Thymomel sirup 100ml

Thymomel sirup 100ml

Obsahuje výťažky z tymiánu, materinej dúšky, skorocelu a med. Podporuje vykašliavanie.Používa sa ako pomocný liek pri akútnych a chronických zápalových ochoreniach dýchacích ciest predovšetkým u detí od 1 roku.

4,10 €
Dostupnosť: Skladom
Nákupom získate 2 bonusové body
  • Popis produktu
  • Hodnotenie produktov
  • Doplňujúce informácie
Thymomel sirup 100 ml je pomocný liek pri akútnych a chronických zápalových ochoreniach dýchacích ciest predovšetkým u detí od 1 roku.
 
Liečivami sú: thymi extractum fluidum (tekutý extrakt z materinej dúšky obyčajnej) 4,1666 g, serpylli extractum fluidum (tekutý extrakt z materinej dúšky) 4,1666 g, plantaginis extractum fluidum (tekutý skorocelový extrakt) 4,1666 g v 100 ml.
Pomocnými látkami sú: mel (med), natrii benzoas (benzoan sodný), propylparabenum (propylparabén), saccharum (sacharóza), aqua purificata (čistená voda)
 
1. ČO JE THYMOMEL A NA ČO SA POUŽÍVA
Tento liek obsahuje výťažky z  tymiánu, materinej dúšky, skorocelu a med. Podporuje vykašliavanie a používa sa predovšetkým u detí.
Používa sa ako pomocný liek pri akútnych a chronických zápalových ochoreniach dýchacích ciest predovšetkým u detí od 1 roku.
 
2. ČOMU MUSÍTE VENOVAŤ POZORNOSŤ, KÝM ZAČNETE THYMOMEL UŽÍVAŤ
Thymomel neužívajte:
- ak ste precitlivený(á) alergický(á) na liečivé látky alebo na ktorúkoľvek ďalšiu zložku Thymomelu.
 
Tehotné a dojčiace ženy:
Poraďte sa so svojim lekárom alebo lekárnikom skôr, ako začnete užívať liek Thymomel.
 
Ovplyvnenie schopnosti viesť motorové vozidlá a obsluhovať stroje:
Thymomel nemá žiadny alebo má zanedbateľný vplyv na schopnosť viesť motorové vozidlá alebo obsluhovať stroje.
 
Dôležité informácie o niektorých zložkách Thymomelu:
Liek obsahuje 62 g sacharózy. Pri užití podľa odporúčaného dávkovania obsahuje 1 kávová lyžička (5 ml) do 3,1 g sacharózy, 1 polievková lyžica (15 ml) do 9,3 g sacharózy. Nevhodný je pre pacientov s vrodenou neznášanlivosťou fruktózy, glukozo-galaktózovým malabsorbčným syndrómom (porucha trávenia glukózy a galaktózy) alebo nedostatkom sacharázy-izomaltázy (enzým štiepiaci sacharózu a izomaltózu).
Tento liek obsahuje 3,4 % obj. etanolu. Pri užití podľa odporúčaného dávkovania obsahuje 1 kávová lyžička (5 ml) do 0,14 g etanolu, čo zodpovedá 3,4 ml piva (5% obj. etanolu) a 1,4 ml vína (12% obj. etanolu), 1 polievková lyžica (15 ml) do 0,41 g etanolu, čo zodpovedá 10,2 ml piva (5% obj. etanolu) a 4,3 ml vína (12% obj. etanolu) . Vzhľadom k obsahu etanolu môže byť liek nebezpečný pri pečeňových ochoreniach, alkoholizme, epilepsii, poškodeniach mozgu ako aj pre tehotné ženy a deti. Môže meniť, alebo zvýšiť účinok iných liekov.
 
Vzájomné pôsobenie s ďalšími liekmi:
Prosím, informujte svojho lekára alebo lekárnika o všetkých liekoch, ktoré užívate alebo ste užívali v nedávnom čase, a to aj o liekoch, ktoré sú dostupné bez lekárskeho predpisu.
 
3. AKO SA THYMOMELUŽÍVA
Ak lekár neodporučí inak, podáva sa liek deťom od 1 roku 1/2 - 3 kávové lyžičky 3-krát denne po jedle (pre možnosť nechutenstva), dospelým 1 polievkovú lyžicu niekoľkokrát denne. Neužívajte často a dlhodobo pre obsah cukru a predovšetkým u detí a starších osôb nezanedbajte prípadnú liečbu predpísanú lekárom.
Ak máte pocit, že účinok Thymomeluje príliš silný alebo príliš slabý, oznámte to svojmu lekárovi alebo lekárnikovi.
Ak ste užili viac Thymomelu, ako ste mali:
Pri predávkovaní vyhľadajte lekára alebo lekárnika.
Ak ste zabudli užiť Thymomel:
Nezdvojnásobujte nasledujúcu dávku, aby ste doplnili vynechanú dávku.
 
4. MOŽNÉ NEŽIADUCE ÚČINKY
Podobne ako všetky lieky, môže mať aj Thymomel nežiaduce účinky. Pri odporúčanom dávkovaní sa liek dobre znáša a nežiaduce účinky neboli zaznamenané.
Ak zaznamenáte akýkoľvek nežiaduci účinok, ktorý nie je uvedený v tejto písomnej informácii pre používateľa, oznámte to prosím svojmu lekárovi alebo lekárnikovi.
 
5. UCHOVÁVANIE LIEKU THYMOMEL
Uchovávajte mimo dosahu detí.
Uchovávajte pri teplote do 25° C, v pôvodnom vnútornom obale, aby bol liek chránený pred svetlom. Chráňte pred chladom.
Liek sa nesmie používať po uplynutí času použiteľnosti vyznačenom na obale.
 
6. Ďalšie informácie
Ďalšie informácie o tomto lieku získate u miestneho odborného zástupcu držiteľa rozhodnutia o registrácii.

Hodnotenie produktu

Momentálne nie je k dispozícii žiadne hodnotenie produktu.