Beta Glukán 1,3/1,6 D 30kps

Beta Glukán 1,3/1,6 D 30kps

Dostupnosť: Nedostupné
  • Popis produktu
  • Hodnotenie produktov
  • Doplňujúce informácie

Beta-glukan 1,3/1,6D Prirodzený spôsob stimulácie a mobilizácie organizmu na boj proti ochoreniam


Účinok

Beta glukán 1,3/1,6 D upravuje činnosť imunitného systému.
Beta glukán 1,3/1,6 D stimuluje predovšetkým základné bunky imunitného systému, ktoré sa nazývajú makrofágy. Tieto bunky tvoria prvú obrannú líniu organizmu a ich úlohou je pohlcovanie a likvidácia nepriateľských mikroorganizmov, buniek identifikovaných ako cudzorodé častice a rakovinových buniek, ktoré sú degenerovanými vlastnými bunkami.
Makrofágy všetkých živých organizmov majú špecifický receptor (CR3) beta-1,3/1,6-glukánu. Podobne ako kľúčik v zapaľovaní uvádza auto do pohybu, tak beta-1,3/1,6-glukán prilieha na receptor a vďaka tomu dochádza k aktivácii makrofágu.
Vzhľadom na to, že makrofágy sú veľmi dôležitými bunkami vrodeného imunitného systému všetkých organizmov, presahuje účinok beta-1,3/1,6-glukánu hranice druhov a posilňuje ako ľudskú, tak i zvieraciu imunitu. Výsledkom plnej mobilizácie imunitného systému, ktorú spôsobuje beta-1,3/1,6-glukán, je silnejšia prirodzená odolnosť organizmu.

Mechanizmus aktivácie makrofágov beta-1,3/1,6-glukánom začína spojením beta-1,3/1,6-glukánu s receptormi na makrofágoch. Obrazne možno beta-1,3/1,6-glukán prirovnať k vysokoenergetickej výžive pre makrofágy – tieto bunky totiž pripútavajú beta-1,3/1,6-glukán a \"požierajú\" ho. Beta-1,3/1,6-glukán im dodáva silu k činnosti a spúšťa reťazovú reakciu v imunitnom systéme – dochádza ku zvýšeniu jeho aktivity a imunitný systém sa dostáva do stavu pohotovosti.

Stimulácia imunitného systému prostredníctvom aktivácie makrofágov je obzvlášť dôležitá v prípade infekčných chorôb a nádorových ochorení po ožarovaní alebo ukončení imunosupresívnej terapie (tlmenie imunitných reakcií, napr. po transplantácii orgánov), pri dlhodobom užívaní antibiotík a v ďalších situáciách, kedy dochádza k zaťažovaniu imunitného systému.

Medzi škodlivé činitele, ktoré oslabujú organizmus, patrí okrem iného: nevhodná strava, dlhodobá práca s počítačom, chemoterapia, stres, röntgenové žiarenie, užívanie antibiotík, nadmerná fyzická záťaž, UV žiarenie, časté cestovanie lietadlom, tiahle infekčné ochorenia (nachladnutie, chrípka).

Dávkovanie:

Pri preventívnom užívaní sa odporúča 1 kapsula prípravku Beta glukán 1,3/1,6 D denne. V prípade ochorenia (po konzultácii s lekárom) sa odporúča dospelým užívať 2 kapsule Beta glukánu 1,3/1,6 D denne, deťom od 3 rokov 1 kapsula denne.

1 kapsula obsahuje 250 mg beta glukánu 1,3/1,6 D.

Upozornenie:

Výrobok nie je určený deťom do 3 rokov. Tehotné a dojčiace ženy musia prípadnú konzumáciu konzultovať s lekárom.

Hodnotenie produktu

Momentálne nie je k dispozícii žiadne hodnotenie produktu.

Doplňujúce informácie

Značka: Pharma Activ
Balenie:
Kategórie: Výživové doplnkyImunita
Trápi ma: