Heparoid Léčiva dermálna masť 30g

Heparoid Léčiva dermálna masť 30g

Na liečbu zápalu povrchových žíl. Na liečbu poúrazových stavov.

8,50 €
Dostupnosť: Skladom
Nákupom získate 4 bonusové body
  • Popis produktu
  • Hodnotenie produktov
  • Doplňujúce informácie

Heparoid Léčiva

(heparinoidum)
Dermálna masť
 
Držiteľ rozhodnutia o registrácii a výrobca
Zentiva k.s., Praha, Česká republika
 
Zloženie lieku
Liečivo: heparinoidum /heparinoid/ (100 IU/mg) 60 mg v 30 g dermálnej masti
Masťový základ: tekutý parafín, tuhý parafín, cetylalkohol a stearylalkohol, stearín, biely vosk, monoglyceridy nasýtených vyšších mastných kyselín, etoxylované alkoholy C12 - C 14, trolamín, propylénglykol, metylparabén, propylparabén, čistená voda.
 
Indikačná skupina
Dermatologikum, antitrombotikum, antiflogistikum (na liečbu zápalov a poúrazových stavov).
 
Charakteristika
Heparoid Léčiva znižuje zrážanlivosť krvi v mieste zápalu alebo pomliaždenia pri úraze. Bráni tvorbe krvných zrazenín, urýchľuje vstrebávanie krvných podliatin, znižuje tvorbu opuchov a pôsobí protizápalovo. Nasledovne po ústupe opuchov a krvných podliatin sa znižuje pocit napätia a bolesti v mieste zápalu alebo poranenia.
 
Indikácie
Heparoid Léčiva používajú dospelí aj deti od dojčenského veku na liečbu zápalov šliach, poúrazových opuchov, pomliaždenín a podvrtnutí, na zlepšenie tvorby jaziev po poraneniach alebo operáciách a na zmäkčenie tuhých a vystupujúcich jaziev, ďalej sa používa na odporučenie lekára na miestnu liečbu zápalov povrchových žíl, zápalov v okolí žíl, na zmäkčenie stuhnutej kože pri žilovej nedostatočnosti.
V tehotenstve a počas dojčenia sa liek môže používať len so súhlasom lekára.
 
Kontraindikácie
Heparoid Léčiva sa nesmie používať pri precitlivenosti na niektorú zložku lieku. Ak trpíte poruchami krvnej zrážavosti, nepoužívajte liek na veľké plochy. Masť sa nesmie používať na sliznice, do očí a na otvorené rany.
 
Nežiaduce účinky
Pri použití lieku môže dôjsť k prechodnému začervenaniu alebo svrbeniu pokožky. Pri výskyte týchto nežiaducich účinkov alebo iných nezvyčajných reakcií sa poraďte o ďalšom použití s lekárom.
Počas liečby môže ojedinele dôjsť k prejavom precitlivenosti na niektorú zložku lieku, ktoré sa môžu prejaviť miestnym zdurením a sčervenením kože, pocitmi pálenia alebo svrbenia, niekedy aj výsevmi drobných pupienkov. V tomto prípade prerušte liečbu a poraďte sa o ďalšom použití s lekárom.
 
Interakcie
Heparoid Léčiva nemožno používať súčasne s niektorými liekmi na miestne použitie, napr. s liekmi s obsahom tetracyklínu, hydrokortizónu alebo kyseliny salicylovej. Ak užívate iné lieky, a to na lekársky predpis aj bez neho, poraďte sa o vhodnosti používania lieku Heparoid Léčiva s lekárom a bez jeho súhlasu liek nepoužívajte. Bez súhlasu lekára nepoužívajte na vaše ochorenie súčasne s touto masťou iné voľnopredajné lieky na miestne použitie. Pri predpisovaní iných liekov upozornite lekára, že už používate Heparoid Léčiva.
 
Dávkovanie a spôsob použitia
Ak lekár neurčí inak, dospelým, mladistvým a deťom od dojčenského veku sa nanáša na postihnuté miesto a jeho okolie 2 až 3-krát denne asi 1 mm hrubá vrstva masti, ktorá sa zľahka votrie do kože. Pri ochoreniach žíl sa môže priložiť kompresný obväz. Pri rozsiahlych a bolestivých krvných podliatinách sa spočiatku môže miesto ošetrené masťou prekryť nepriedušným obväzom, najlepšie cez noc. Pri vrede predkolenia sa masť vtiera do jeho okolia. V posledných troch mesiacoch tehotenstva sa liek nesmie používať dlhodobo alebo natierať na veľké plochy, pretože by mohlo dôjsť ku krvácaniu. V období dojčenia sa masť môže použiť krátkodobo a na malé plochy.
Upozornenie
Pri ochoreniach žíl sa o dĺžke liečby liekom Heparoid Léčiva masť poraďte s ošetrujúcim lekárom. Ak lekár neurčí inak, Heparoid Léčiva masť sa pri týchto ochoreniach používa zväčša 1 až 2 týždne. Používanie Heparoid Léčiva masti pri ochoreniach žíl je len súčasťou komplexnej liečby. Dodržiavajte ďalšie liečebné postupy, ktoré vám lekár odporučil (užívanie iných liekov, kompresná liečba ovínadlom alebo pančuchou).
Ak pri poraneniach do 3 dní ťažkosti neustúpia alebo sa naopak zhoršia, alebo sa prejavia nežiaduce účinky lieku, liečbu prerušte a obráťte sa na lekára. Bez súhlasu lekára nepoužívajte liek dlhšie ako 2 týždne.
Heparoid Léčiva masť sa nesmie nanášať na otvorené rany alebo sliznice a do očí.
Ak malé dieťa náhodne požije väčšie množstvo masti, môže dôjsť k nevoľnosti až k dáveniu. Je vhodné dávenie vyvolať alebo podporiť ho a vyhľadať lekára.
 
Varovanie
Liek sa nesmie používať po uplynutí času použiteľnosti vyznačeného na obale.
 
Balenie
30 g dermálnej masti
 
Uchovávanie
Uchovávať v suchu, pri teplote 10 – 25 °C.
Uchovávajte mimo dosahu a dohľadu detí !
 
Dátum poslednej revízie
Máj 2009

Hodnotenie produktu

Momentálne nie je k dispozícii žiadne hodnotenie produktu.