Kinedryl 10tbl

Kinedryl 10tbl

predchádza a lieči nevoľnosť pri cestovaní dopravnými prostriedkami

4,10 €
Dostupnosť: Skladom
Nákupom získate 2 bonusové body
  • Popis produktu
  • Hodnotenie produktov
  • Doplňujúce informácie

Písomná informácia pre používateľa
Informácia o použití, čítajte pozorne!

KINEDRYL®

tablety

Držiteľ rozhodnutia o registrácii
NOVENTIS s.r.o., Filmová 174, 761 79 ZLÍN, Česká republika

Zloženie lieku
Liečivo:
moxastini teoclas (moxastíniumteoklát ) 25 mg a coffeinum (kofeín) 30 mg v 1 tablete
Pomocné látky:
lactosum monohydricum (monohydrát laktózy), maydis amylum (kukuričný škrob), talcum (mastenec), calcii stearas (kalciumstearát)

Farmakoterapeutická skupina
antiemetikum, antivertiginózum

Charakteristika
KINEDRYL® je liek, ktorý účinne predchádza vzniku vracania, zmierňuje závrat a žalúdočnú nevoľnosť a má upokojujúci účinok.

Indikácie
Liek sa používa na predchádzanie a liečbu nevoľnosti pri cestovaní dopravnými prostriedkami (auto, vlak, lietadlo, loď). Na základe odporúčania lekára sa používa tiež na liečbu nevoľnosti a závratov najrôznejšieho pôvodu (napr. pri Meniérovej chorobe).
Liek môžu užívať dospelí, mladiství a deti od 2 rokov.

Kontraindikácie
KINEDRYL® sa nesmie používať pri precitlivenosti na niektorú zložku lieku, pri zelenom zákale (glaukóme), pri zväčšení prostaty, pri závažných ochoreniach žalúdka a čriev. Nesmie sa užívať pri akútnej otrave liekmi tlmiacimi centrálnu nervovú sústavu (CNS), pri súčasnej liečbe inhibítormi MAO (liekmi používanými na liečbu depresií) a v období 14 dní po jej ukončení. Pacienti so závažným ochorením srdca a krvného obehu, so zvýšenou funkciou štítnej žľazy, s chronickým ochorením pľúc, s poruchami pečeňových funkcií alebo s epilepsiou môžu liek užívať len na odporúčanie lekára.
Liek sa nesmie podávať v tehotenstve, počas dojčenia a deťom do 2 rokov.
Ak sa stavy uvedené v tejto časti u vás vyskytnú až počas užívania lieku, informujte o tom svojho lekára.
Liek sa nemá užívať pri činnostiach kedy sa vyžaduje zvýšená pozornosť.

Nežiaduce účinky
Liek sa zvyčajne dobre znáša, môže však vyvolať útlm, ospalosť, slabosť, poruchy koncentrácie alebo podráždenosť. Ďalej sa môže objaviť sucho v ústach, bolesť hlavy, nejasné videnie, ťažkosti s močením a zadržiavanie tekutín, zrýchlenie srdcovej činnosti, slabý pokles krvného tlaku, častejšie u starších pacientov. Vo výnimočných prípadoch môže KINEDRYL? u citlivejších osôb vyvolať miestne podráždenie tráviaceho systému, čo sa prejaví ako hnačka, zápcha, prípadne nevoľnosť. Zriedkavo sa môžu vyskytnúť reakcie z precitlivelosti (kožné vyrážky) a poruchy krvotvorby.
U mladších detí môže dôjsť k paradoxnému nepokoju a ojedinele k vzniku epileptických kŕčov.
Pri prípadnom výskyte nežiaducich účinkov alebo iných nezvyčajných reakcií sa o ďalšom užívaní lieku (podávaní deťom) poraďte s lekárom.
Ak sa u Vás vyskytnú nežiadúce účinky, ktoré nie sú uvedené v tejto písomnej informácii pre používateľa alebo ak nežiadúce účinky pretrvávajú, alebo sa zvýrazňujú, kontaktujte prosím, svojho lekára alebo lekárnika.

