Fluidex, šumivé tablety 20ks

Fluidex, šumivé tablety 20ks

Na prípravu perorálneho rehydratačného nápoja. Výživový doplnok minerálny s obsahom glukózy.

Dostupnosť: Nedostupné
  • Popis produktu
  • Hodnotenie produktov
  • Doplňujúce informácie

Fluidex

Doplnok stravy s obsahom minerálov a glukózy na prípravu perorálneho nápoja.

Roztok, ktorý vznikne po rozpustení jednej tablety v 150 ml pitnej vody, je hypotonický (228 mmol/l), nehrozí predávkovanie prípravkom. Prípravok obsahuje 60 mmol/l sodíka (Na +).

Fluidex ® tablety neobsahujú arómu, farbivo, umelé sladidlo ani iné ochucovadlá.

Časť telesnej vody stratíme prirodzenou cestou: močom, potením a dýchaním. Keď výdaj vody prevyšuje jej príjem, obsah vody sa v organizme znižuje, telo sa dostane do negatívnej vodnej bilancie. Deficit vody je sprevádzaný úbytkom solí v organizme. Niekedy dochádza najprv k zvýšenej strate solí a následne aj vody. Nedostatočný príjem vody je častý napr. u starých ľudí, ktorí majú znížený pocit smädu, u imobilných pacientov a u detí.

V prípade, že dochádza k nadmerným stratám vody z rôznych príčin, je potrebné dodať organizmu stratenú vodu spolu s anorganickými soľami. Vzhľadom na to, že molekuly vody voľne prechádzajú do buniek a von, samotná voda by sa nemohla udržať v našom tele bez cudzej pomoci. Anorganické soli sa rozpadajú vo vodnom roztoku na kladne nabité katióny a záporne nabité anióny. Nezostávajú osamotené ale ihneď sa obalia molekulami vody a tak ju viažu. Tieto ióny, na rozdiel od vody, prechádzajú cez bariéry v našom tele pomerne ťažko a sú nútené využívať na to špeciálne transportné systémy. Vďaka tejto odlišnosti, ak sa nám podarí dopraviť do tela dostatočné množstvo iónov a následne vodu, dodaná voda sa viaže v tele a nestratíme ju. Keďže v krvi a extracelulárnom priestore sodík tvorí 90 % všetkých katiónov, je najdôležitejším prvkom, ktorý zadržuje v tele najviac vody obalením sa jej molekulami. Sodík sa najľahšie vstrebáva spolu s glukózou. Pridaním glukózy do roztoku sa teda zvýši absorpcia sodíka a následne vstrebávaná voda už neopustí organizmus.

Odporúčané dávkovanie:

U dospelých je 150 – 300 ml roztoku (1 šumivá tableta na 150 ml pitnej vody, resp. 2 šumivé tablety na 300 ml pitnej vody) pri zvýšenej strate tekutín organizmom.
U detí od troch rokov sa používajú polovičné množstvá, výlučne pod dohľadom ošetrujúceho lekára.
Jedna šumivá tableta obsahuje 2,3 g glukózy (hmotnosť cca ½ kocky cukru).
Nedopitý roztok môže byť uchovávaný v chladničke (cca +4 ° C) jeden deň. Nápoj sa nesmie používať ako náhrada bežného príjmu tekutín.

Balenie: 20 šumivých tabliet

Zloženie:

Účinná látka Obsah v jednej tablete
Chlorid sodný 212,10 mg
Chlorid draselný 225,00 mg
Hydrogénuhličitan sodný 375,00 mg
Kyselina citrónová 594,50 mg
Glukóza 2 264,00 mg

 

bezvodá glukóza, regulátory kyslosti: kyselina citrónová, hydrogénuhličitan sodný; chlorid draselný, chlorid sodný, nosič: polyetylénglykol

 

Pestrá, vyvážená strava a zdravý životný štýl sú dôležité faktory Vášho zdravia.

Hodnotenie produktu

Momentálne nie je k dispozícii žiadne hodnotenie produktu.

Doplňujúce informácie

Značka: Generica
Balenie: 20 šumivých tabliet
Kategórie: Výživové doplnkyTrávenieHnačka
Trápi ma: Hľadanie podľa problémuTrávenie a metabolizmusHnačka