Coldrex Nočná liečba, sirup 100ml

Coldrex Nočná liečba, sirup 100ml

Proti chrípke a prechladnutiu. Jedna dávka na celú noc, tlmí dráždivý kašeľ, znižuje horúčku, tlmí bolesť, uvoľňuje upchatý nos, tlmí bolesť v krku. Pomáha zaistiť pokojný spánok.

Dostupnosť: Nedostupné
  • Popis produktu
  • Hodnotenie produktov
  • Doplňujúce informácie
COLDREX NOČNÁ LIEČBA    
Sirup
 
Držiteľ rozhodnutia o registrácii: GlaxoSmithKline Consumer Healthcare, GlaxoSmithKline Export Ltd., Brentford, TW8 9GS, Veľká Británia
 
Výrobca: Wrafton Laboratories Ltd., Wrafton, Braunton, N. Devon, Veľká Británia
 
Zloženie
Liečivá - paracetamolum (paracetamol) 1 000 mg, promethazini hydrochloridum (prometazínium-chlorid) 20 mg, dextromethorphani hydrobromidum monohydricum (monohydrát dextrometorfánium-bromidu) 15 mg v 1 dávke 20 ml.
Pomocné látky – glucosum liquidum (roztok glukózy), ethanolum 96 % (etanol 96 %), macrogolum 300 (makrogol 300), natrii cyclamas (nátriumcyklamát), acesulfamum kalicum (draselná soľ acesulfámu), natrii citras dihydricus (trinátriumcitrát), acidum ascorbicum (kyselina askorbová), dinatrii edetas (dinátriumedetát), aroma (aróma), flavum quinolini (chinolínová žltá), ceruleum protectum V (patentová modrá V), aqua purificata (čistená voda).
Jedna dávka 20 ml obsahuje 12,8 ml roztoku glukózy a 37 mg sodíka.
 
Farmakoterapeutická skupina: analgetikum, antipyretikum
 
Charakteristika: COLDREXNočná liečbajesirup určený na nočnú liečbu pri chrípke a prechladnutí u dospelých a u detí od 12 rokov. Kombinácia troch liečivých látok odstraňuje nepríjemné príznaky sprevádzajúce chrípku a prechladnutie v nočnom období. Sirup COLDREXNočná liečbaobsahuje paracetamol, liečivo proti bolesti a horúčke, prometazín, ktorý uvoľňuje upchatý nos a uľahčuje tak dýchanie a dextrometorfán, ktorý tlmí suchý dráždivý kašeľ.
 
Indikácie: COLDREXNočná liečba sirupje určený dospelým a deťom od 12 rokov na úľavu od nepríjemných príznakov chrípky a prechladnutia počas noci.
Liek COLDREXNočná liečbaodstraňuje bolesti hlavy, bolesti v krku a svalové bolesti, znižuje horúčku a triašku, uvoľňuje upchatý nos, tlmí suchý dráždivý kašeľ, a tým pomáha zaistiť nerušený spánok.
 
Kontraindikácie: COLDREXNočná liečbasa nesmie užívať pri známej precitlivenosti na liečivá alebo pomocné látky. Vzhľadom na obsah liečiv sa nesmie podávať deťom do 12 rokov. Pacienti so zníženou funkciou pečene alebo obličiek, pacienti užívajúci súbežne alebo v posledných dvoch týždňoch lieky proti depresii a pacienti, ktorí majú problémy s požívaním alkoholu, nesmú liek užívať. Iba na odporúčanie lekára užívajú liek pacienti s prieduškovou astmou, epilepsiou, glaukómom (zelený zákal), pacienti s ochorením srdca, s ťažkosťami pri močení alebo so zväčšenou prostatou. Iba na odporúčanie lekára užívajú liek pacienti, ktorí súbežne užívajú lieky znižujúce zrážavosť krvi         a lieky na úzkosť alebo poruchy spánku. Tehotné a dojčiace ženy sa musia pred užitím tohto lieku poradiť s lekárom.
 
