Nurofen pre deti Active 12tbl

Nurofen pre deti Active 12tbl

Nurofen pre deti rozpustná tableta

Dostupnosť: Nedostupné

Dostupné balenie

  • Popis produktu
  • Hodnotenie produktov
  • Doplňujúce informácie

Nurofen Pre deti Active

patrí medzi lieky označené ako analgetiká, antipyretiká, nesteroidné antireumatiká (na tlmenie zápalu, bolesti a horúčky). Obsahuje liečivú látku ibuprofén, ktorá tíši bolesť, má protizápalové účinky a znižuje horúčku. Ibuprofén bráni tvorbe niektorých látok (prostaglandínov), ktoré sa v organizme podieľajú na vzniku bolesti zvýšenej teploty a zápalu. Jedna tableta obsahuje 100 mg ibuprofénu. Nurofen Pre deti Active sa používa: 

  • na tlmenie miernych a stredne silných bolestivých stavov ako sú bolesti hlavy, bolesti zubov, bolesti chrbta a pooperačných bolestí.
  • pri bolestiach a horúčke spojených s prechladnutím a chrípkou, bolesťou pri zápaloch stredného ucha, bolesťou hrdla, svalových bolestiach a bolestiach pri úraze mäkkých tkanív; 
  • pri horúčke.

Liek je určený pre deti od 6 rokov.

Dávkovanie:

Deti od 6 do 9 rokov: na úvod sa podajú 1 – 2 tablety, maximálne trikrát denne. Počas 24 hodín sa nesmie podať viac ako 6 tabliet. Deti od 10 do 12 rokov: na úvod sa podajú 1 – 3 tablety, maximálne trikrát denne. Počas 24 hodín sa nesmie podať viac ako 9 tabliet. Tableta sa rozpustí v ústach a prehltne, nie je potrebné ju zapíjať tekutinou. Liek je určený na krátkodobé podávanie. Ak problémy pretrvávajú alebo sa zhoršujú počas krátkej doby užívania, je nutné, aby pacient navštívil lekára. V prípade, ak sa po odznení účinku bolesť vracia v rovnakej intenzite, alebo ak maximálna jednotlivá dávka nestačí na utlmenie bolesti, treba vyhľadať lekára. Piť dostatok tekutín. Nie všetky lieky (vrátane voľnopredajných) sa dajú kombinovať, potrebná je konzultácia.

Upozornenie:

Uchovávajte pri teplote do 25 °C. Nepoužívajte po dátume exspirácie, ktorý je uvedený na škatuľke. Lieky sa nesmú likvidovať odpadovou vodou alebo domovým odpadom. Nepoužitý liek vráťte do lekárne. Tieto opatrenia pomôžu chrániť životné prostredie. UCHOVÁVAJTE MIMO DOHĽADU A DOSAHU DETÍ.

Hodnotenie produktu

Momentálne nie je k dispozícii žiadne hodnotenie produktu.