Vincentka Prírodná minerálna voda 0.7l

Vincentka Prírodná minerálna voda 0.7l

1,99 €
Dostupnosť: Skladom
Nákupom získate 0 bonusových bodov

Dostupné balenie

Skladom
5,50 €
Skladom
5,50 €
  • Popis produktu
  • Hodnotenie produktov
  • Doplňujúce informácie

 

Vincentka svojím obsahom a vyváženosťou minerálnych solí a prvkov umožňuje rozpúšťanie hlienov v dýchacích cestách, žalúdku a črevách. Vincentka je odporúčaná k pitným a inhalačným kúram pri ochorení dýchacích ciest, hlasiviek, pri chorobách látkovej výmeny, vredovej choroby žalúdka, dvanástorníka a ich pooperačných stavoch, cukrovke, chronickom zápale pankreasu

 

Vincentka pomáha regenerovať vnútorné prostredie človeka po veľkých stratách potu, ku ktorým dochádza pri ťažkej fyzickej práci, športe, pobyte v horúcom prostredí a horúčkovitých ochoreniach.

 

Vincentka je vhodná pre prevenciu zubného kazu u detí v dávke 0,25l / deň.

 

Vincentka môže slúžiť pre uhradenie dennej dávky jódu, stačí vypiť 25ml (jeden dúšok). Vincentka obsahuje biogénne prvky (pozri výťah analýzy zdroje) ako je lítium, rubídium, cézium, meď, zinok, vanád, chróm, kobalt vo fyziologickom pomernom zastúpení a je vhodná ako prírodný doplnok výživy pre športovcov, deti, tehotné ženy a rekonvalescentov.

 

Vincentka je podporným prostriedkom po alkoholových excesoch.

 

Kontraindikovaná je iba u ľudí so zlyhávajúcimi obličkami. Opatrnosť je potrebná u pacientov s ochorením obličiek as opuchy dolných končatín, ale aj tu je možné Vincentku užívať po konzultácii s lekárom.

 

Spôsob používania Vincentky:

 

Pitná kúra - väčšinou sa Vincentka podáva 2 × denne na lačno pred raňajkami a pred večerou v dávke cca 2,5 - 3,5 dcl. Účinná pitná kúra má trvať 15 až 20 dní. Popíja sa studená alebo ohriata. Počas nasledujúcej polhodiny nič nekonzumujeme ani nepijeme.

Kloktanie a výplachy nosohltana (možnosť použitia výrobku Vincentka nosový sprej)

inhalácia

Prevencia - pijeme studenú alebo použijeme na riedenie ovocných štiav, na zálievku zeleninových šalátov, k zapíjanie pri konzumácii alkoholu a kávy.

Vychladená a zmiešaná s kvalitným suchým vínom v pomere 1: 1 ako strik, chutí výborne, znižuje kyslosť vína.

K prevencii zubného kazu používame na vyplachovanie úst.

Odborný popis Vincentky:

 

Vincentka je ojedinelá minerálna voda z prírodného liečivého zdroja, veľmi silno mineralizovaná, jódová, uhličitá minerálna voda Hydrogénuhličitan-chlorido-sodného typu, so zvýšeným obsahom fluoridov a kyseliny boritej. Minerálna voda Vincentka so svojim osmotickým tlakom 634,7 kPa veľmi blíži osmolarite ľudskej krvi, intracelulárnych tekutín, teda vnútornému prostrediu človeka. Pri pití je preto dobre tolerovaná aj vo väčšom množstve, nevyvoláva diskomfort v zažívacom trakte a nepôsobí nepríjemne na slizniciach dýchacích ciest, ak je použitá na inhaláciu ako aerosól.

 

Dobrá znášanlivosť a pozitívny efekt súvisí s koncentráciou, ale aj vzájomným pomerom hlavných katiónov minerálnej vody, kedy na bunkových membránach nevznikajú veľké koncentračné gradienty. Naopak vysoký koncentračný gradient pre chloridové ióny intracelulárne a bikarbonátov extracelulárne uľahčuje difúzii jodidových iónov z minerálnej vody do tkanív.

 

Na slizniciach sa tak zvyšuje obsah vylučovacieho IgA v hlienu. Vápenaté katióny z minerálnej vody vstupujú do kaskády imunologických reakcií prebiehajúcich v povrchových vrstvách sliznice. Bikarbonáty rozvoľňujú väzký hlien a uľahčujú tak expektoráciu.

 

Pri pitnej kúre sa uplatňuje rovnako ako pri inhalácii osmolarita minerálnej vody a takmer fyziologická koncentrácia nátria a kália. Hlavný význam bikarbonátu a kyseliny boritej je pufračná schopnosť.

balenie:

 

700ml nevratný sklený obal.

Hodnotenie produktu

Momentálne nie je k dispozícii žiadne hodnotenie produktu.

Doplňujúce informácie

Značka: Vincentka
Balenie: 0.7l
Kód:
M963
ŠUKL kód:
EAN:
8594027250026
Kategórie: Detské potrebyDetská výživaNápoje
Trápi ma: Dýchanie