Syfilis test

Syfilis test

Test odhalí infekciu spôsobenú spirochétou Treponema pallidum. Neliečený syfilis môže končiť smrťou.

18,40 €
Dostupnosť: Skladom
Nákupom získate 9 bonusových bodov
  • Popis produktu
  • Hodnotenie produktov
  • Doplňujúce informácie

Syfilis test odhalí infekciu spôsobenú spirochétou Treponema pallidum. Neliečený syfilis môže končiť smrťou. Syfilis test spoľahlivo a rýchlo odhalí ochorenie. Syfilis sa prenáša sexuálnym stykom, kontaktom s telesnými tekutinami chorého človeka, prípadne predmetmi. Neliečený syfilis je progresívne ochorenie. Treponema preniká do tkaniva neporušenou sliznicou alebo drobnými rankami na koži. Krvnou cestou sa dostáva do celého tela a môže sa usídliť v ktoromkoľvek orgáne.  Ak sa u Vás vyskytnú vredy na / alebo v okolí vagíny, penisu alebo úst, môže to znamenať, že máte syfilis. Otestujte sa včas.

Syfilis test je rýchly skríningový test. Použitím lancety získate niekoľko kvapiek krvi z vašeho prsta, ktoré necháte padnúť do otvoru v testovacej kazete. Potom pridáte niekoľko kvapiek činidla. Výsledok môžete určiť po 10 minútach.

Organizmus nakazeného človeka začne vytvárať protilátky. Syfilis test detekuje prítomnosť týchto protilátok v krvi jedinca. Akonáhle sa dá do testovacej kazety vzorka krvi, v testovacej kazete sa objaví jeden alebo dva farebné prúžky – ľahko odčítateľný výsledok. Pozor, kým si telo vytvorí dostatočný počet protilátok potrebných pre detekciu infekcie, môže prejsť cca 6 týždňov od nákazy. Preto negatívny výsledok pri nedávnom kontakte s nakazaným  ešte nevylučuje infekciu. Správne načasujte testovanie.

Hodnotenie produktu

Momentálne nie je k dispozícii žiadne hodnotenie produktu.