Dobexil H masť 20g

Dobexil H masť 20g

hemoroidy a ďalšie ochoreniach konečníka

5,80 €
Dostupnosť: Skladom
Nákupom získate 2 bonusové body
  • Popis produktu
  • Hodnotenie produktov
  • Doplňujúce informácie

DOBEXIL H UNG
Rektálna masť

Držiteľ rozhodnutia o registrácii
Valeant Czech Pharma s.r.o., Praha, Česká republika.

Zloženie lieku
Liečivá: Calcii dobesilas monohydricus (monohydrát kalcium-dobesylátu) 40 mg, Lidocaini hydrochloridum monohydricum (monohydrát lidokaín-hydrochloridu) 20 mg v 1 g masti.

Masťový základ: Antioxidantia lipidorum mixta (antioxidanty pre tuky s butylhydroxytoluénom), Polysorbatum 80 (polysorbát 80), Propylenglycolum (propylénglykol), Macrogolum 400 (makrogol 400) a Macrogolum 3350 (makrogol 3350).

Farmakoterapeutická skupina
Antihemoroidalum (na ošetrenie hemoroidov)

Charakteristika
Dobexil H ung je liek na lokálne použitie, ktorý obsahuje zmes látok tlmiacich príznaky hemoroidálnych a ďalších ochorení konečníka.
Dobesilan vápenatý upravuje narušenú funkciu stien hemoroidálnych žíl, tlmí ich zvýšenú priepustnosť, zvyšuje ich odolnosť a znižuje tvorbu opuchov.
Lidokaín lokálne znecitliví sliznicu a pokožku a tým znižuje svrbenie a bolesť.
Na postihnuté miesta priaznivo pôsobí aj mastný charakter masťového základu, ktorý chráni sliznicu pred mechanickým a chemickým dráždením.

Indikácie
Masť Dobexil H ung používajú dospelí a mladiství ako podpornú liečbu pri hemoroidoch a ďalších ochoreniach konečníka, ako sú bolestivé trhliny kože (análne fisury) a svrbenie v okolí konečníka (pruritus ani). Masť Dobexil H ung potláča zápal a mierne príznaky ako sú zdurenie, bolesť a pálenie vo všetkých štádiách týchto ochorení. Masť Dobexil H ung je vhodná najmä v prípade svrbenia.

Kontraindikácie
Masť Dobexil H ung sa nesmie používať pri známej precitlivelosti na účinné látky alebo na masťový základ, pri ťažšom ochorení srdca a obličiek.
Liek nie je určený pre deti do 15 rokov.
Liek sa nepoužíva v tehotenstve a počas dojčenia.

Nežiaduce účinky
Masť Dobexil H ung v odporučenom dávkovaní vyvoláva nežiaduce účinky len zriedkakedy. U citlivých jedincov sa môžu vyskytnúť alergické reakcie, napr. kožné vyrážky alebo podráždenie konečníka, ktoré sa prejavuje ako pálenie a svrbenie.
V prípade výskytu týchto nežiaducich účinkov alebo iných neobvyklých reakcií sa poraďte o ďalšom používaní s lekárom.

Interakcie
Nie je známe vzájomné ovplyvnenie účinkov masti Dobexil H ung a iných súčasne používaných liekov. V prípade, ak užívate iné lieky, a to na lekársky predpis i bez predpisu, poraďte sa o vhodnosti podávania masti Dobexil? H ung s lekárom.
Upozornite lekára o tom, že používate masť Dobexil H ung.

Dávkovanie a spôsob podávania
Masť sa nanáša do okolia konečníka alebo sa vtláča do konečníka pomocou priloženého aplikátora 2-krát denne (ráno a večer), najdlhšie počas 14 dní.
Pred každým ošetrením, a obzvlášť po stolici, treba okolie konečníka starostlivo umyť, najlepšie osprchovať studenou vodou.

Špeciálne upozornenia
V prípade, že ťažkosti do 14 dní neustúpia, naopak dôjde k zhoršeniu ťažkostí, alebo sa vyskytnú neobvyklé reakcie, poraďte sa o ďalšom používaní s lekárom. Niektoré príznaky tohto ochorenia, hlavne krvácanie a bolesť, môžu byť príznakmi iných ochorení, ktoré sa musia včas liečiť.
Pri ochoreniach konečníka je zvlášť dôležité dbať o hygienu a starať sa o pravidelnú stolicu. Je preto nutné piť dostatočné množstvo tekutín, jesť málo korenenú stravu a stravu obsahujúcu vlákninu.
Pri náhodnom požití masti dieťaťom ihneď vyhľadajte lekára.

Varovanie
Liek sa nesmie použiť po uplynutí času použiteľnosti vyznačenom na obale.
Uschovávať mimo dosahu detí.

Balenie
1 x 20 g masti do konečníka.

Uchovávanie
V suchu, pri teplote do 25 ?C, chrániť pred svetlom a mrazom.

Dátum poslednej revízie textu
Február 2006

Hodnotenie produktu

Momentálne nie je k dispozícii žiadne hodnotenie produktu.

Doplňujúce informácie

Značka: Valeant Pharmaceuticals
Balenie: masť 20g
Kód:
90080
ŠUKL kód: 90080
EAN:
Kategórie: Kŕčové žily a hemoroidy
Trápi ma: Hľadanie podľa problémuSrdce, cievy, krvHemoroidy