Shark - Žraločia chrupavka 50tbl

Shark - Žraločia chrupavka 50tbl

Dostupnosť: Nedostupné
 • Popis produktu
 • Hodnotenie produktov
 • Doplňujúce informácie

SHARK - žraločia chrupavka

Žraloky sú živočíchy, ktoré netrpia rakovinou, infekciami alebo zápalmi. Špecifické na imunitnom systéme žraloka je to, že stále produkuje protilátky, ktoré kolujú v jeho krvnom obehu a zabraňujú tak napadnutiu chorobou. Pokusy so žraločími produktmi sa datujú od polovice 50. Rokov. Za najserióznejšie sa považujú výsledky Dr. B. Atassiho z Jules Bordet Institute v Bruseli. Žraločia chrupavka sa odporúča všetkým ženám pre vysoký obsah vápnika a fosforu v pomere 2:1, ako podporný prostriedok v období menopauzy na prevenciu osteoporózy – rednutia kostí, ktoré je spôsobené znížením hormonálnej činnosti. Pôsobí tiež ako prevencia nádorových ochorení. Účinné látky obsiahnuté v chrupavke sa podieľajú na obmedzovaní angiogenézy, t.j. vytvárania cievnej siete vyživujúcej novotvary v zdravom tkanive. Naviac posilňuje imunitný systém, a tým je dobrou prevenciou proti chorobám. Je osvedčeným podporným prostriedkom pre výkonnostných športovcov. Výrazne znižuje percento svalových zranení, poškodení svalového a kĺbového aparátu. Chrupavka sa podieľa na zmierňovaní zápalov a spomalení vaskularizácie v chrupavkách ľudských kĺbov. Pravidelné užívanie chrupavky je odporúčané aj v prípadoch degeneratívnej a reumatoidnej artritídy.
Zloženie:Tableta 340 mg: 200 mg žraločia chrupavka, 139 mg nemliečna zmes Richmix, 1 mg stearan horečnatý.Užíva sa :

 • na prevenciu a podpornú liečbu osteoporózy
 • na podporu liečby reumatických artritíd a pri degeneratívnych ochoreniach kĺbov – artrózy (zmierňuje zápaly)
 • ako prevencia poranenia šliach a kĺbov
 • ako podpora liečby pri nádorových ochoreniach
 • na zlepšenie stavu pri psoriáze (lupienke)
 • pri poškodení sietnice oka vplyvom diabetu
 • na podporu liečby zeleného zákalu
 • pri zníženej imunite

Dávkovanie:
Ako prevencia stačia 2-3 tablety 2-3x denne, v prípade preparátu FORTE 1-2 tablety 2-3x denne. Pri podpornej liečbe nádorových ochorení je dávkovanie nutné zvýšiť.

Kontraindikácie:
Nepodávať tehotným. Neužívať po chirurgickom zákroku alebo pri zlomeninách kostí až do úplného zahojenia. Nepodávať po infarkte myokardu a pri ťažkej forme anginy pectoris. Nepodávať deťom mladším ako 10-15 rokov, musí posúdiť ošetrujúci lekár. Podávanie chrupavky nenahrádza klasickú liečbu rakoviny operáciou, ožarovaním alebo chemoterapiou. Túto liečbu ale vhodne dopĺňa, odstraňuje vedľajšie účinky pri chemoterapii (opuchy, pocity nevoľnosti a pod.). Pri vysokých dávkach sa môže dostaviť grganie alebo pocit nevoľnosti. Toto možno ovplyvniť podávaním hneď po jedle.

Hodnotenie produktu

Momentálne nie je k dispozícii žiadne hodnotenie produktu.

Doplňujúce informácie

Značka: Olimpex
Balenie:
Kategórie: Výživové doplnkyImunitaPohyb, kosti a kĺby
Trápi ma: