• Akcia
GS Dormian 30+15kps navyše

GS Dormian 30+15kps navyše

Pri problémoch so zaspávaním. Unikátna kombinácia rastlinných extraktov.

Dostupnosť: Nedostupné
 • Popis produktu
 • Hodnotenie produktov
 • Doplňujúce informácie

GS Dormian

Výživový doplnok

 • Pomáha rýchlejšiemu zaspávaniu
 • Zlepšuje celkovú kvalitu spánku

Čo je GS Dormian?

GS Dormian je prípravok vhodný pri ťažkostiach so zaspávaním a nespavosťou. Je vhodný taktiež pri psychickom nepokoji vyvolaným stresom, strachom emóciami, depresiami, úzkosťou a pod.

Ako pôsobí GS Dormian?

Za zdravý spánok je v organizme zodpovedná telu vlastná látka nazývaná GABA, ktorá obsadením tzv. spánkového receptoru v mozgu navodzuje spánok. GS Dormian obsahuje unikátnu kombináciu prírodných látok vo forme štandardizovaných rastlinných extraktov z valeriány lekárskej, medovky lekárskej, chmeľu obyčajného a mučenky opletavej, tzv. Natural GABA Complex®. Látky tohto komplexu podporujú účinok prirodzenej látky GABA na „spánkový" receptor v mozgu. Tým celkove pomáhajú upokojeniu organizmu a lepšiemu zaspávaniu. Zlepšujú kvalitu spánku a nočného odpočinku, znižujú frekvenciu nočného prebúdzania a pomáhajú odstraňovať ťažkosti so zaspávaním v dôsledku nervozity, podráždenosti, psychického napätia atď. Upokojujúci účinok jednotlivých extraktov na nervovú sústavu sa vzájomne dopĺňa.

Ako užívať GS Dormian?

GS Dormian sa obvykle užíva podľa potreby 1 - 2 kapsuly pred spaním. Pri prvom užívaní odporúčame dávkovanie 2 kapsuly večer, pol hodinu pred spaním. Pre zlepšenie účinku je vhodné dodržiavať nižšie uvedené zásady spánkovej hygieny.

Odpovede na často kladené otázky

Obsahuje GS Dormian účinné látky syntetického pôvodu?
GS Dormian obsahuje iba prírodné látky, štandardizované extrakty z liečivých rastlín.

Je GS Dormian návykový?
Látky nachádzajúce sa v GS Dormiane nevyvolávajú vznik závislosti ani abstinenčné príznaky po ukončení užívania. Po náhlom vysadení sa nedostavuje tzv. „rebound fenomén" (obnovenie nespavosti) známy z dlhodobého užívania niektorých syntetických hypnotík. Je vhodný i pri dlhodobejšom užívaní.

Ja GS Dormian bezpečný?
Unikátny komplex prírodných látok pôsobí šetrnejšie ako syntetické látky. Nevyvoláva pocit „nedostatočného" vyspatia, rannú únavu, zlé sny, poruchy pamäte apod. Bezpečnosť jednotlivých látok nachádzajúcich sa v prípravku je preverená ich dlhoročným užívaním.

Môžem kombinovať GS Dormian s ďalšími prípravkami, napr. s liekmi na spanie?
Odporúčame poradiť sa o vhodnosti súčasného užívania liekov s lekárom alebo lekárnikom. Prípravok pomáha pri zaspávaní, a preto odporúčame poradiť sa o jeho užívaní aj pri vykonávaní činnosti vyžadujúcej zvýšenú pozornosť, napr. pri riadení motorových vozidiel, ovládaní strojov atď.

