• Z reklamy
Dolgit krém 50g

Dolgit krém 50g

tlmí bolesti, pôsobí protizápalovo

zlatý krém z lekárne

4,10 €
Dostupnosť: Skladom
Nákupom získate 2 bonusové body

Dostupné balenie

Skladom
7,11 €
  • Popis produktu
  • Hodnotenie produktov
  • Doplňujúce informácie
DOLGIT® KRÉM
(Ibuprofén)
dermálny krém
 
Držiteľ rozhodnutia o registrácii
 Dolorgiet Pharmaceuticals, Otto von Guericke-Strasse 1, 53754 St. Augustin/Bonn, SRN
 
Výhradný distribútor pre ČR A SR
PRO.MED.CS Praha a.s., Praha 4, ČR
 
Zloženie
Liečivo: Ibuprofén 5 g v 100 g krému
Pomocné látky: triglyceridy mastných kyselín s C6 – C12, glycerolmonostearát, makrogolstearát 30, makrogolstearát 100, propylénglykol, sodná soľ metylparabénu, xantánová guma, voda, levanduľová silica, silica  z kvetov citrónovníka pomarančového horkého.
 
 FARMAKOTERAPEUTICKÁ skupina
 Nesteroidové antiflogistikum, antireumatikum
 
Charakteristika
DOLGIT KRÉM je vysoko efektívny v lokálnej liečbe reumatických i nereumatických bolestí pohybového systému. Liek sa rýchle absorbuje kožou a pôsobí v postihnutom tkanive. DOLGIT KRÉM pôsobí proti bolesti a zápalu. K zmierneniu bolesti, zmenšeniu opuchov a značnému zlepšeniu hybnosti končatín dochádza už za pol hodiny.
 
IndikácIe
DOLGIT KRÉM je určený na miestnu liečbu poranení pohybových ústrojov ako je pohmoždenie, výron, vymknutie, vykĺbenie a natiahnutie svalu, pri športe alebo pri nehodách.
Na odporučenie lekára sa liek používa na liečbu akútnych či chronických zápalových a bolestivých chorobných stavov pohybových ústrojov (zápalových reumatických ochorení kĺbov, ochorenie chrbtice, opuchov alebo zápalov mäkkých tkanív, priliehajúcich ku kĺbom, napr. ťahových váčkov (búrz), šliach, šľachových pošiev, väzív a kĺbových puzdier, ďalej pri stuhnutosti ramena, bolestiach svalov, lumbagu, pri bolestiach spojených s degeneratívnym ochorením kĺbov (artróza) a pri zápaloch žíl. Liek je určený pre dospelých a deti od 14 rokov.
 
KontraindikácIe
DOLGIT KRÉM sa nesmie používať pri známej precitlivenosti na ibuprofén, pomocné látky a iné protizápalové lieky (nesteroidné antiflogistiká), ktorá sa v minulosti prejavila záchvatmi astmy, žihľavkou alebo nádchou.
DOLGIT KRÉM nesmie byť použitý na porušený kožný povrch (otvorené rany alebo kožné ochorenia), ani na sliznice.
Počas tehotenstva a dojčenia je možné liek použiť iba na odporučenie lekára. Pri dojčení sa liek nesmie dlhodobo nanášať na veľké plochy, v poslednej tretine tehotenstva sa liek nepoužíva.
DOLGIT KRÉM nie je vhodný na liečbu detí do 14 rokov.
 
NežIaduce účinky
DOLGIT KRÉM je pri použití na kožu zvyčajne dobre znášaný. Počas liečby môže ojedinelo dôjsť k prejavom precitlivenosti na niektorú zložku lieku, ktorá sa môže prejaviť zdurením a sčervenaním kože,, pocitmi pálenia alebo svrbenia, niekedy aj výsevmi drobných vyrážok.
Vo veľmi vzácnych prípadoch môže dôjsť k rozvoju reakcie z precitlivenosti vo forme dušnosti vyvolanej zúžením priedušiek.
Pri výskyte týchto nežiaducich účinkov alebo iných neobvyklých reakcií prerušte liečbu a poraďte sa o ďalšom používaní lieku s lekárom.
 
InterakcIe
Doteraz nie sú známe interakcie miestne podávaného ibuprofénu s inými liekmi. Napriek tomu bez poradenia sa s lekárom nenanášajte na tie isté miesta iné lieky na vonkajšie použitie.
 
Dávkovanie A SPÔSOB POUŽITIA
Pokiaľ lekár neodporučí inak, nanesie sa 3 až 4 krát denne v časových odstupoch 3 až 4 hodiny na postihnuté miesto 4 až 10 cm dlhý prúžok krému a starostlivo sa votrie. Prenikanie krému cez kožu môže byť podporená použitím okluzívneho obväzu.
Podľa rozhodnutia lekára je možné prienik účinne podporiť použitím ionoforézy. DOLGIT KRÉM má byť aplikovaný pod katódu. U reumatických ochorení dĺžku liečby určuje lekár, väčšinou postačia 2 – 3 týždne, pri poraneniach pri športe alebo pri nehode 2 týždne.
Po nanesení lieku DOLGIT KRÉMu na postihnuté miesto sa odporúča umytie rúk (pokiaľ sa krém nenanášal na ruky).
 
Upozornenie
Používanie krému je vhodné i pri celkovej liečbe tabletami s obsahom ibuprofénu. O vhodnosti súčasného používania lieku DOLGIT KRÉM s inými liekmi sa poraďte s lekárom.
Ak sa pri poranení príznaky ochorenia do 3 dní nezlepšia, alebo sa naopak zhoršujú, či sa vyskytnú nežiaduce účinky alebo nejaké nezvyčajné reakcie, poraďte sa o ďalšom používaní lieku s lekárom. Bez poradenia sa s lekárom nepoužívajte liek dlhšie ako 14 dní.
Pri náhodnom požití lieku dieťaťom sa poraďte s lekárom.
 
Uchovávanie
Uchovávajte pri teplote do 25 °C.
 
Varovanie
Liek sa nesmie používať po uplynutí času použiteľnosti vyznačenom na obale.
Liek uchovávajte mimo dosahu a dohľadu detí.
 
Balenie
Hliníková tuba obsahujúca

Hodnotenie produktu

Momentálne nie je k dispozícii žiadne hodnotenie produktu.