Ixoderm - rýchle odstránenie kliešťa 10ml

Ixoderm - rýchle odstránenie kliešťa 10ml

Prípravok na likvidáciu a odstránenie kliešťa.

Dostupnosť: Nedostupné
  • Popis produktu
  • Hodnotenie produktov
  • Doplňujúce informácie

Unikátna formula lieku Ixoderm vychádza z originálnych poznatkov týkajúcich sa rizík vznikajúcich počas odstraňovania kliešťov. Prípravok svojimi účinkami pokrýva celú problematiku rýchleho a bezpečného odstránenia kliešťa. Ixoderm plne vyhovuje predpokladom nutnosti rýchleho zneschopnenia, znehybnenia, dezinfekcie, usmrtenia a bezpečného odstránenia prisatého kliešťa.

Prvým a zásadným účinkom lieku je okamžitá anestézia (zneschopnenie) kliešťa bez vyvolania akejkoľvek jeho obrannej reakcie (predovšetkým zvýšené slinenie alebo vracanie obsahu útrob kliešťa do ranky).

Súčasným účinkom lieku je bezprostredná dezinfekcia povrchu kliešťa, okolie ranky, priameho okraja ranky a ďalej rýchly prestup dezinfekčného prostriedku okolím ústneho ústrojenstva (hypostomu) kliešťa jednak do ranky a následná penetrácia dezinfekčnej látky do tkanív vo vnútornom okolí ranky a súčasný prestup dezinfekčného prostriedku do vnútra ústneho ústrojenstvo (hypostomu) kliešťa a do jeho ďalších vnútorných častí.

Ďalším dosiahnutým účinkom lieku Ixoderm je narušenie a zmäkčenie tzv. cementovej vrstvy, ktorá sa vytvorila okolo hypostomu a v ktorej je kliešť v ranke pevne uchytený. Pôsobením lieku dochádza k šetrnému a spoľahlivému usmrteniu kliešťa a jeho súčasnému spevneniu do tej miery, že je možné ho jednoducho a bezpečne odstrániť. Následne dochádza k súčasnej dezinfekcii ranky.

Spôsob použitia: Otvor tuby s prípravkom Ixoderm sa po odtočení uzáveru opatrne priloží až ku kliešťovi a samovoľne, prípadne veľmi miernym stlačením tuby, sa na kliešťa nanesie jedna až tri kvapky prípravku tak, aby bol kliešť prípravkom celkom pokrytý. Asi po 2 až 5 minútach (podľa množstva použitého prípravku) sa čiastočne zaschnutý prípravok odstráni a kliešťa je možné odstrániť priloženou pinzetou či iným vhodným spôsobom. Pohyb pri odstraňovaní kliešťa je kývavý, nikdy nie otáčavý. Po odstránení kliešťa je vhodné kvapnúť na postihnuté miesto ešte jednu kvapku prípravku.
Ďalej je doporučené miesto postihnutia mesiac sledovať, či sa neobjaví na pokožke v mieste, kde bol kliešť prisatý začervenanie, ktoré sa postupne môže rozširovať (v tomto prípade je potrebné neodkladne vyhľadať lekára).

Hodnotenie produktu

Momentálne nie je k dispozícii žiadne hodnotenie produktu.

Doplňujúce informácie

Značka: Vakos XT
Balenie: 10ml
Kategórie: Zdravotnícke potrebyZdravotnícke pomôcky
Trápi ma: Hľadanie podľa problémuKožaInfekcie, dezinfekcia