cebion vitamin c kvapky

Cebion kvapky 30ml

Výživový doplnok s obsahom vitamínu C v kvapkách určený najmä dojčatám a malým deťom.

5,11 €
Dostupnosť: Skladom
Nákupom získate 2 bonusové body

Dostupné balenie

  • Popis produktu
  • Hodnotenie produktov
  • Doplňujúce informácie
Cebion je výživový doplnok s obsahom vitamínu C, v kvapkách, určený pre dojčatá a malé deti. Užíva sa na prevenciu prejavov nedostatku vitamínu C ako nechutenstvo, náchylnosť na infekcie, bledosť, modriny a krvácavosť z ďasien. Vo vyšších dávkach sa odporúča ako doplnok liečby pri nachladnutí a infekčných ochoreniach.

Komu je Cebion určený?

Preventívne užívanie Cebionu vo forme kvapiek sa odporúča dojčatám a malým deťom do troch rokov, pokiaľ ich strava neobsahuje dostatok vitamínu C.

Prečo je vitamín C dôležitý?

Vitamín C je dôležitý pre obranyschopnosť proti bakteriálnym a najmä vírusovým infekciám. Tento ochranný efekt je všeobecne známy - čaj s citrónom pri chrípke. Spevňuje štruktúry spojivových tkanív a zvyšuje pevnosť ciev, predchádza zvýšenému krvácaniu ďasien. Má antioxidačný účinok. Všeobecne známy ochranný účinok vitamínu C vedie k jeho preventívnemu podávaniu, najmä u dojčiat. Jeho obsah v strave dojčaťa živeného materským alebo umelým mliekom je hraničný s jeho potrebou. Navyše organizmus si nevie vytvoriť zásobu vitamínu C - jeho prísun musí byť trvalý.

Ako Cebion užívať?

Ak lekár nepredpíše inak, deťom do 1 roku sa odporúča podávať 5-8 kvapiek (25-40 mg) denne v lyžičke čaju alebo ovocného nápoja. Malým deťom sa podáva 10 kvapiek (50 mg) denne. Vitamín C nemožno predávkovať. Počas vírusovej infekcie sa odporúča dávku zdvojnásobiť na 100-150 mg denne, najlepšie rozdeliť na dve až tri dávky, t. j. 10 kvapiek 2-3 x denne.

Hodnotenie produktu

Momentálne nie je k dispozícii žiadne hodnotenie produktu.

Doplňujúce informácie

Značka: Merck
Balenie: 30ml
Kód:
M4196
ŠUKL kód:
EAN:
4054839992087
Kategórie: Vitamíny a minerályVitamíny a minerályStres a vyčerpanieNervový systémImunita detíVýživové doplnkyVitamín C
Trápi ma: Únava, vyčerpanosťDetská imunita Imunita