vibrocil kvapky

Vibrocil roztok 15ml

nádcha,upchatý nos. Nosné kvapky

9,00 €
Dostupnosť: Skladom
Nákupom získate 4 bonusové body

Dostupné balenie

Skladom
11,50 €
  • Popis produktu
  • Hodnotenie produktov
  • Doplňujúce informácie

Písomná informácia pre používateľa

Vibrocil®
Nosová roztoková instilácia, nosová roztoková aerodisperzia

Držiteľ rozhodnutia o registrácii/ Výrobca
Novartis s.r.o., Praha, Česká republika

Zloženie lieku
Liečivá:
Nosová roztoková instilácia: 2,5 mg phenylephrinum (fenylefrín) a 0,25 mg dimetindeni maleas (dimetindénmaleát) v 1 ml roztoku.
Nosová roztoková aerodisperzia: 2,5 mg phenylephrinum (fenylefrín) a 0,25 mg dimetindeni maleas (dimetindénmaleát) v 1 ml roztoku.

Pomocné látky:
Nosová roztoková instilácia: benzalkonii chloridum (benzalkóniumchlorid), acidum citricum monohydricum (monohydrát kyseliny citrónovej), natrii hydrogenophosphas anhydricus (hydrogénfosforečnan sodný bezvodý), sorbitolum (sorbitol), esencia de lavanda (levanduľová silica), aqua purificata (čistená voda)
Nosová roztoková aerodisperzia: benzalkonii chloridum (benzalkóniumchlorid), acidum citricum monohydricum (monohydrát kyseliny citrónovej), natrii hydrogenophosphas anhydricus (hydrogénfosforečnan sodný bezvodý), sorbitolum (sorbitol), esencia de lavanda (levanduľová silica), aqua purificata (čistená voda)

Farmakoterapeutická skupina
Dekongestant, antialergikum

Charakteristika
Čo je Vibrocil?
Liek proti nádche (na odstránenie upchatia nosa, proti alergii). Chráni riasinkový epitel nosovej sliznice.

Indikácie
Kedy je vhodné Vibrocil používať?
Vibrocil obsahuje jemný dekongestant (t. j. látku odstraňujúcu upchatie nosa) a antihistaminikum (látku pôsobiacu proti alergii). Vibrocil navodí rýchle a pretrvávajúce zmiernenie opuchu nosovej sliznice (upchatý nos) a zmierni nádchu. Vibrocil sa používa pri bežnej nádche, pri akútnej alebo chronickej nádche, pri sezónnej alergickej nádche (senná nádcha) alebo nesezónnej alergickej nádche (alergia na domový prach, zvieraciu srsť, plesne...), pri akútnom alebo chronickom zápale prínosových dutín. Vibrocil sa používa aj ako pomocný liek pri akútnom zápale stredného ucha a v predoperačnej i pooperačnej liečbe. Vibrocil zachováva fyziologickú funkciu kmitajúceho riasinkového epitelu nosovej sliznice.

Kontraindikácie
Kedy sa nemá používať?
Vibrocil by ste nemali používať, ak ste alergickí na niektorú z jeho zložiek, ak trpíte chronickou nádchou s atrofiou sliznice alebo ak užívate, resp. v posledných dvoch týždňoch ste užívali antidepresívum skupiny inhibítorov monoaminooxidázy (v prípade pochybností sa poraďte s lekárom alebo lekárnikom).

Nežiaduce účinky
Aké nežiaduce účinky môže mať Vibrocil?
V zriedkavých prípadoch môže spôsobiť prechodný pocit pálenia alebo sucha v nose.

Interakcie
Aké bezpečnostné opatrenia je potrebné dodržiavať počas používania lieku Vibrocil?
Vibrocil by sa nemal nepretržite používať dlhšie ako 1 týždeň; ak príznaky pretrvávajú dlhšie, poraďte sa s lekárom. V prípadoch dlhodobého a nadmerného používania sa môže oslabiť účinok lieku odstraňujúci upchatie nosa, môže sa reaktívne zvýšiť prekrvenie nosovej sliznice. To môže v konečnom dôsledku viesť k následnému zápalu nosovej sliznice (lieková rinitída). Pre deti od 1do 6 rokov je vhodná nosová roztoková instilácia. Neprekračujte odporúčané dávky zvlášť u malých detí a starších osôb. Ako pri všetkých liekoch proti nádche na miestne použitie, ktoré obsahujú látku zužujúcu cievy, môže nadmerné dávkovanie viesť k účinkom na celý organizmus.

