• Odporúčame
Systane kvapky na suché oči

SYSTANE Complete bez konzervačných látok zvlhčujúce očné kvapky 10 ml

Očné kvapky na dočasnú úľavu od príznakov suchého oka. Aj pre nositeľov šošoviek

13,00 €
Dostupnosť: Skladom
Nákupom získate 6 bonusových bodov

Dostupné balenie

Skladom
11,50 €
Skladom
11,99 €
  • Popis produktu
  • Hodnotenie produktov
  • Doplňujúce informácie

SYSTANE Complete bez konzervačných látok zvlhčujúce očné kvapky 10 ml

Zvlhčujúce očné kvapky sú určené na použitie spotrebiteľmi na dočasnú úľavu od príznakov suchého oka. Môžu sa tiež použiť na zmiernenie príznakov suchého oka spojených s používaním kontaktných šošoviek.

Zdravotnícka pomôcka vo forme sterilnej, bielej emulzie obsahujúcej propylénglykol, hydroxypropyl guar, minerálny olej, dimyristoylfosfatidylglycerol, polyoxyl 40 stearát, sorbitantristearát, kyselinu boritú, sorbitol a čistenú vodu. Neobsahuje konzervačné látky. Môže obsahovať kyselinu chlorovodíkovú a/alebo hydroxid sodný na úpravu pH.

Dávkovanie a spôsob užívania

Pred použitím sa fľaštička dobre pretrepe a otovrí sa uzáver. Pred prvým použitím sa fľaška drží približne v uhle 90 stupňov a vypustí sa z nej 1 kvapka produktu na likvidáciu. Pri podaní sa nakvapkajú 1 alebo 2 kvapky do postihnutého oka (očí) a žmurkne sa. Po použití sa fľaštička pretrepe smerom nadol, aby sa odstránil zvyškový produkt, ktorý môže zostať na špičke. Fľaštička sa uzavrie.

Očné kvapky je možné používať podľa potreby počas celého dňa. Kvapky môžu byť tiež použité pred a v priebehu nosenia kontaktných šošoviek.

Upozornenie

Len na očné použitie. Ľudia alergickí na ktorúkoľvek zo zložiek produktu, by zvlhčujúce očné kvapky nemali používať. Je dôležité, aby ste postupovali podľa pokynov ošetrujúceho očného lekára a podľa návodu o správnom používaní produktu. Ak pretrváva nepríjemný pocit v oku, vyskytuje sa nadmerné slzenie, zmeny videnia alebo začervenanie oka, prestaňte používať zvlhčujúce očné kvapky a poraďte sa so svojim ošetrujúcim očným lekárom, pretože by sa problém mohol zhoršiť. Dočasné rozmazané videnie alebo iné zrakové poruchy môžu ovplyvniť schopnosť viesť motorové vozidlo alebo obsluhovať stroje.

Ak sa po aplikácii objaví rozmazané videnie, používateľ musí pred vedením motorového vozidla alebo obsluhovaním stroja počkať, pokiaľ sa mu zrak nevyjasní. Nepoužívajte, ak je bezpečnostné tesnenie poškodené alebo chýba alebo ak je poškodený uzáver s indikáciou bezpečného uzatvorenia. Nepoužívajte, ak je balenie alebo fľaška (sterilné balenie) poškodené. Aby ste zabránili kontaminácii, špičkou kvapkadla fľašky sa nikdy nedotýkajte žiadneho povrchu. Pokiaľ dôjde k prehltnutiu roztoku, vyhľadajte lekársku pomoc. Ak dôjde k zmene farby roztoku, nepoužívajte tento produkt. Po použití opäť nasaďte ochranný uzáver. Uchovávajte fľašku pevne uzatvorenú, ak sa nepoužíva.
Použite pred uplynutím doby použiteľnosti vyznačenej naprodukte. Tento produkt obsahuje určitý obsah kyseliny boritej, ktoré je bezpečná, ak sa používa podľa pokynov na použitie.

Hodnotenie produktu

Momentálne nie je k dispozícii žiadne hodnotenie produktu.

Doplňujúce informácie

Značka: Alcon Laboratories,Inc.
Balenie: 10ml
Kód:
MAG01398
ŠUKL kód:
EAN:
300651509328
Kategórie: Očné kvapkyZmyslové orgány
Trápi ma: Suché očiOči, uši