Collatamp EG 5x5x0,5cm

Collatamp EG 5x5x0,5cm

kolagénny implantát impregnovaný gentamicin sulfátom

65,45 €
Dostupnosť: Skladom
Nákupom získate 32 bonusových bodov
  • Popis produktu
  • Hodnotenie produktov
  • Doplňujúce informácie

Collatamp EG

Kolagenný implantát impregnovaný gentamicin sulfátom

Kolagenná hubka znižuje:
• krvácanie
• je dobre vstrebateľná bez nutnosti opakovaných operácií
• podporuje hojenie rany a kostnú prestavbu
• umožňuje jednoduchú manipuláciu
• je velmi dobre tolerovaná

Širokospektrálne gentamicinové antibiotikum zabezpečuje vysokú lokálnu koncentráciu, účinnú i proti rezistentným kmeňom baktérií.

Zloženie:
Denaturovaný konský kolagén, gentamicínsulfát.
Štvorec Collatamp® EG s rozmermi 5x5x0,5 cm obsahuje:
gentamicini sulfas (gentamicíniumsulfát) v množstve, ktoré zodpovedá gentamicinum (gentamicín) 32,5 mg (2,6 mg/cm3) a collagenum (kolagén) 70 mg (5,6 mg/cm3).

Indikácie:
Štvorce Collatamp® EG sa používajú na lokálnu hemostázu kapilárneho, parenchymatózneho a presakujúceho krvácania v oblastiach s vysokým rizikom infekcie. Tento výrobok obsahuje miestne účinnú dávku gentamicínsulfátu. Spravidla nie sú dosiahnuté systémovo účinné terapeutické krvné alebo plazmatické hladiny.

Kontraindikácie:
Štvorce Collatamp® EG sa nesmú používať v prípade známej alergie na bielkoviny alebo pri precitlivelosti na gentamicín.
Nie sú k dispozícii žiadne skúsenosti s použitím štvorcov u gravidných a dojčiacich žien. Z uvedeného dôvodu je nutné indikáciu u gravidných a dojčiacich žien dôkladne zvážiť. Indikáciu štvorcov Collatamp® EG je tiež nutné dôkladne posúdiť u pacientov s poruchou funkcie obličiek.

Vedľajšie účinky:
Doteraz neboli zaznamenané žiadne vedľajšie účinky. V prípade prekročenia maximálnej odporúčanej dávky nie je možné vylúčiť vedľajšie účinky špecifické pre gentamicín, predovšetkým u pacientov so zlyhaním obličiek.

Interakcia s inými látkami:
Doteraz neboli zaznamenané žiadne interakcie. V prípade, že je nutná pomocná systémová liečba gentamicínom, inými aminoglykozidovými antibiotikami alebo inými ototoxickými či nefrotoxickými liekmi, je nutné vziať do úvahy kumulatívny účinok.

Dávkovanie a spôsob podania:
Ak lekár neurčí inak, prípravok Collatamp® EG sa dávkuje takto: Štvorec Collatamp® EG je možné skrátiť a prispôsobiť veľkosti postihnutej oblasti. Podľa veľkosti oblasti vyžadujúcej hemostázu je možné použiť až tri štvorce Collatamp® EG. Tiež je nutné vziať do úvahy hmotnosť pacienta a celkové množstvo gentamicínu. Všeobecne je nutné vybrať množstvo a veľkosť štvorcov tak, aby nebola prekročená celková dávka 9 mg gentamicínsulfátu na kilogram hmotnosti pacienta.
Postihnuté miesto dôkladne vysušte a položte naň suchý štvorec Collatamp® EG. Štvorec lepšie prilipne, ak ho na tri sekundy zľahka pritlačíte. Rukavice a nástroje musíte navlhčiť, aby sa k nim štvorec nelepil.

Vlastnosti:
Hemostáza nastane, keď sa krv dostane do kontaktu so zložkami uvoľneného tkaniva a voľnými kolagénovými vláknami alebo denaturovanými kolagénovými vláknami, ako sú napríklad vlákna v štvorci Collatamp® EG. Na denaturovaných kolagénových vláknach štvorca Collatamp® EG nastane adhézia a agregácia krvných doštičiek a je urýchlený proces zrážania plazmy.
Hubovitá štruktúra štvorcov Collatamp® EG stabilizuje zrážanie krvi v rane a štvorec Collatamp® EG pohltí určité množstvo krvi. Kolagén tiež podporuje granuláciu a epitelizáciu.
Štvorce Collatamp® EG sú rýchlo a úplne absorbované. Prídavok gentamicínu pomáha pri prevencii vzniku infekcie, ktorá by mohla vzniknúť v blízkosti implantátu.

Skladovanie a trvanlivosť:
Otvorené samostatné balenie štvorcov Collatamp® EG nie je možné skladovať na ďalšie použitie ani opakovane sterilizovať. Nespotrebovaný materiál znehodnoťte.
Štvorce Collatamp® EG uchovávajte pri teplote 4 °C až 25 °C.
Štvorce Collatamp® EG nesmú byť otvorené po vypršaní dátumu exspirácie.

Hodnotenie produktu

Momentálne nie je k dispozícii žiadne hodnotenie produktu.

Doplňujúce informácie

Značka: Syntacoll
Balenie: 1 kus
Kód:
M6237
ŠUKL kód: M6237
EAN:
Kategórie: Zdravotnícke potrebyObväzy a náplaste
Trápi ma: