VITA B12 100tbl

VITA B12 1 mg s príchuťou mäty 100TBL

Vitamín B12 prispieva k správnej funkcii psychiky, k zníženiu vyčerpania a únavy, a k správnemu fungovaniu nervového systému.

11,00 €
Dostupnosť: Skladom
Nákupom získate 5 bonusových bodov
  • Popis produktu
  • Hodnotenie produktov
  • Doplňujúce informácie

ŽUVACIA TABLETA S OBSAHOM VITAMÍNU B12 S PRÍCHUŤOU MÄTY NA PAMAŤ

Vitamín B12 je jediný vitamín, o ktorom nebolo zistené, že by sa nachádzal v rastlinných potravinách, okrem riasy chlorella. Vitamín B12 ľudia získavajú zo živočíšnych potravín, ukladá sa v pečeni a jeho zásoby nám môžu vydržať niekoľko rokov. No jeho nedostatok je nebezpečný a môže spôsobiť nezvratné nervové poruchy. Preto je pri dlhodobom vegánstve a vegetariánstve nevyhnutné mať o stave svojho vitamínu B12prehľad.

Vitamín B12 je vo vode rozpustný vitamín, ktorý sa v živočíšnych potravinách nachádza prirodzene, do ďalších potravín je umelo pridávaný a je dostupný aj vo forme doplnkov a liekov alebo injekcií na predpis. Vitamín B12  môže mať rôzne podoby, ale obsahuje minerál kobalt, takže zlúčeniny s vitamínom B12  sa kolektívne nazývajú ”kobalamíny”. Vitamín B12  je v kombinácii s kyselinou listovou potrebný na to, aby sme sa zbavovali homocysteínu. Zvýšená hladina homocysteínu je nezávislým rizikovým faktorom pre kardiovaskulárne ochorenia ako napr. ischemickú chorobu srdca a mŕtvicu. Výsledky niekoľkých štúdií naznačujú, že kombinácia vitamínu B12  a kyseliny listovej znižuje hladinu homocysteínu u ľudí s cievnymi ochoreniami, cukrovkou a u mladých žien. Vitamín B12  a kyselina listová sú kvôli znižovaniu homocysteínu dôležité aj pre kognitívne funkcie a proti demencii. Vitamín B12 taktiež prispieva k správnemu fungovaniu nervového systému a k správnej funkcii psychiky, ktoré sú dôležité pre pamäť. 

Vitamín B12 sa dobre vstrebáva aj v sliznici úst, ak doplnok obsahuje vysoké množstvo vitamínu. Z tohto dôvodu sa výživový doplnok VITA B12 žuvacie tablety odporúča cmúľať (žuvať) pomaly, aby bolo zaistené maximálne vstrebávanie vitamínu B12 v ústach. 

ZLOŽENIE 
Denná dávka 1 tableta obsahuje: Vitamín B12 1000 µg 

ŠPECIFICKÉ INFORMÁCIE 

S príchuťou mäty. Sladené xylitolom. 

Neobsahuje cukor, laktózu, lepok ani kvasnice. Neobsahuje žiadne zložky živočíšneho pôvodu, ktoré sú vhodné pre vegánov.  

 

Výživový doplnok nenahrádza vyváženú a pestrú stravu a zdravý životný štýl. 

Dostanete v každej dobrej lekárni.  

DÁVKOVANIE 
Dospelí: 1 tableta denne. Nechajte tabletu pomaly rozpustiť v ústach 

Hodnotenie produktu

Momentálne nie je k dispozícii žiadne hodnotenie produktu.

Doplňujúce informácie

Značka: Vitabalans Oy
Balenie: 100 tabliet
Kód:
M23041
ŠUKL kód:
EAN:
6410530055250
Kategórie: Výživové doplnkyDuševná pohodaStres a vyčerpanie
Trápi ma: Hľadanie podľa problémuHlava a nervyMozgová činnosťÚnava, vyčerpanosť