YARILO MG – MAGNÉZIUM PRE ŽENY 40 TOBOLIEK

YARILO MG – MAGNÉZIUM PRE ŽENY 40 kapsúl

Magnézium a vitamíny pre ženy Yarilo Mg je doplnok stravy podporujúce dostatočné množstvo horčíka, aktívneho folátu najnovšej 4. generácie Quatrefolic® a ďalších vitamínov. Je určený na každodenné užívanie po celý čas tehotenstva a dojčenia a v období plánovania tehotenstva. Doplnok stravy neobsahuje umelé sladidlá, sacharózu, glukózu, žiadne pridané farbivá, laktózu ani lepok. 

Dostupnosť: Nedostupné

Dostupné balenie

 • Popis produktu
 • Hodnotenie produktov
 • Doplňujúce informácie

YARILO MG – MAGNÉZIUM PRE ŽENY 40 kapsúl

Vyvážená a pestrá strava je v období tehotenstva a dojčenia naprostou samozrejmosťou. Magnézium a vitamíny pre ženy Yarilo Mg je doplnok stravy podporujúci dostatočné množstvo horčíka, aktívneho folátu a ďalších vitamínov, tiež obsahuje folát najnovšej 4. generácie Quatrefolic®. Tento folát je biologicky aktívna forma kyseliny listovej a je vhodná pre osoby, ktoré majú z dôvodu zlej genetiky nižšiu schopnosť aktivácie kyseliny listovej na jej biologicky účinnú formu.

Magnézium a vitamíny pre ženy je vhodné užívať v období pred a počas menopauzy, kedy vitamín B6 reguluje hormonálne aktivity.

Yarilo Mg je vhodné pri dlhodobom používaní hormonálnej antikoncepsie, ktorá znižuje koncentráciu horčíka aj folátov. Môže prispieť ku zníženiu menštruačných kŕčov.

Magnézium a vitamíny pre ženy Yarilo Mg vytvorené potrebám tehotných žien a žien v reprodukčnom veku.

Jedna tobolka obsahuje 182,5 mg horčíka a 100 µg folátov najnovšej 4. generácie Quatrefolic®. Obsahuje tiež vitamín D3, vitamín B6 a B12.

Magnézium a vitamíny pre ženy Yarilo Mg neobsahujú umelé sladidlá, sacharózu, glukózu, žiadne pridané farbivá, laktózu ani lepok.

 • Horčík spracovaný vo forme citrónanu horečnatého sa ľahko vstrebáva a prispieva ku zníženiu vyčerpania a únavy. Potreba horčíka v tehotenstve sa razantne zvyšuje. Môže prispieť k normálnej funkcii činnosti nervovej sústavy a funkcii svalov. Podieľa sa na procese delenia buniek, taktiež podporuje normálnu syntézu bielkovín.
 • Quatrefolic® je aktívny folát, ktorý je okamžite účinný v ľudskom organizme. Podieľa sa na procese delenia buniek a tiež podporuje rast zárodočných tkanív počas tehotenstva. Nízka hladina folátu u tehotných žien je rizikovým faktorom pre vznik chýb neurálnej trubice u vyvíjajúceho sa plodu. Je dobré vitamíny užívať minimálne jeden mesiac pred plánovaným počatím.
 • Vitamín B6 a B12 podporujú normálnu tvorbu červených krviniek, ktoré dodávajú v tehotenstve kyslík matke aj bábätku. Folát a vitamíny B6 a B12 podporujú normálny metabolizmus homocysteinu.
 • Vitamín D sa podieľa na procese delenia buniek a podporuje normálne vstrebávanie vápnika a fosforu. Horčík a vitamín D v čase menopauzy a po menopauze zaisťuje normálny stav kostí, zubov a prispieva k normálnej hladine vápnika v krvi.
 • Spôsob užívania vitamínov YARILO mg

 • 1 tobolka raz až dvakrát denne (ráno a večer). Užívajte pred alebo spolu s jedlom a zapite dostatočným množstvom vody.
 • Vitamíny užívajte najmenej 1 mesiac pred otehotnením a ďalej po celý čas tehotenstva a dojčenia.
 • Vhodné aj pri dlhodobom používaní hormonálnej antikoncepcie.
 • Zloženie:

  Nutričné informácie

  Obsah tobolky: citrónan horečnatý; plnidlo: mikrokryštalická celulóza; protispekavé látky: oxid kremičitý, horečnaté soli mastných kyselín; vitamín B12 (kyanokobalamin); vitamín D3 (cholekalciferol); vitamín B6 (pyridoxín-hydrochlorid); Folát – Quatrefolic® (glikosaminová soľ kyseliny (6S)-5-methyltetrahydrolistovej). Tobolka: jedlá želatína.

  Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Doplnky stravy nie sú určené ako náhrada pestrej a vyváženej stravy a zdravého životného štýlu. Uchovávajte mimo dosah detí mladších ako tri roky. Výrobok je určený pre dospelé ženy. Uchovávajte na chladnom a suchom mieste chránenom pred zdrojom tepla. Neužívajte, pokiaľ je obal poškodený. Neužívajte po uplynutí času použiteľnosti. Neužívajte v prípade alergie alebo podozrenia na alergiu na nejakú zložku výrobku.

Hodnotenie produktu

Momentálne nie je k dispozícii žiadne hodnotenie produktu.