Pro-Osteo plus 30 sáčkov

Pro-Osteo plus 30 sáčkov

Prípravok na prevenciu a liečbu osteoporózy Sladené stéviou

Dostupnosť: Nedostupné
  • Popis produktu
  • Hodnotenie produktov
  • Doplňujúce informácie

Pro-Osteo plus je doplnok stravy s obsahom vápnika, vitamínu D3 a vitamínu K2 vo forme rozpustného granulátu, so sladidlom.

Rast a mineralizácia (ukladanie minerálnych látok do kostí) kostí sú u ľudí nejintenzívnejšie v období detstva a dospievania. Maximálne množstvo kostnej hmoty je dosiahnuté okolo 30 roku veku, potom už množstvo kostnej hmoty klesá. U žien úbytok kostnej hmoty urýchľujú hormonálne zmeny, ku ktorým dochádza pred menopauzou a behom nej. Z tohto dôvodu je v každom veku veľmi dôležitá správna výživa s dostatkom bielkovín, minerálnych látok a vitamínov, najmä vápnika, vitamínu D a vitamínu K. Dôležitý je tiež každodenný pohyb, vyhýbanie sa fajčeniu a pitiu sladkých sýtených nápojov a alkoholu, čo výrazne škodí kostnej hmote.
Európsky úrad pre bezpečnosť potravín (European Food Safety Authority, EFSA) potvrdil, že vápnik, vitamín D a vitamín K sú potrebné pre udržanie normálneho stavu kostí.

Vápník je najviac zastúpenou minerálnou látkou v ľudskom organizme. Z toho až 99% je viazaných v kostiach a zuboch.

Pro-Osteo plus Generica obsahuje vápník vo forme mliečnanu a glukonátu vápenatého, ktoré majú výbornú biologickú dostupnosť, neutrálnu chuť a rozpúšťajú sa bez zbytku sedimentu.

Vitamin D prispieva k normálnemu vstrebávaniu a využitiu vápnika a fosforu v organizme.

Vitamin K je v skutočnosti skupinou vitaminov rozpustných v tukoch. Najdôležitějšími sú vitamíny K1 a K2. Vitamín K1 (fylochinon) je v zelenej listovej zelenine, ale zle sa vstrebáva, má krátku biologickú dostupnosť a prevažne zostáva v pečeni.
Vitamin K2 (menachinon) vytvárajú v zdravom črevnom prostredí baktérie, ale väčšina odchádza stolicou. Z potravín je najbohatším zdrojom vitamínu K2 tradičné japonské jedlo natto vyrobené z fermentovaných varených sójových bôbov. Vitamín K2 je málo prítomný v jedle typickom pre západnú spoločnosť. Pro-Osteo plus Generica obsahuje prirodzenú formu vitamínu K2, tzv. izomér MK-7, ktorý sa získava patentovaným biofermentačným procesom. Táto forma má lepšiu biologickú dostupnosť a v krvnom sére zostáva dlhšie v porovnaní s inými formami vitamínu K. Pre dosiahnutie maximálneho účinku v tele je MK-7 optimálnym zdrojom vitamínu K2.

Vitamín K2 zabezpečuje, aby sa vápnik dostal do kostí a zubov. Prispieva k mineralizácii kostí, preto je potrebný na tvorbu a udržanie normálnej štruktúry kostí. Syntéza kostných proteínov, z ktorých je najviac zastúpený osteokalcin, je závislá na vitamíne K. Osteokalcin má dôležitú úlohu v kontrole mineralizácie tkaniva a prestavby kostí.

Zloženie:
účinná látka     obsah v jednom sáčku         % RVP*
Vápnik                        600,0 mg                     75 %
Vitamin D3                 10,0 μg (400 I.U.)         200 %
Vitamin K2 (MK-7)      90,0 μg                        120 %

*RHP = referenčná hodnota príjmu

plnidlo: izomalt; regulátor kyslosti: kyselina citrónová; mliečnan vápenatý, uhličitan vápenatý, glukonát vápenatý, menachinon-7, pomarančová aróma,

sladidlá: sukralóza, steviol-glykosidy, sacharinát sodný; cholekalciferol

Hodnotenie produktu

Momentálne nie je k dispozícii žiadne hodnotenie produktu.

Doplňujúce informácie

Značka: Generica
Balenie: 30sáčkov
Kategórie: Výživové doplnkyPohyb, kosti a kĺby
Trápi ma: Hľadanie podľa problémuKosti, kĺby, svalyOsteoporóza