Aliamare nosový a ušný aerosolový roztok 50ml

Aliamare nosový a ušný aerosolový roztok 50ml

Chráni sliznicu nosa pred vysušením a v nose udržuje prirodzene vlhké prostredie.

8,40 €
Dostupnosť: Skladom
Nákupom získate 4 bonusové body

Dostupné balenie

  • Popis produktu
  • Hodnotenie produktov
  • Doplňujúce informácie

Aliamare® je jedinečnou kombináciou dvoch dôležitých komponentov v jednom produkte, kyseliny hyalurónovej a izotonickej morskej vody. Kyselina hyalurónová a morská voda pôsobia synergicky (spolupôsobia) a ich účinky sa navzájom potencujú (vzájomne si zvyšujú efektivitu). 

Pri aplikácii do nosa zlepšuje hojenie poškodenej sliznice, potláča opuch sliznice v nosovej dutine a obnovuje jej prirodzené vlastnosti. Chráni sliznicu nosa pred vysušením a v nose udržuje prirodzene vlhké prostredie. Pôsobí antioxidačne (vychytáva veľmi reaktívne molekuly, ktoré sa pri zápale tvoria nadmerne a predlžujú ho) a teda má výrazný protizápalový účinok - tlmí sekréciu z nosa, zlepšuje mukociliárny transport (obranný mechanizmus ktorým sa telo zbavuje cudzorodých látok). 

Vďaka obsahu kyseliny hyalurónovej zvyšuje odolnosť sliznice voči infekciám a môžeme povedať, že má nepriamy antimikorbiálny účinok. Regeneračná vlastnosť je dôležitá pre urýchlenie hojenia mikrotrhlín a poškodenej sliznice (prispieva k vytvoreniu nových buniek) čím takisto obmedzuje tvorbu chrást.

Pri aplikácii do ucha jemne čistí ucho od nečistôt a nadbytku ušného mazu, je vhodný na každodenné použitie aj pre ľudí používajúcich načúvacie aparáty. Predchádza vytvoreniu mazovej zátky a tým aj možnej následnej infekcii. Ucho je citlivý orgán, jeho čistenie je spojené s rizikami, a preto je pri jeho čistení veľmi dôležité dodržať návod na použitie zdravotníckej pomôcky Aliamare®. 

Aliamare® neobsahuje konzervačné látky, je prakticky bez nežiaducich účinkov. Aliamare® je možné kombinovať s inými liekmi, nespôsobuje interakcie.

Hodnotenie produktu

Momentálne nie je k dispozícii žiadne hodnotenie produktu.

Doplňujúce informácie

Značka: IBSA
Balenie: 50ml
Kód:
M17008
ŠUKL kód:
EAN:
Kategórie: Zdravotnícke potrebyZdravotnícke pomôcky
Trápi ma: Hľadanie podľa problémuDýchanieUpchatý nosNádcha, chrípkaOči, ušiHygiena ušíAlergické prejavy