• Z reklamy
Ialugen Plus krém 20g

Ialugen Plus krém 20g

Ochrana kože pred druhotnými infekciami, protizápalový účinok a urýchlenie procesu hojenia (podporuje tvorbu nového tkaniva v hojacej sa rane a prekrývanie rany tzv. epitelovým tkanivom). Možno použiť ako náhradu za DERMAZIN

5,80 €
Dostupnosť: Skladom
Nákupom získate 2 bonusové body

Dostupné balenie

Skladom
4,90 €
  • Popis produktu
  • Hodnotenie produktov
  • Doplňujúce informácie

Ialugen Plus krém 20g

Liek obsahuje dve liečivá, hyaluronát sodný (t.j. sodnú soľ kyseliny hyalurónovej) a striebornú soľ sulfadiazínu. Patrí do skupiny liekov s obsahom antibiotík, ktoré sa používajú pri niektorých ochoreniach kože.
Liek je určený na ochranu a miestnu liečbu poranení, vredu kŕčových žíl a popálenín.
Kyselina hyalurónová je látka, ktorá sa vo veľkej miere nachádza v koži, sklovci (oko), kĺbovom maze, pupočnej šnúre a chrupavke. Strieborná soľ sulfadiazínu účinkuje proti baktériám a hubám, napríklad Pseudomonas aeruginosa a Enterobacter pyogenes, ktoré sa najčastejšie vyskytujú v infekčných ranách a popáleninách. Výsledkom vzájomného pôsobenia týchto dvoch liečiv je ochrana pred druhotnými infekciami, protizápalový účinok a urýchlenie procesu hojenia (podporuje tvorbu nového tkaniva v hojacej sa rane a prekrývanie rany tzv. epitelovým tkanivom).

Dávkovanie a dávkovacie schémy

Krém sa aplikuje na celú plochu rany v hrúbke 2-3 mm 1x alebo 2x denne.
V aplikácii je potrebné pokračovať bez prerušenia až do úplného zahojenia rany.

Ako ošetriť mokvajúcu ranu?

Spôsob použitia

Pred ošetrením treba z rany odstrániť odumreté tkanivo. Krém sa potom nanesie na celú plochu rany. Každých 24 hodín treba krém znovu naniesť, ale zbytky predtým naneseného krému sa musia opatrne odstrániť vodou alebo fyziologickým roztokom. Poranené miesta kože, kde sa naniesol krém, treba prikryť obväzom.

Upozornenie

Počas tehotenstva je liek kontraindikovaný.
V období dojčenia je liek kontraindikovaný.
U detí a dospievajúcich do 18 rokov sa bezpečnosť a účinnosť lieku nestanovila. U novorodencov v prvých mesiacoch života je liek kontraindikovaný.
Ošetrené poranené miesta je potrebné chrániť pred slnkom.
U pacientov s nedostatočnou funkciou pečene alebo obličiek sa odporúča zvýšená opatrnosť.
Ak sa počas liečby objaví vyrážka, liečba sa má ihneď ukončiť, pretože existuje riziko vzniku závažných alergických reakcií.
Liečba má trvať čo možno najkratšiu dobu. Ak sa príznaky nezlepšia do 7 dní, alebo sa zhoršia, je potrebné obrátiť sa na lekára.
Uchovávať pri teplote do 25 °C.

 

Hodnotenie produktu

Momentálne nie je k dispozícii žiadne hodnotenie produktu.

Doplňujúce informácie

Značka: IBSA
Balenie: 20g
Kód:
M22769
ŠUKL kód: M22769
EAN:
Kategórie: Voľnopredajné liekyKoža a vlasyKožné rany a vredy
Trápi ma: Hľadanie podľa problémuKoža