Regulax rastlinné preháňadlo 6 kociek

Regulax rastlinné preháňadlo 6 kociek

zápcha (obstipácia)

Dostupnosť: Nedostupné
  • Popis produktu
  • Hodnotenie produktov
  • Doplňujúce informácie

Písomná informácia pre používateľov !

Názov lieku

Regulax*
rastlinné preháňadlo

Lieková forma

Kocky.

Držiteľ rozhodnutia o registrácii

Krewel Meuselbach GmbH
Krewelstrasse 2
D-53783 Eitorf
SRN

Zloženie lieku
Liečivo : 1 kocka Regulax* obsahuje : Sennae folium (sennový list) 0,71 g a
Sennae fructus (sennový plod) 0,30 g.

Pomocné látky : acidum sorbicum (kyselina sorbová)
propylenglycolum (propylénglykol)
parafinum liquidum (tekutý parafin)
adeps solidus (neutrálny tuk)
glyceroli monostearas 40-50 % (monostearan glycerolu 40-50 %)
pruni domesticae succus inspissatus (zahustená slivková šťava)
caricae pulpa (figová pasta)
invertosi sirupus (sirup z invertného cukru )
sorbitolum (sorbitol)
acidum citricum anhydricum (kyselina citrónová bezvodá)
aroma citri (citrónová aróma).

Farmakoterapeutická skupina

Laxatívum.

Charakteristika

Regulax* obsahuje rastlinnú zmes sennových plodov a listov. Senna patrí ku skupine stimulujúcich laxatív antranoidného typu. 1,8-dihydro-antracenderiváty majú laxatívny účinok. U sennosidov, prípadne ich metabolitov v hrubom čreve (rheinanthron) je podmienený ovplyvnením motility hrubého čreva v zmysle inhibície stacionárnych a stimulácie propulzívnych kontrakcií. Z toho vyplýva urýchlená pasáž črevom a vzhľadom na skrátenie času kontaktu aj zníženie rezorbcie tekutín. Naviac je stimulovaná aktívna sekrécia chloridov, čo vedie k vylučovaniu vody a elektrolytov.

Indikácie

Regulax* sa užíva krátkodobo pri zápche (obstipácii).

Kontraindikácie

Regulax* sa nesmie užívať pri : ileu (nepriechodnosť čriev), ochoreniach spojených s akútnym črevným zápalom (napr. morbus Crohn, colitis ulcerosa, appendicitis), pri bolestiach brucha neznámeho pôvodu, pri vážnom nedostatku tekutín so stratou vody a solí; u detí do 10 rokov, v ťarchavosti a v období dojčenia.

Nežiaduce účinky

V ojedinelých prípadoch kŕčovité bolesti žalúdka a čriev. V týchto prípadoch treba znížiť dávkovanie. Pri trvalom užívaní/zneužívaní preháňadiel sa môžu vyskytnúť straty minerálov, najmä draslíka, výskyt bielkovín a krvi v moči (albuminúria a hematúria), ukladanie pigmentu do čreva (pseudomelanosis coli), ktoré je však neškodné a po vysadení preparátu zvyčajne odznie. Strata draslíka môže viesť k poruchám srdcovej činnosti a ochabnutosti svalov, najmä pri súčasnom užívaní srdcových glykozidov, diuretík a hormónov nadobličiek.

Interakcie s inými liekmi

Pri trvalom užívaní/zneužívaní je pre nedostatok horčíka možné zosilnenie účinku srdcových glykozidov (lieky podporujúce srdcovú činnosť) a ovplyvnenie účinku antiarytmík (prípravky na liečbu porúch srdcového rytmu). Straty horčíka môžu byť zosilnené v kombinácii s tiaziddiuretikami (prostriedky na podporu močenia), hormónmi nadobličiek a koreňom sladovky.
Majte prosím, na pamäti, že tieto údaje sa môžu týkať aj prípravkov užívaných v nedávnej minulosti.

Dávkovanie a spôsob podávania

Maximálna denná dávka nesmie prekročiť 30 mg hydroxyantracénových derivátov, čo zodpovedá 1 kocke Regulax* -u.
Ak nie je predpísané inak, užívajú dospelí max.1 kocku denne, deti od 10 rokov 1/4 – 1/2 kocky tak, že sa večer dobre rozhryzie. Správna individuálna dávka je tá najnižšia, ktorá je potrebná na dosiahnutie mäkkej stolice.
Regulax* sa užíva dobre rozžutý a najlepšie večer pred spaním. Účinok sa dostaví asi za 8 hodín.
Regulax* je určený len na krátkodobé užívanie. Preháňadlá povzbudzujúce črevá nemož-no bez odporučenia lekára užívať dlhodobo (dlhšie ako 1 až 2 týždne). Užívanie preháňadiel dlhší čas môže viesť k zosilneniu črevnej činnosti.