Interakcie
Účinok lieku KINEDRYL® a účinky iných súčasne užívaných liekov sa môžu navzájom ovplyvňovať. Váš lekár preto má byť informovaný o všetkých liekoch, ktoré v súčasnosti užívate, alebo ktoré začnete užívať, a to na lekársky predpis i bez neho. Bez porady s lekárom neužívajte súčasne s liekom KINEDRYL® iné voľnopredajné lieky. Ak vám iný lekár bude predpisovať nejaký ďalší liek, informujte ho, že už užívate KINEDRYL®.
Liek zvyšuje účinok alkoholu, liekov na spanie a na upokojenie, liekov proti kŕčom, liekov proti nadmernej zrážavosti krvi, liekov proti cukrovke, antikoncepčných liekov.
Tlmivý účinok lieku zvyšuje najmä alkohol a rôzne lieky na spanie alebo na upokojenie, inhibítory monoaminooxidázy a inhibítory acetylcholínesterázy. Účinnosť lieku znižujú barbituráty a pyrazolónové deriváty zásahom do odbúravania moxastínu.

Dávkovanie a spôsob podávania
Prevencia kinetózy (prejavy nevoľnosti pri jazde dopravnými prostriedkami):
Dospelí a deti staršie ako 15 rokov: 60 minút pred začiatkom cesty 1 tableta, pri dlhotrvajúcom cestovaní stačí podávať 1/2 - 1 tabletu vždy v intervale 2 - 3 hodín; v liečbe náhle vzniknutej kinetózy sa užívajú 2 tablety jednorazovo najlepšie v 4 čiastkových dávkach podaných v odstupe niekoľkých minút, pri nedostatočnom účinku je možné podávať 1/2 - 1 tabletu až do dávky 4 tabliet v odstupe 30 minút.
Deti mladšie ako 15 rokov: deťom vo veku 2 - 6 rokov sa podáva 1/4 tablety, vo veku 6 - 15 rokov 1/4 - 1/2 tablety; prvá dávka sa užije 60 minút pred začiatkom cesty, pri dlhotrvajúcom cestovaní sa môže podanie 2-krát zopakovať v intervale 2 - 3 hodín.
Menierova choroba a ďalšie vestibulárne poruchy ( pri závratoch rôzneho druhu): Dospelí užívajú 2 - 4 tablety 2 – 3-krát denne.

Tabletu je potrebné zapiť dostatočným množstvom tekutiny.

Upozornenie
O vhodnosti užívania lieku KINEDRYL® pri iných ochoreniach ako je nevoľnosť pri jazde dopravnými prostriedkami a o dlhodobejšom užívaní sa poraďte s lekárom.
Liek nesmú užívať vodiči, piloti pred plánovanou jazdou alebo letom, ani osoby, ktorých práca vyžaduje zvýšenú pozornosť, motorickú koordináciu a rýchle rozhodovanie (riadenie motorových vozidiel, ovládanie strojov, práce vo výškach a pod.).
Liek môže ovplyvniť výsledky alergenových kožných testov, preto je ho potrebné niekoľko dní pred testami vysadiť.

Predávkovanie
Predávkovanie sa prejavuje závratmi, ospalosťou, slabosťou až stratou vedomia, niekedy sa môžu podobať až delíriu tremens. Pri príznakoch z predávkovania ihneď vyhľadajte lekára!

Varovanie
Liek nepoužívajte po uplynutí času použiteľnosti vyznačenom na obale.

Balenie
4 tablety
10 tabliet

Uschovávanie
Liek uschovávajte v suchu pri teplote 15 až 25 °C, chráňte pred svetlom.
Liek uschovávajte mimo dosahu detí.

Dátum poslednej revízie

Október 2004

Hodnotenie produktu

Momentálne nie je k dispozícii žiadne hodnotenie produktu.

Doplňujúce informácie

Značka: Noventis
Balenie: tbl 10
Kód:
15884
ŠUKL kód: 15884
EAN:
8595014730170
Kategórie: Voľnopredajné liekyTráviaci systém
Trápi ma: Hľadanie podľa problémuTrávenie a metabolizmusNevoľnosť, zvracanie