• Odporúčame
Reparil Dragées 20mg 40tbl

Reparil Dragées 20mg 40tbl

Na liečbu miestnych opuchov, opuchov po poraneniach, pooperačných opuchov, bolestiach chrbtice, pri bolestiach hlavy pri otrase mozgu, na liečbu porúch žilovej funkcie končatín, na liečbu kŕčových žil..

9,20 €
Dostupnosť: Skladom
Nákupom získate 4 bonusové body

Dostupné balenie

Skladom
13,40 €
Skladom
9,10 €
  • Popis produktu
  • Hodnotenie produktov
  • Doplňujúce informácie

REPARIL-Dragées sa používa na liečbu miestnych opuchov, opuchov po poraneniach, na liečbu a prevenciu pooperačných opuchov, na liečbu bolestivých syndrómov chrbtice (medzistavcové platničky, bolesti šije, úsad, ischias), pri bolestiach hlavy pri otrase mozgu, na liečbu porúch žilovej funkcie končatín, na liečbu kŕčových žil, zápalov žíl, vredov predkolenia, na podpornú liečbu zápalov šľachových pošiev. Liek môžu užívať dospelí i deti.

Zloženie lieku

1 obalená tableta obsahuje:

Liečivo: escinum (escín) 20,00 mg.

Pomocné látky: lactosum monohydricum (monohydrát laktózy), povidonum (povidón), magnesii stearas (magnéziumstearát), saccharosum (sacharóza), talcum (mastenec), acaciae gummi (arabská guma), titanii dioxidum (oxid titaničitý, E 171), silica colloidalis anhydrica (koloidný oxid kremičitý), copolymerum MA/MMA 1:1 (kopolymér MA/MMA 1:1), macrogolum 8000 (makrogol 8000), natrii hydroxidum (hydroxid sodný), carmellosum natricum (sodná soľ karmelózy), triethylis citras (trietylcitrát), dimeticoni emulsio SE4 (dimetikonová emulzia SE4), cera alba (biely vosk), cera carnauba (karnaubský vosk).

Farmakoterapeutická skupina

Antiflogistikum, venofarmakum.

Charakteristika

Escín je liečivo z pagaštanu konského (Aesculus hippocastanum). Znižuje tvorbu opuchov, odvodňuje a má protizápalový účinok. Rýchle odstraňuje ťažkosti spôsobené miestnym opuchom (pocit tlaku, bolesť a pod.), pričom však negatívne neovplyvňuje látkovú výmenu minerálov a krvotvorný systém.

lndikácie

Liek sa používa na liečbu miestnych opuchov, opuchov po poraneniach, na liečbu a prevenciu pooperačných opuchov, na liečbu bolestivých syndrómov chrbtice (medzistavcové platničky, bolesti šije, úsad, ischias), pri bolestiach hlavy pri otrase mozgu, na liečbu porúch žilovej funkcie končatín, na liečbu kŕčových žil, zápalov žíl, vredov predkolenia, na podpornú liečbu zápalov šľachových pošiev. Liek môžu užívať dospelí i deti.

Kontraindikácie

Liek sa nesmie užívať v prvých troch mesiacoch tehotenstva. Na použitie lieku v ďalších mesiacoch tehotenstva alebo počas dojčenia musia byť zvlášť závažné dôvody. Preto je nutné, aby pacientky o vzniku týchto stavov počas liečby týmto liekom ihneď informovali lekára. Liek sa nesmie užívať pri precitlivenosti na escín alebo pomocné látky obsiahnuté v lieku.

Liek sa ďalej nesmie užívať pri závažnej poruche funkcie obličiek, u pacientov so sklonom k trombóze (tvorba krvných zrazenín) a u pacientiek, ktoré užívajú hormonálnu steroidovú antikoncepciu. Liek sa nepoužíva na liečbu iných ako poúrazových opuchov.

Nežiaduce účinky

Ojedinele sa môžu vyskytnúť žalúdočné alebo črevné ťažkosti (napr. nevoľnosť, hnačka, vracanie), reakcie precitlivenosti (napr. žihľavka), znížený krvný tlak, výrazné menštruačné krvácanie. Pri výskyte nežiaducich účinkov, alebo iných neobvyklých reakcií sa o ďalšom užívaní lieku poraďte s lekárom.

lnterakcie

Účinky lieku Reparil-Dragées a iných liekov sa môžu navzájom ovplyvňovať. Váš lekár by mal byť preto informovaný o všetkých liekoch, ktoré v súčasnej dobe užívate, alebo ktoré začnete užívať a to na lekársky predpis ako aj bez neho. Ak začnete súbežne s užívaním lieku Reparil-Dragées užívať nejaký iný voľnopredajný liek, poraďte sa s vaším ošetrujúcim lekárom. Reparil-Dragéesmôže zvýšiť účinok liekov, ktoré znižujú zrážavosť krvi.

Dávkovanie a spôsob podávania

Ak lekár neurčil inak, dospelí užívajú na začiatku liečby 3x denne 2 obalené tablety, neskôr udržiavaciu dávku 3x denne 1 obalenú tabletu. Deti užívajú 2-3x denne 1 obalenú tabletu.

Tablety sa užívajú po jedle a zapíjajú sa tekutinou.

Upozornenie

Pri náhodnom užití lieku dieťaťom alebo pri predávkovaní sa okamžite poraďte s lekárom.

Varovanie

Liek sa nesmie používať po uplynutí doby použiteľnosti vyznačenej na obale.

Balenie

40, 100 obalených tabliet.

Uchovávanie

Uschovávajte mimo dosahu a dohľadu detí.

Uchovávajte pri teplote 15 - 25°C, v pôvodnom obale, aby bol liek chránený pred vzdušnou vlhkosťou.

Hodnotenie produktu

Momentálne nie je k dispozícii žiadne hodnotenie produktu.