Aliamare nosový a ušný aerosolový roztok 100ml

Aliamare nosový a ušný aerosolový roztok 100ml

IZOTONICKÝ SPREJ, ROZTOK MORSKEJ VODY A SODNEJ SOLI KYSELINY HYALURÓNOVEJ
na dennú hygienu nosa a uší dospelých a detí.

10,11 €
Dostupnosť: Skladom
Nákupom získate 5 bonusových bodov
  • Popis produktu
  • Hodnotenie produktov
  • Doplňujúce informácie

Aliamare®

je jedinečnou kombináciou dvoch dôležitých komponentov v jednom produkte, kyseliny hyalurónovej a izotonickej morskej vody. Kyselina hyalurónová a morská voda pôsobia synergicky (spolupôsobia) a ich účinky sa navzájom potencujú (vzájomne si zvyšujú efektivitu). 

Pri aplikácii do nosa zlepšuje hojenie poškodenej sliznice, potláča opuch sliznice v nosovej dutine a obnovuje jej prirodzené vlastnosti. Chráni sliznicu nosa pred vysušením a v nose udržuje prirodzene vlhké prostredie. Pôsobí antioxidačne (vychytáva veľmi reaktívne molekuly, ktoré sa pri zápale tvoria nadmerne a predlžujú ho) a teda má výrazný protizápalový účinok - tlmí sekréciu z nosa, zlepšuje mukociliárny transport (obranný mechanizmus ktorým sa telo zbavuje cudzorodých látok). 

Vďaka obsahu kyseliny hyalurónovej zvyšuje odolnosť sliznice voči infekciám a môžeme povedať, že má nepriamy antimikorbiálny účinok. Regeneračná vlastnosť je dôležitá pre urýchlenie hojenia mikrotrhlín a poškodenej sliznice (prispieva k vytvoreniu nových buniek) čím takisto obmedzuje tvorbu chrást.

Pri aplikácii do ucha jemne čistí ucho od nečistôt a nadbytku ušného mazu, je vhodný na každodenné použitie aj pre ľudí používajúcich načúvacie aparáty. Predchádza vytvoreniu mazovej zátky a tým aj možnej následnej infekcii. Ucho je citlivý orgán, jeho čistenie je spojené s rizikami, a preto je pri jeho čistení veľmi dôležité dodržať návod na použitie zdravotníckej pomôcky Aliamare®. 

Aliamare® neobsahuje konzervačné látky, je prakticky bez nežiaducich účinkov. Aliamare® je možné kombinovať s inými liekmi, nespôsobuje interakcie.

Hodnotenie produktu

Ludwig
25.01.2020