Možno používať Vibrocil počas tehotnosti alebo v období dojčenia?
Ak ste tehotná alebo dojčíte, nemali by ste používať Vibrocil, ak ste sa neporadili s lekárom.

Dávkovanie a spôsob podávania
Ako sa používa Vibrocil?

Nosová roztoková instilácia
Po riadnom vyčistení nosa nakvapkať 3- 4 krát denne do každej nosovej dierky.
Deti vo veku 1 až 6 rokov: 1 až 2 kvapky.
Deti staršie ako 6 rokov a dospelí: 3 až 4 kvapky.

Vibrocil nosovú roztokovú instiláciu je najvhodnejšie aplikovať posediačky. Bezprostredne po každej aplikácii je vhodné zakloniť hlavu, aby sa zlepšilo rozptýlenie po vnútornom povrchu nosa.

Nosová roztoková aerodisperzia
Deti staršie ako 6 rokov a dospelí: po riadnom vyčistení nosa 1 až 2 dávky do každej nosovej dierky 3- 4 krát denne.

Rozprašovač držte zvisle, aplikátor zaveďte do nosovej dierky, druhú dierku uzavrite pritlačením nosového krídla a stlačte nádobku. Nádobu držte stlačenú a tlak povoľte až po vysunutí špičky aplikátora z nosovej dierky!

Dodržiavajte dávkovanie uvedené v písomnej informácii alebo dávkovanie predpísané lekárom. Ak máte dojem, že liek účinkuje veľmi slabo, alebo, naopak, veľmi silno, poraďte sa s lekárom alebo lekárnikom.
Vibrocil by sa nemal nepretržite používať dlhšie ako 1 týždeň.

Nosová roztoková (dávkovacia) aerodisperzia
Odstráňte ochranný kryt. Pred prvou aplikáciou niekoľkokrát vystreknite do vzduchu. Nasledujúca aplikácia je pripravená k použitiu.
Do nosovej dierky zaveďte aplikátor, stlačte jedenkrát sprejovú hlavicu. a stisk povoľte až po vytiahnutí aplikátora z nosovej dierky. Optimálne rozptýlenie rozprašovača dosiahnete vdýchnutím malého množstva vzduchu nosom v priebehu aplikácie. Po použití uzavrite.
Táto nosová roztoková dávkovacia aerodisperzia zabezpečuje optimálne rozptýlenie roztoku do nosovej dutiny a taktiež zabezpečuje optimálnu veľkosť dávky (140 mg/ vstrek), čím sa predchádza možnosti nežiaduceho predávkovania.

Špeciálne upozornenia
Informujte lekára alebo lekárnika, ak:
- trpíte zvýšeným krvným tlakom, srdcovo-cievnymi ochoreniami, ochorením štítnej
žľazy, glaukómom (zvýšeným vnútroočným tlakom) alebo inými ochoreniami,
- ste alergickí, najmä na iné lieky,
- užívate lieky na zníženie krvného tlaku napr. ß blokátory, tricyklické antidepresíva
alebo iné lieky (aj lieky užívané bez odporúčania lekára!).

Varovanie
Na čo je potrebné upozorniť počas používania lieku Vibrocil?
Liek nemožno používať po dátume vyznačenom na obale značkou EXP. Ak máte liek po záručnej lehote, vráťte ho, prosím, lekárnikovi. Viac informácií vam ochotne poskytne lekár alebo lekárnik, ktorí majú k dispozícii podrobnú informáciu určenú zdravotníckym pracovníkom.

Kde dostať Vibrocil?
V akých baleniach?
V lekárni, bez lekárskeho predpisu.
Nosová roztoková instilácia: balenie 15 ml.
Nosová roztoková aerodisperzia: balenie 10 ml.
Nosová roztoková (dávkovacia) aerodisperzia: balenie 15 ml.

Iné liekové formy: nosový gél.

Uchovávanie
Uschovávajte mimo dosahu detí. Po otvorení chráňte pred svetlom a teplom. Neskladovať pri teplote vyššej ako 30 °C.

Dátum poslednej revízie textu

Hodnotenie produktu

Momentálne nie je k dispozícii žiadne hodnotenie produktu.