• Akcia
-25%
Mobivenal micro Simple 100+20tbl ZDARMA

Mobivenal micro Simple 100+20tbl ZDARMA,exp.08/23

Výživový doplnok pre ľudí so sedavým zamestnaním, pri dlhom státí, chodení a cestovaní, športovaní, pri všetkých prejavoch chronickej žilovej nedostatočnosti a hemoroidoch...

19,70 €
14,90 €
Dostupnosť: Skladom
Nákupom získate 7 bonusových bodov
  • Popis produktu
  • Hodnotenie produktov
  • Doplňujúce informácie

Mobivenal micro Simple je výživový doplnok s obsahom 450 mg diosminu a 50 mg hesperidínu, je určený pre rýchly a dlhodobý ústup problémov so žilami, priaznivo vplyvňuje stav žíl (ich elasticitu a pevnosť), pôsobí protizápalovo, vhodný pri pocite unavených, bolestivých a opuchnutých nôh, priaznivo pôsobí na popraskané drobné žilky, pri problémoch s hemoroidmi, pri náročných športových výkonoch ako prevencia pred vznikom opuchov, pri silových športoch ako prevencia pred vznikom strií.

Hlavnými zložkami výživového doplnku sú mikronizovaný a čistený diosmin s hesperidínom (tzv. MPFF – mikronizovaná purifikovaná flavonoidná frakcia). Toto zloženie sa už dlhé roky používa s úspechom pri všetkých prejavoch chronickej žilovej nedostatočnosti a hemoroidoch.

U prípravkov obsahujúcich diosmin a hesperidín bol preukázaný ich pozitívny účinok na mikrocirkuláciu, čo vedie k normalizácii priepustnosti kapilár a v konečnom dôsledku nastáva zmiernenie alebo odstránenie edémov. Obe zložky blokujú hromadenie krvi v žilách dolných končatín a zvyšujú tiež lymfatický odtok.

Diosmín

Diosmín je látka patriaca medzi flavonoidy, ktorú vieme izolovať z rôznych druhov rastlín. Diosmín všeobecne radíme medzi venotoniká (látky podporujúce činnosť ciev) a vazoprotektíva (látky ochraňujúce cievy). Terapeuticky sa používa pri liečbe venolymfatickej insuficiencie (cievnej a lymfatickej nedostatočnosti), ktorú obvykle sprevádzajú príznaky ako pocit ťažkých nôh, ranný výskyt pocitu unavených nôh a bolestivosť. Používa sa tiež pri liečbe akútnych epizód u hemoroidov (zlatej žily). Mikronizovaný diosmín zvyšuje napätie a odolnosť cievnej steny, čím napomáha regenerovať a spevňovať žilové steny. Týmto mechanizmom diosmín zamedzuje praskaniu drobných povrchových žiliek a bráni tiež vzniku vakovitých rozšírení žíl v miestach oslabenej cievnej steny. Diosmín ďalej redukuje venóznu distenzibilitu a venostázu (neželené spomaľovanie a hromadenie krvi v cievkach). Na úrovni mikrocirkulácie (pohybu krvi a lymfy v tkanivách) znižuje kapilárnu permeabilitu (priepustnosť) a zvyšuje kapilárnu rezistenciu (cievny odpor). Mikronizovaný diosmín má taktiež významný antiflogistický (protizápalový) účinok a popísané boli už aj jeho antioxidačné vlastnosti (pôsobí proti voľným kyslíkovým radikálom).V terapeutickej praxi sa často využíva mikronizovaná flavonoidová zmes diosmínu a hesperidínu.

Hesperidín

Doposiaľ bolo z rastlín izolovaných viac ako 5000 látok flavonoidovej povahy. Celkovo môžeme skupinu flavonoidov rozčleniť z pohľadu chemického na flavonoidy, izoflavonoidy a neoflavonoidy. Medzi najvýznamnejšie flavonoidy patria rutín, kvercetín, kaempferol, myricetín, hesperidín, daľej luteolín, apigenín, epikatechíny, proantokyanidíny (napr. pycnogel) a iné.

Flavonoidy (niekedy označované aj ako bioflavonoidy) zaraďujeme medzi sekundárne rastlinné metabolity vyskytujúce sa v rastlinách a rastlinných drogách voľne, alebo viazané v podobe glykozidov. Flavonoidy majú charakter polyfenolových látok.

Flavonoidy majú preukázaný antioxidačný efekt (zhášajú voľné radikály) a z toho vyplývajúci protizápalový a protivírusový účinok. Flavonoidy tlmia prejavy alergických reakcií a znížujú riziko vzniku nádorových ochorení. Niektoré flavonoidy (napríklad rutín) zlepšujú kvalitu kapilár tým, že znižujú ich fragilitu a permeabilitu. Vo všeobecnosti antioxidačné pôsobenie flavonoidov zosilňuje vitamín C.

Vďaka antioxidačnému pôsobeniu sa flavonoidy odporúčajú ako doplnok výživy pri niektorých frekventovaných srdcovo-cievnych ochoreniach (napríklad ateroskleróza) a ďalších súvisiacich problémoch (znižovanie hladiny LDL-cholesterolu a podobne).

Aby akákoľvek látka mohla ovplyvniť fungovanie organizmu, musí sa najskôr rozpustiť v tráviacom trakte, až potom sa vstrebe do krvného obehu a potom sa objaví jej účinok. Na podporu rozpustnosti bioflavonoidov, ktoré sú ťažko rozpustné, sa používa pri výrobe tzv. mikronizácia. Laicky povedané, jednotlivé častice sa „rozomelú“ na čo najdrobnejšie kúsky. V produkte MOBIVENAL micro Simple je priemerná veľkosť častíc cca. 1,8 mikrónov a 80% častíc je menších než 3,5 mikrónov. Takýto stupeň mikronizácie nebýva u podobných produktov obvyklý. U produktov s väčšou veľkosťou častíc dochádza k vstrebaniu menšieho množstva.

 

Prípravok je vhodný aj pre diabetikov.

Zloženie:

diosmin; objemové činidlo: mikrokryštalická celulóza, uhličitan vápenatý, kukuričný škrob; hesperidín; protihrudkujúca látka: mastenec, stearan horečnatý; zahusťovadlo: sodná soľ karboxymetylcelulózy; stabilizátor: želatína; povlakové látky: hydroxypropylmetylcelulóza, polyoxyetylén (40) stearan, polyetylénglykol; farbivo: oxid titaničitý, oxidy železa E172

Dávkovanie :
Odporúčaná denná dávka je 1x denne 1 tableta. Tablety sa prehĺtajú celé, nerozhryzené. Zapiť dostatočným množstvom tekutiny.

 

Upozornenie:

Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy. Nie je vhodný pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Nepoužívajte pri známej precitlivenosti na jednotlivé zložky prípravku. Skladujte mimo dosahu malých detí. Prípravok chráňte pred vlhkom a priamym slnečným žiarením. Skladujte pri teplote 15 – 25 °C.

Hmotnosť obsahu: 120 g ± 5 %

Hodnotenie produktu

Momentálne nie je k dispozícii žiadne hodnotenie produktu.

Doplňujúce informácie

Značka: VULM
Balenie: 120 tabliet
Kód:
M17369
ŠUKL kód:
EAN:
Kategórie: Výživové doplnkySrdce a cievyKrvný obehHemoroidy
Trápi ma: Hľadanie podľa problémuSrdce, cievy, krvKŕčové žily, varixyHemoroidy