
Zyrtec 7tbl
alergická nádcha, alergický zápal spojiviek, svrbenia, žihľavky
- Popis produktu
- Hodnotenie produktov
- Doplňujúce informácie
Antialergikum, antihistaminikum Cetirizín je vysokoúčinný, s minimálnym výskytom ospalosti po bežnej liečebnej dávke. Cetirizín tlmí "včasnú" fázu alergickej reakcie sprostredkovanú histamínom, ako i pohyb buniek zápalu zvlášť eozinofilov a uvoľňovanie pôsobkov spojených s tzv. "oneskorenou"fázou alergickej reakcie. Vzhľadom na predĺžený účinok cetirizínu je možné ho u dospelých a väčších detí podávať v jednej dennej dávke. Zyrtec sa používa na liečbu celoročnej alergickej nádchy, sezónnej alergickej nádchy a alergického zápalu spojiviek, svrbenia, žihľavky u dospelých
Zloženie:
jedna poťahovaná tableta obsahuje:
účinná látka: cetirizin dihydrochloridum 10 mg
pomocné látky: Lactose, magnesium stearat, colloidal anhydrius silica, microcrystalline cellulose
Indikačná skupina:
antihistaminikum H1, antialergikum
Charakteristika:
Cetirizín je vysokoúčinné antihistaminikum a antialergikum s minimálnym výskytom ospalosti po bežnej liečebnej dávke. Cetirizín tlmí tak "včasnú" fázu alergickej reakcie sprostredkovanú histamínom, ako i pohyb buniek zápalu zvlášť eozinofilov a uvoľňovanie pôsobkov spojených s tzv. "oneskorenou"fázou alergickej reakcie. Vzhľadom na predĺžený účinok cetirizínu je možné ho u dospelých a väčších detí podávať v jednej dennej dávke.
Indikácie:
Zyrtec sa používa na liečbu celoročnej alergickej nádchy, sezónnej alergickej nádchy a alergického zápalu spojiviek, svrbenia, žihľavky u dospelých
Kontraindikácie:
Zyrtec sa nesmie používať pri precitlivelosti na niektorú zložku prípravku. Pre použitie Zyrtecu v gravidite musia byť zvlášť závažné dôvody. Pretože Zyrtec prestupuje do materského mieka, nemali by ho užívať dojčiace matky.
Interakcie:
Interakcie s inými liečivami alebo alkoholom neboli dosiaľ popísané. Napriek tomu sa odporúča nepoužívať nadmerne alkoholické nápoje počas užívania prípravku.
Dávkovanie:
Dávkovanie vždy určí lekár. Obyčajne sa užíva v týchto dávkach:
dospelí a deti nad 12 rokov: 1 tableta (10 mg) 1x denne
deti od 6-12 rokov: 5 mg (polovička tablety) dvakrát denne alebo 10 mg jedenkrát denne
Upozornenie:
Neodporúča sa prekročiť denná odporúčaná dávka. Pokiaľ budete viesť motorové vozidlo alebo obsluhovať stroje, môže znížiť bdelosť a reakčnú dobu.
U chorých vo vyššom veku sa dávkovanie nemení. U chorých s poruchami funkcie obličiek sa dávka zvyčajne znižuje na polovicu.
Predávkovanie:
Pri predávkovaní (viac ako 5 tabliet v jednej dávke) môže byť hlavným príznakom ospalosť. Avšak u detí môže predávkovanie vyvolať i podráždenosť a nekľud. je nutné okamžite vyhľadať lekára.
Nežiaduce účinky
Zriedka sa môžu objaviť slabé a prechodne sa vyskytujúce ťažkosti, ako napr. bolesti hlavy, závraty, opalosť, agitovanosť, sucho v ústach, zažívacie ťažkosti. Pri prípadnom výskyte alebo nezvyčajných reakciách sa poraďte s lekárom. Vzácne sa môžu vyskytnúť prejavy precitlivelosti na prípravok (žihľavka, opuch mäkkých tkanív, dušnosť). V tomto prípade je nutné prerušiť používanie.
Hodnotenie produktu
Momentálne nie je k dispozícii žiadne hodnotenie produktu.
Doplňujúce informácie
Značka: | UCB |
---|---|
Balenie: | tbl 7x10mg |
Kód: |
92422
|
ŠUKL kód: | 92422 |
EAN: | |
Kategórie: | Voľnopredajné liekyDýchacie cestyAlergiaKoža a vlasy |
Trápi ma: | Hľadanie podľa problémuDýchanieUpchatý nosNádcha, chrípkaKožaOči, ušiPodráždené oči, zápalAlergické prejavyAlergia, poštípanie |