Nežiaduce účinky: Nežiaduce účinky tohto lieku sú pri dodržiavaní odporúčaného dávkovania           a spôsobu použitia zriedkavé. Najčastejšie sa objavuje únava a ospalosť, obzvlášť pri nedostatočne dlhom nočnom spánku. Ojedinele sa môže objaviť kožná vyrážka, zvýšená citlivosť na slnečné žiarenie, suchosť v ústach, zastreté videnie, nepokoj a závrat, nevoľnosť alebo sťažené močenie. Pri výskyte týchto nežiaducich účinkov alebo iných neobvyklých reakcií prerušte užívanie lieku a poraďte sa s lekárom alebo lekárnikom.
 
Interakcie: Účinky lieku COLDREXNočná liečbaa účinky iných súbežne užívaných liekov sa môžu vzájomne ovplyvňovať. Tento liek sa nesmie užívať súbežne s niektorými liekmi určenými na liečbu depresie (inhibítory MAO), pretože môže dôjsť k vzostupu krvného tlaku a horúčky. Súbežné dlhodobé užívanie tohto lieku a niektorých liekov na spanie, proti epilepsii, niektorých antibiotík a alkoholu môže spôsobiť poškodenie pečene. Súbežné užívanie lieku spolu s liekmi na spanie alebo upokojenie zvyšuje tlmivé účinky lieku.
 
Dávkovanie a spôsob podávania: Dospelí a mladiství užívajú na noc 20 ml sirupu tesne pred spaním. Deťom od 12 do 15 rokov sa podáva na noc 10 ml sirupu tesne pred spaním. Odmerná nádobka sa naplní po značku 20 ml alebo 10 ml. Odmerná nádobka je súčasťou každého balenia. Na noc nepodávajte viac ako jednu dávku lieku. Neprekračujte odporúčané dávkovanie.
 
Upozornenie: Obsahuje paracetamol. Ak užívate súbežne iné lieky obsahujúce paracetamol (počas dňa), nesmiete prekročiť maximálnu dávku paracetamolu, ktorá je pre dospelých a mladistvých            4 000 mg a pre deti od 12 do 15 rokov 1 500 mg. Užívanie vyšších než odporúčaných dávok môže viesť k riziku závažného poškodenia pečene. Ak užívate iné lieky na prechladnutie, proti kašľu alebo lieky uvoľňujúce upchatý nos, poraďte sa o vhodnosti užívania lieku COLDREXNočná liečba               s lekárom alebo lekárnikom. Ak sa príznaky ochorenia do 3 dní nezlepšia (horúčka, bolesť), poraďte sa s lekárom. Bez konzultácie s lekárom neužívajte liek dlhšie než 7 dní.
COLDREX Nočná liečba môže skresliť výsledok tehotenského testu vyšetrovaného z moču.
Tento liek obsahuje malé množstvo alkoholu, menej ako 100 mg v jednej dávke. Ak Vám lekár povedal, že neznášate niektoré cukry, poraďte sa so svojím lekárom, skôr ako začnete tento liek užívať. Jedna dávka (20 ml) obsahuje tiež 12,8 ml roztoku glukózy, čo musia vziať do úvahy pacienti s cukrovkou (diabetes mellitus). Tento liek obsahuje 37 mg sodíka v jednej dávke. Je nutné vziať do úvahy u pacientov s diétou s nízkym obsahom sodíka.
Počas liečby týmto liekom nepožívajte alkohol. Pri nedostatočne dlhom spánku môže liek ovplyvniť pozornosť a schopnosť sústredenia. O prípadnom vedení motorových vozidiel alebo obsluhe strojov sa poraďte s lekárom. Pri predávkovaní alebo pri náhodnom užití lieku dieťaťom ihneď vyhľadajte lekára.
 
Uchovávanie: Uchovávajte pri teplote do 25 °C.
 
Varovanie: Používajte len do času použiteľnosti vyznačenom na obale.Liek uchovávajte mimo dosahu a dohľadu detí.
 
Balenie: 100 ml,160 ml sirupu
 

Dátum poslednej revízie textu: Apríl 2008

Hodnotenie produktu

Momentálne nie je k dispozícii žiadne hodnotenie produktu.

Doplňujúce informácie

Značka: GlaxoSmithKline
Balenie: 100ml
Kategórie: Voľnopredajné liekyDýchacie cestyKašeľ
Trápi ma: Hľadanie podľa problémuDýchanieNádcha, chrípka