogol 600), sojae lecithinum (sójový lecitín), adeps solidus H15 (tuhý tuk, čapíkový základ H15), adeps solidus W35 (tuhý tuk, čapíkový základ W35)..
 
Farmakoterapeutická skupina:
Analgetikum, antipyretikum.
 
Charakteristika:
Mexalenčapíky obsahujú paracetamol, liečivo proti bolesti (analgetikum) a na zníženie horúčky (antipyretikum).
 
Indikácie:
Mexalen čapíky sú určené na zníženie horúčky sprevádzajúcej chrípku a prechladnutie, rovnako ako infekčné ochorenia detského veku (napr. osýpky, rubeola, ovčie kiahne, šarlach, mumps) a očkovanie.
Mexalen čapíky sú tiež vhodné na tlmenie bolesti sprevádzajúcej prerezávanie zúbkov, bolesti v krku a bolesti hlavy. Liek je určený pre deti s telesnou hmotnosťou nad 15 kg.
 
Kontraindikácie:
Liek sa nesmie používať pri známej precitlivenosti na paracetamol alebo pomocnú látku.
Vzhľadom na obsah liečiva nie je liek určený pre deti s telesnou hmotnosťou do 15 kg. Ďalej sa paracetamol nesmie používať pri ťažkom ochorení pečene alebo obličiek, pri žltačke, pri súčasnom podávaní liekov poškodzujúcich pečeň, pri krvácaní z konečníka, zápale hrubého čreva (proktokolitída) alebo po operačnom zákroku. Mexalenčapíky sa nesmie podávať súčasne s inými liekmi, ktoré poškodzujú činnosť pečene.
 
Nežiaduce účinky:
Liek Mexalen čapíky je pri dodržovaní odporúčaného dávkovania dobre znášaný, ale môže sa vyskytnúť kožná vyrážka, vzácne zúženie priedušiek, poruchy pečeňových funkcií a krvotvorby. Pri prípadnom výskyte týchto alebo iných nezvyčajných reakcií prestaňte liek podávať dieťaťu a poraďte sa s lekárom.
 
Interakcie:
Ak dieťa používa iné lieky (na lekársky predpis aj bez neho), poraďte sa o vhodnosti súčasného podávania tohto lieku s lekárom. Ak podávate tento liek dieťaťu, oznámte to lekárovi pri predpisovaní iných liekov. Súčasné dlhodobé užívanie lieku s niektorými liekmi na spanie, proti epilepsii, niektorých antibiotík môže viesť k poškodeniu pečene.
 
Dávkovanie a spôsob podávania:
Ak lekár neurčí inak, deťom s telesnou hmotnosťou 15-30 kg sa podáva 1 čapík až 4-krát denne v časových odstupoch najmenej 6 hodín. Deťom s telesnou hmotnosťou nad 30 kg sa podávajú 1 až 2 čapíky až 4-krát denne v časových odstupoch najmenej 6 hodín. Vzhľadom na obsah liečiva sa liek nepodáva deťom s telesnou hmotnosťou do 15 kg.
Neprekračujte odporúčané dávkovanie.
Čapík vyberte z obalu a jemne zaveďte do konečníka. Vsúvanie uľahčuje krátke ponorenie do teplej vody alebo zohriatie v ruke. Po zavedení čapíka stlačte na 1-2 minúty zadoček rukou k sebe a uistite sa, že čapík zostal v konečníku.
 
Špeciálne upozornenie:
Používanie vyšších než odporúčaných dávok môže viesť k riziku závažného poškodenia pečene. Obsahuje paracetamol, nepodávajte s inými liekmi obsahujúcimi paracetamol. Ak do 3 dní nedochádza k zmierneniu príznakov, poraďte sa o ďalšom postupe s lekárom. Bez porady s lekárom nepodávajte liek dlhšie ako 3 dni. U dojčiat ihneď konzultujte každé horúčkovité ochorenie s lekárom. Vysoká horúčka, silná alebo trvajúca bolesť v krku, kašeľ, bolesť hlavy, nevoľnosť alebo zvracanie s bolesťami brucha môžu byť príznakom vážnejšieho ochorenia, preto okamžite vyhľadajte lekára. Vo všetkých prípadoch podozrenia na predávkovanie alebo pri náhodnom požití čapíka dieťaťom ihneď vyhľadajte lekára, aj keď nemožno pozorovať žiadne príznaky.
 
Uchovávanie:
Uchovávajte pri teplote do 25˚C.
 
Varovanie:
Liek sa nesmie používať po uplynutí použiteľnosti (exspirácia) uvedenej na obale.
Uschovávajte mimo dosahu detí.
 
Balenie:
6 čapíkov.
 
Dátum poslednej revízie:

December 2007

Hodnotenie produktu

Momentálne nie je k dispozícii žiadne hodnotenie produktu.