Tantum Verde Mint tvrdé pastilky s mentolovou príchuťou 20ks

Tantum Verde Mint tvrdé pastilky s mentolovou príchuťou 20ks

Lieči bolestivý zápal v hrdle a ústach. Uľaví od bolesti.

8,20 €
Dostupnosť: Skladom
Nákupom získate 4 bonusové body

Dostupné balenie

Skladom
12,80 €
  • Popis produktu
  • Hodnotenie produktov
  • Doplňujúce informácie
Tantum Verde Mint
benzydamini hydrochloridum
tvrdé pastilky
 
 
 
 
 
Držiteľ rozhodnutia o registrácii
CSC Pharmaceuticals Handels GmbH, Bisamberg, Rakúsko
 
Zloženie
liečivo:  1 pastilka obsahuje: 3 mg benzydamini hydrochloridum (hydrochlorid benzydamínu).
pomocné látky: isomaltum (izomalt), aspartamum (E 951) (aspartám), levomentholum (levomentol), acidum citricum (kyselina citrónová), aroma citri (citrónová príchuť), aroma mentholum (mentolová príchuť), flavum chinolini (E 104) (chinolínová žlť), indigotinum (indigotín).
 
Farmakoterapeutická skupina
Nesteroidové antiflogistikum, analgetikum, antiseptikum na lokálne použitie, otorinolaryngologikum.
 
Charakteristika
Liečivo benzydamín má výrazné protizápalové, dezinfekčné a bolesť utišujúce vlastnosti. Na základe lokálneho podania a rýchleho nástupu účinku v zapálenom tkanive sa onedlho po podaní dostaví úľava a ústup ťažkostí. Pastilky na cmúľanie Tantum Verde Mint sa lokálne dobre znášajú a sú účinnou terapiou zápalových prejavov spojených s bolesťou v ústnej dutine a v krku.
 
Indikácie
Pri zápaloch a opuchoch dutiny ústnej, hltanu, pri zápaloch ďasien, paradentóze, zápaloch mandlí, predovšetkým pri chorobách z nachladnutia. Ďalšou oblasťou použitia je podporná liečba pri konzervatívnom a extraktívnom zubnom ošetrení a zápaloch sliznice ústnej dutiny. Liek môžu používať dospelí, mladiství a deti od 4 rokov, ktoré sú schopné pomaly cmúľať pastilku. Keďže pastilky neobsahujú cukor, sú vhodné aj pre pacientov s cukrovkou.
 
Kontraindikácie
Precitlivenosť na benzydamín alebo niektorú inú zložku obsiahnutú v lieku. Liek sa nesmie používať pri fenylketonúrii.
Aj keď štúdie nepreukázali účinky lieku na poškodenie plodu, má sa liek v tehotenstve používať iba v lekárom indikovaných prípadoch. Pretože nemožno vylúčiť prienik benzydamínu do materského mlieka, nemá sa Tantum Verde Mint používať v dobe kojenia.
 
Nežiaduce účinky
Aj keď je liek zvyčajne dobre tolerovaný, niekedy sa môžu nežiaduce účinky vyskytnúť. Bezprostredne po použití pastiliek Tantum Verde Mint sa môže vyskytnúť pocit stŕpnutosti v ústach a hrtane. Tento účinok po krátkej dobe vymizne.
V ojedinelých prípadoch môže po užití Tantum Verde Mint dôjsť k ľahkému páleniu ústnej sliznice, vo výnimočných prípadoch k nevoľnosti alebo nutkaniu na vracanie.
Prekročenie dávky (pri prehltnutí Tantum Verde Mint vo väčších dávkach) môže viesť k prechodným nežiaducim účinkom ako sú poruchy spánku, nepokoj, optické halucinácie (hmlisté videnie, farebné a biele plochy pred očami).
Tieto príznaky po vysadení lieku všeobecne ustupujú sami.
Pri prípadnom výskyte nežiaducich účinkov alebo iných nezvyčajných reakcií na liek sa o ďaľšom používaní lieku poraďte s lekárom.
 
Interakcie
Liek pôsobí iba miestne. Interakcie s inými liekmi nie sú známe.
Oznámte svojmu lekárovi, ktorý Vám predpíše Tantum Verde Mint, ktoré iné lieky užívate, vrátane voľnopredajných.
 
Dávkovanie
Zvyčajne sa 1 pastilka nechá pomaly rozpustiť v ústach. Užíva sa až 6-krát denne každých 1,5 až 3 hodiny. 
Pokiaľ nedôjde k ústupu alebo zmierneniu príznakov choroby do 7 dní alebo sa stav zhorší, prípadne príde k výskytu nežiaducich účinkov alebo nezvyčajných reakcií, vyhľadajte lekára. Bez porady s lekárom nepoužívajte liek dlhšie ako 14 dní.
 
Upozornenie
Náhodné prehltnutie pastilky nie je nebezpečné. Ak príde náhodne k prehltnutiu väčších dávok (zvlášť u detí), vyhľadajte ihneď lekára. Ako prvý krok sa pokúste vyvolať vracanie.
Liek obsahuje aspartám, ktorý je zdrojom fenylalanínu.
Hoci na základe doterajších klinických testov lieku Tantum Verde Mint neboli zistené žiadne účinky vedúce k poškodeniu plodu, majú sa pastilky Tantum Verde Mint používať v tehotenstve len po konzultácii s lekárom.
Pretože nemôže byť vylúčené preniknutie benzydamínu do materského mlieka, nemajú sa pastilky Tantum Verde Mint používať v dobe kojenia.
Pretože pastilky neobsahujú cukor, sú vhodné i pre pacientov s cukrovkou.
Oznámte svojmu lekárovi všetky nežiaduce účinky, ktoré sa u Vás počas liečby vyskytnú, a to aj tie, ktoré nie sú uvedené v tejto písomnej informácii.
 
Varovanie
Nepoužívajte po čase použiteľnosti uvedenom na obale.
 
Balenie
Každá pastilka je balená individuálne v papieri. Každých 10 pastiliek je uložených v samostatnom papierovo-hliníkovom obale, ktorý je vložený do papierovej škatuľky. Balenie je doplnené písomnou informáciou pre používateľov.
 
Veľkosť balenia:
1 x 10 pastiliek
1 x 20 pastiliek
1 x 30 pastiliek
 
Uchovávanie
Uchovávajte pri teplote do 25°C.
Uchovávajte mimo dosahu a dohľadu detí.
 
Dátum poslednej revízie

Január 2011

Hodnotenie produktu

Momentálne nie je k dispozícii žiadne hodnotenie produktu.

Doplňujúce informácie

Značka: CSC Pharmaceuticals Handels
Balenie: 20 tvrdých pastiliek
Kód:
14162
ŠUKL kód: 14162
EAN:
8000036013144
Kategórie: Voľnopredajné liekyDýchacie cestyBolesť hrdlaNachladnutie a chrípka
Trápi ma: Pálenie v hrdle