• Odporúčame
Zyrtec 7tbl

Zyrtec 7tbl

alergická nádcha, alergický zápal spojiviek, svrbenia, žihľavky

5,00 €
Dostupnosť: Skladom
Nákupom získate 2 bonusové body
  • Popis produktu
  • Hodnotenie produktov
  • Doplňujúce informácie

Antialergikum, antihistaminikum Cetirizín je vysokoúčinný, s minimálnym výskytom ospalosti po bežnej liečebnej dávke. Cetirizín tlmí "včasnú" fázu alergickej reakcie sprostredkovanú histamínom, ako i pohyb buniek zápalu zvlášť eozinofilov a uvoľňovanie pôsobkov spojených s tzv. "oneskorenou"fázou alergickej reakcie. Vzhľadom na predĺžený účinok cetirizínu je možné ho u dospelých a väčších detí podávať v jednej dennej dávke. Zyrtec sa používa na liečbu celoročnej alergickej nádchy, sezónnej alergickej nádchy a alergického zápalu spojiviek, svrbenia, žihľavky u dospelých

Zloženie:
jedna poťahovaná tableta obsahuje:
účinná látka: cetirizin dihydrochloridum 10 mg
pomocné látky: Lactose, magnesium stearat, colloidal anhydrius silica, microcrystalline cellulose

Indikačná skupina:
antihistaminikum H1, antialergikum

Charakteristika:
Cetirizín je vysokoúčinné antihistaminikum a antialergikum s minimálnym výskytom ospalosti po bežnej liečebnej dávke. Cetirizín tlmí tak "včasnú" fázu alergickej reakcie sprostredkovanú histamínom, ako i pohyb buniek zápalu zvlášť eozinofilov a uvoľňovanie pôsobkov spojených s tzv. "oneskorenou"fázou alergickej reakcie. Vzhľadom na predĺžený účinok cetirizínu je možné ho u dospelých a väčších detí podávať v jednej dennej dávke.

Indikácie:
Zyrtec sa používa na liečbu celoročnej alergickej nádchy, sezónnej alergickej nádchy a alergického zápalu spojiviek, svrbenia, žihľavky u dospelých

Kontraindikácie:
Zyrtec sa nesmie používať pri precitlivelosti na niektorú zložku prípravku. Pre použitie Zyrtecu v gravidite musia byť zvlášť závažné dôvody. Pretože Zyrtec prestupuje do materského mieka, nemali by ho užívať dojčiace matky.

Interakcie:
Interakcie s inými liečivami alebo alkoholom neboli dosiaľ popísané. Napriek tomu sa odporúča nepoužívať nadmerne alkoholické nápoje počas užívania prípravku.

Dávkovanie:
Dávkovanie vždy určí lekár. Obyčajne sa užíva v týchto dávkach:
dospelí a deti nad 12 rokov: 1 tableta (10 mg) 1x denne
deti od 6-12 rokov: 5 mg (polovička tablety) dvakrát denne alebo 10 mg jedenkrát denne

Upozornenie:
Neodporúča sa prekročiť denná odporúčaná dávka. Pokiaľ budete viesť motorové vozidlo alebo obsluhovať stroje, môže znížiť bdelosť a reakčnú dobu.
U chorých vo vyššom veku sa dávkovanie nemení. U chorých s poruchami funkcie obličiek sa dávka zvyčajne znižuje na polovicu.

Predávkovanie:
Pri predávkovaní (viac ako 5 tabliet v jednej dávke) môže byť hlavným príznakom ospalosť. Avšak u detí môže predávkovanie vyvolať i podráždenosť a nekľud. je nutné okamžite vyhľadať lekára.

Nežiaduce účinky

Zriedka sa môžu objaviť slabé a prechodne sa vyskytujúce ťažkosti, ako napr. bolesti hlavy, závraty, opalosť, agitovanosť, sucho v ústach, zažívacie ťažkosti. Pri prípadnom výskyte alebo nezvyčajných reakciách sa poraďte s lekárom. Vzácne sa môžu vyskytnúť prejavy precitlivelosti na prípravok (žihľavka, opuch mäkkých tkanív, dušnosť). V tomto prípade je nutné prerušiť používanie.

Hodnotenie produktu

Momentálne nie je k dispozícii žiadne hodnotenie produktu.