Imunoglukan P4H ACUTE! 5kps

Imunoglukan P4H ACUTE! 5kps

výživový doplnok s prírodným imunoglukanom (300mg), vitamínom C a zinkom

9,10 €
Dostupnosť: Skladom
Nákupom získate 4 bonusové body
  • Popis produktu
  • Hodnotenie produktov
  • Doplňujúce informácie
Imunoglukan P4H® ACUTE!                          
 
výživový doplnok
 
prírodný Imunoglukan®, vitamín C a zinok
                                                                                                                     
prispieva k správnemu fungovaniu imunitného systému a zníženiu vyčerpania a únavy
 
1 kapsula obsahuje: Imunoglukan® 300 mg (% ODD* neurčená), vitamín C 160 mg (200 % ODD*), zinok 10 mg (100 % ODD*)
Zložky: Imunoglukan®, L-askorban vápenatý, diglycinát zinočnatý, stearan horečnatý (protihrudkujúca látka)
Kapsula je vyrobená zo zdravotne nezávadnej želatíny s použitím povolených potravinárskych farbív: oxid titaničitý, allura červená (môže mať nepriaznivé účinky na činnosť a pozornosť detí), brilantná modrá.
*ODD = odporúčaná denná dávka
 
Použitie:  Imunoglukan P4H® ACUTE!  je výživový doplnok pre krátkodobé použitie. Obsahuje prírodný Imunoglukan® 300mg, dvojnásobnú odporúčanú dennú dávku vitamínu C a dennú dávku  zinku, ktoré prispievajú k správnemu fungovaniu imunitného systému a zníženiu vyčerpania a únavy.
 
Informácia pre spotrebiteľa:
V akútnom stave, ako je napr. akútna respiračná infekcia, dochádza k zvýšenej tvorbe imunitných buniek,  ako aj k zvýšenej potrebe vitamínu C a zinku. V tomto období je vhodné podporiť prirodzené obranné funkcie imunitného systému. 
Aké sú prvé príznaky začínajúcej infekcie?
Príznaky začínajúcej infekcie sú tečúci nos, kýchanie, suchosť, bolesť a škriabanie v hrdle, kašeľ, únava, vyčerpanosť organizmu a často zvýšená teplota. Tieto príznaky sú prvým signálom, ktorý nás upozorní na začínajúcu infekciu. Prepuknutie ochorenia, tzv. inkubačná doba bežnej infekcie, napr. nádchy, je zvyčajne 36 až 72 hodín. Obranné mechanizmy organizmu v tejto fáze začínajú bojovať s infekciou a kladú zvýšené nároky na aktiváciu, tvorbu a delenie buniek imunitného systému. Spúšťa sa likvidácia cudzorodých látok makrofágmi (fagocytóza), enzymatické procesy a tvorba protilátok. Ak je organizmus oslabený a jeho imunitný systém nefunguje dostatočne, inkubačná doba je oveľa kratšia a príznaky ochorenia sa prejavia náhle, už do 10 až 12 hodín.
 
Imunoglukan®
Imunoglukan® je vysoko purifikovaná prírodná látka, komplex biologicky aktívnych polysacharidov, získavaný izoláciou z Pleurotus ostreatus. Jeho bezpečnosť a účinnosť bola overená v klinických štúdiách a pozorovaniach, ktoré boli publikované v odbornej literatúre.
Vitamín C
Náš organizmus nie je schopný si vitamín C vyrobiť a preto ho musí prijímať v potrave. Odporúčaná denná dávka vitamínu C je 80 mg. Telo príjme len toľko vitamínu C, koľko potrebuje. Je nevyhnutný pre život a udržanie zdravého organizmu, nakoľko v ľudskom tele vykonáva mnoho dôležitých funkcií. Ovplyvňuje metabolizmus aminokyselín a syntézu kolagénu, čím prispieva k správnej funkcii krvných ciev, kostí a chrupaviek. Vychytáva voľné radikály, a tak ochraňuje bunky pred oxidačným stresom. Svojím pôsobením v organizme prispieva k správnemu fungovaniu imunitného systému a zníženiu vyčerpania a únavy. Jedna kapsula Imunoglukan P4H® ACUTE obsahuje 160 mg Vitamínu C (dvojnásobnú odporúčanú dennú dávku). Vitamín C pôsobí v kombinácii so zinkom a Imunoglukanom v prípravku Imunoglukan P4H® ACUTE! synergicky, t.j. účinok týchto látok sa vzájomným pôsobením podporuje.
Zinok
Zinok je minerálny stopový prvok, ktorý katalyzuje vyše 300 enzymatických reakcií a kladne pôsobí na bunkový metabolizmus tukov, cukrov a bielkovín. Dôležitá je jeho úloha aj pri udržiavaní zdravej pokožky, nechtov a vlasov. Podieľa sa na syntéze DNA, pri procesoch delenia buniek a má podobne ako vitamín C aj antioxidačný účinok. Jedna kapsula Imunoglukan P4H® ACUTE! obsahuje 10mg zinku (odporúčanú dennú dávku). Zinok svojím pôsobením v organizme prispieva k správnemu fungovaniu imunitného systému.
 
Odporúčané dávkovanie: 1 kapsula denne, počas 5 dní. Kapsuly sa prehĺtajú vcelku a zapíjajú sa dostatočným množstvom vody, najlepšie ráno nalačno alebo večer pred spaním. Obsah kapsuly je možné vysypať na lyžičku, a tak užiť. Prípravok je vhodný pre dospelých a deti od 3 rokov. Neobsahuje glutén.
 
Upozornenie:
Odporúčané dávkovanie sa nesmie prekročiť. Prípravok nesmú užívať ľudia s transplantovanými orgánmi, užívajúci imunosupresíva len po odporučení lekára. Výživové doplnky sa nesmú používať ako náhrada pestrej stravy. Pri dodržiavaní odporúčaného dávkovania sa prípravok Imunoglukan P4H® ACUTE! veľmi dobre znáša. Pri výskyte nežiaducich účinkov alebo iných reakcií sa poraďte so svojím lekárom. Imunoglukan P4H® ACUTE! sa neodporúča užívať počas tehotenstva a pri dojčení. Neužívajte Imunoglukan P4H® ACUTE! ak ste precitlivený na niektorú zo zložiek prípravku.
 
Skladovanie:
Skladujte v suchu pri teplote do 25°C. Chráňte pred vlhkom, mrazom a priamym slnečným svetlom. Uchovávajte mimo dosahu detí.
 
Balenie: 5 kapsúl/5 dní
 
Výrobca:
PLEURAN, s.r.o., Peterská 16A, 821 03 Bratislava, SK

Tel.: +421 2 5341 5577, www.imunoglukan.com, e-mail: info@imunoglukan.com

Hodnotenie produktu

Momentálne nie je k dispozícii žiadne hodnotenie produktu.

Doplňujúce informácie

Značka: Imunoglukan
Balenie: 5 kapsúl
Kód:
M16396
ŠUKL kód:
EAN:
Kategórie: Výživové doplnkyImunita
Trápi ma: Hľadanie podľa problémuImunitaImunita dospelých