Všeobecné odporúčania pre spánkovú hygienu

Pre lepší účinok Vám odporúčame dodržiavať zásady spánkovej hygieny:

 1. Načasovanie spánku: Každý deň vstávajte v rovnakom čase. Snažte sa ísť spať každý deň v rovnakom čase. Pravidelný spánkový režim Vám zabezpečí najvyššiu efektivitu spánku.
 2. Zdriemnutie: Vyhýbajte sa spánku v priebehu dňa.
 3. Posteľ: Nelíhajte si do postele, ak nie ste ospalí. V prípade, že ospalosť po ľahnutí prejde, vstaňte a niečomu sa venujte. V posteli by ste nemali pracovať, telefonovať, sledovať TV, jesť a pod.
 4. Kofeín: Káva, čaj a ďalšie nápoje a potraviny obsahujúce kofeín pôsobia ako stimulácia, ktorá Vás udržiava v bdelom stave. Preto sa vyvarujte požívaniu kofeínu 4-6 hodín pre spánkom.
 5. Alkohol: Alkohol urýchľuje nástup spánku. Mnohí ľudia pijú alkohol, aby vyriešili svoj problém so spánkom. Žiaľ, alkohol aj v nízkych dávkach narúša druhú časť periódy spánku a zvyšuje riziko prebúdzania. Navyše môže viesť k závislosti - alkoholizmu. Preto konzumácia alkoholu nie je vhodným spôsobom, ako dosiahnuť kvalitný nočný spánok.
 6. Nikotín: Cigarety a ďalšie nikotínové výrobky pôsobia povzbudzujúco, udržujú Vás v bdelom stave. Preto by ste sa ich mali pred spaním a pri prebudení zo spánku v priebehu noci vyvarovať.
 7. Napätie: Zvýšené psychické napätie odstráňte vyčerpaním energie - primeranou fyzickou aktivitou v priebehu dňa (pravidelné ranné a popoludňajšie cvičenie). Uvoľnením väčšieho množstva energie uvoľníte agresivitu a často sa Vám podarí zvládnuť i počiatočnú úzkosť.
 8. Cvičenie: Pravidelné cvičenie skoro ráno sa ukázalo ako veľmi účinné pre zlepšenie hĺbky spánku. Naopak, cvičenie v priebehu 3-4 hodín pred spaním môže spánok zhoršiť.
 9. Ťažké jedlá: Ťažké jedlá neskoro večer môžu narušiť spánok. Na druhej strane, ľahké občerstvenie alebo iný rituál, ktorý pravidelne vykonávame, prispieva k dobrému spánku.
 10. Prostredie: Miesto, kde človek spí, by malo byť čo najpohodlnejšie. Vyvarujte sa extrémnym teplotám, svetlu a hluku. Ak Vás ruší tikanie budíka alebo pohľad naň, odstráňte ho z okolia postele.
   

Zloženie:

Účinná zložka mg v 1 kapsule
Valeriána lekárska
(štandardizovaný extrakt z koreňa)
50
Medovka lekárska
(štandardizovaný extrakt z vňate)
25
Chmeľ otáčavý
(štandardizovaný extrakt zo šištíc)
20
Mučenka opletavá
(štandardizovaný extrakt z vňate)
20

Zloženie: nosič (sójový olej, kokosový olej, palmový olej, včelí vosk), želatína, glycerol, extrakt z valeriány lekárskej, extrakt z medovky lekárskej, extrakt z chmeľu otáčavého, extrakt z mučenky opletavej, emulgátor (sójový lecitín), farbivá (E 171, E 131, E 124).

Upozornenie: Nie je určený deťom. Nevhodný pre tehotné a dojčiace ženy. Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Nesmie sa používať ako náhrada rozmanitej stravy. Skladujte v suchu pri teplote 15-25 °C. Chráňte pred svetlom a priamym slnečným žiarením. Uchovávajte mimo dosahu detí. Farbivo E 124 môže nepriaznivo ovplyvňovať činnosť a pozornosť detí.

Hmotnosť obsahu: balenie 30+15 cps. 21,1 g

Hodnotenie produktu

Momentálne nie je k dispozícii žiadne hodnotenie produktu.

Doplňujúce informácie

Značka: Green-Swan Pharmaceuticals
Balenie: 45 kapsúl
Kategórie: Výživové doplnkyDuševná pohoda
Trápi ma: Hľadanie podľa problémuHlava a nervyNespavosť