Predávkovanie

Pri predávkovaní laxatívom sú typické masívne hnačky, poprípade aj so silným dráždením čreva a masívnymi stratami vody a minerálov. Pri podozrení na predávkovanie informujte prosím Vášho lekára.

Upozornenie

Dlhšie užívanie preháňadiel povzbudzujúcich črevá môže zapríčiniť zvýšenú lenivosť čriev.

K užívaniu Regulax* -u by sa malo prikročiť len vtedy, ak sa nedá docieliť liečebný efekt úpravou výživy, ani použitím prípravkov s obsahom bobtnavých látok.

Upozornenie pre diabetikov
Fyziologická spaľovacia hodnota 1 kocky predstavuje približne 83 KJ = 15,4 kcal, resp.0,31 BE (sacharidových jednotiek).

Varovanie

Prípravok sa nemá úžívať po uplynutí dátumu expirácie.

Balenie

Balenie po 6 kociek.
Balenie po 12 kociek.
Balenie po 18 kociek.

Uchovávanie

Prípravok uložte mimo dosahu detí.

Dátum poslednej revízie

12/1999.

Milá pacientka, milý pacient !

Lenivé črevá a zápcha sú veľmi rozšírené ťažkosti, ktoré však len zriedka znamenajú vážne ochorenie. Oveľa častejšie sú ich príčinou zvláštne životné okolnosti, ako stres, nedostatok pohybu, používanie cudzích toaliet a nesprávna výživa. Dobré preháňadlo by Vám malo pomôcť bez námahy.

Prípravkom Regulax* ste si vybrali liek, ktorý reguluje činnosť čreva tak, že zväčšuje objem stolice a povzbudzuje peristaltiku (prirodzené rytmické pohyby) čreva. Tak nastáva pravidelné a jemné vyprázdňovanie.

Regulax* sa vyrába už 30 rokov v Meuselbachu/Thüringen z účinných rastlinných látok sennových listov a plodov. Vyslúžil si dôveru miliónov ľudí.

Ovocné kocky sa ľahko delia a tak sa dajú prispôsobiť Vašej individuálnej požiadavke. Skutočnosť, že sú veľmi chutné, Vám uľahčí ich užívanie.

Okrem toho skúste nájsť vyvážený životný rytmus a zároveň znížiť dávky Regulaxu*. Tým sa črevo vráti opäť do svojej normálnej, pravidelnej činnsti.

Nasledujúce pokyny Vám môžu pomôcť vychovať Vaše črevo opäť pre normálnu činnosť.

* Pokúste sa znížiť zhon a náhlenie vo Vašom živote. Choďte denne v rovnaký čas v kľude na toaletu - pokiaľ možno doma, v známom prostredí.

* Vyhraďte si pravidelne čas na jedlo a skúste sa živiť stravou bohatou na balastné látky, jedzte zmiešanú stravu s nízkym obsahom kalórií. Nahraďte jedlo v závodnom stravovaní radšej ovocím, šalátmi a müsli.

* Vzdajte sa kaloricky bohatých desiat. Radšej pite viac tekutín, napr. minerálnych vôd.

* Väčšina povolaní obmedzuje náš telesný pohyb. Organizmus tak nemôže spotrebovať dostatok energie z potravy. Nedostatok pohybu je však jedna z hlavných príčin zápchy. Skúste, pokiaľ sa dá, čo najviac behať a cvičiť.

* Tiež nezabudnite, že medzi užitím Regulaxu* a nástupom jeho účinku uplynie približne osem hodín a že u niektorých ľudí je stolica 2 až 3 krát týždenne úplne normálny jav.

Hodnotenie produktu

Momentálne nie je k dispozícii žiadne hodnotenie produktu.

Doplňujúce informácie

Značka: Krewel Meuselbach
Balenie: 6 kociek
Kategórie: Voľnopredajné liekyTráviaci systém
Trápi ma: Hľadanie podľa problémuTrávenie a metabolizmusZápcha