venoruton proti opuchom a krcovym zilam

Venoruton 300 50kps

zmierňuje opuch, prináša úľavu pri bolestiach nôh, liečba kŕčových žíl,hemoroidov,prevencia embólie

10,60 €
Dostupnosť: Skladom
Nákupom získate 5 bonusových bodov

Dostupné balenie

  • Popis produktu
  • Hodnotenie produktov
  • Doplňujúce informácie

Venoruton 300 50kps

Popis

Venoruton 300 obsahuje O-(beta-hydroxyetyl)-rutozidy, ktoré prispievajú k normalizácii funkcie najmenších krvných ciev (kapilár) tým, že zvyšujú pevnosť ich stien a normalizujú ich priepustnosť. U pacientov, ktorí trpia varixami a niektorými inými ochoreniami žíl dolných končatín, malé cievy prepúšťajú nadmerné množstvo vody, čo vedie k opuchu členkov. Venoruton 300 zmierňuje opuch, a tak prináša úľavu pri bolestiach nôh, unavených alebo ťažkých nohách a kŕčoch.
Pri hemoroidoch vyvolá Venoruton 300 v sliznici konečníka rýchle a dlhodobé zníženie opuchu a zmierni príznaky, ako sú bolesti, mokvanie, svrbenie a krvácanie.
 

Účinná látka:
O-(beta-hydroxyaethyl)-rutosidosea 300 mg

Čomu treba venovať pozornosť počas liečby?
Na zmiernenie príznakov varixov sa ešte odporúča mať počas dňa nohy podľa možnosti čo najčastejšie vyložené vo zvýšenej polohe. Na noc sa odporúča nakloniť lôžko vyvýšením pod nohami. Odporúča sa používať aj elastickú bandáž, prípadne špeciálne sťahovacie pančuchy.

Kedy sa Venoruton 300 nemá užívať?
Venoruton 300 by ste nemali užívať, ak ste precitlivení na účinnú látku alebo na podobné produkty.

Aké bezpečnostné opatrenia treba dodržiavať poča užívania prípravku Venoruton 300?
Okrem dodržiavania odporúčaného dávkovania nie je potrebné venovať pozornosť iným zvláštnym opatreniam, avšak skôr, ako začnete Venoruton 300 užívať, informujte lekára, ak:
- trpíte iným ochorením
- ste alergickí, najmä na iné lieky
- užívate alebo si nanášate iné lieky (aj lieky užívané bez odporúčania lekára)

Možno Venoruton 300 užívať počas tehotenstva alebo v období dojčenia?
Všeobecné pravidlo je, že v období tehotenstva a dojčenia by ste nemali užívať žiadny liek bez odporúčania lekára. Prípravok Venoruton 300 neužívajte počas prvých troch mesiacov tehotnosti. Ak je liečba prípravkom Venoruton 300 bezpodmienečne potrebná, nemala by sa začať pred 4.mesiacom tehotenstva. V období dojčenia nie sú zvláštne opatrenia.

Ako užívať Venoruton 300?
Nárazová liečba:
3-krát denne 1 kapsula prípravku Venoruton 300 súčasne s jedlom. Príznaky sa zvyčajne zmiernia v priebehu 2 týždňov. Odporúča sa dodržať dávkovanie až do úplného odstránenia príznakov a opuchov.
Neskôr sa môže liečba prerušiť (zlepšenie zvyčajne pretrváva najmenej 4 týždne po prerušení liečby). Ak sa príznaky objavia znova, možno v liečbe opätovne pokračovať buď podľa už uvedeného dávkovania, alebo týmito udržiavacími dávkami:
Udržiavacia liečba:
Najnižšia udržiavacia dávka je 600 mg denne, t.j. 1 kapsula prípravku Venoruton 300 2-krát denne. Kapsuly sa užívajú súčasne s jedlom.
Dodržiavajte dávkovanie uvedené v letáčiku alebo dávkovanie predpísané lekárom.
Ak máte dojem, že liek účinkuje veľmi slabo alebo, naopak, veľmi silno, poraďte sa s lekárom alebo lekárnikom.

Na čo je potrebné upozorniť počas užívania prípravku Venoruton 300?
Ak príznaky ochorenia pretrvávajú aj napriek liečbe prípravkom Venoruton 300, poraďte sa s lekárom.
Liek uchovávajte mimo dosahu detí. Po otvorení chráňte pred vlhkosťou.
Liek nemožno užívať po dátume vyznačenom na obale značkou EXP. Ak máte liek po záručnej lehote, vráťte ho, prosím, lekárnikovi.
Viac informácií Vám ochotne poskytne lekár alebo lekárnik, ktorí majú k dispozícii podrobnú informáciu určenú medicínskym odborníkom.

Nežiaduce účinky

Okrem očakávaných účinkov môžu lieky niekedy vyvolávať aj isté nežiadúce účinky. Príležitostne sa môžu vyskytnúť mierne nežiadúce účinky - kožné reakcie, nezávažné žalúdočno-črevné ťažkosti, bolesti hlavy a návaly tepla. Tieto príznaky rýchlo ustúpia po prerušení liečby.

Hodnotenie produktu

Momentálne nie je k dispozícii žiadne hodnotenie produktu.