Strepfen Sprej 15ml

Strepfen Sprej 15ml

Liek v spreji na krátkodobé zmiernenie príznakov sprevádzajúcich bolesť v hrdle, ako sú škriabanie v hrdle, bolesť, ťažkosti s prehĺtaním a opuch.

Dostupnosť: Nedostupné

Dostupné balenie

  • Popis produktu
  • Hodnotenie produktov
  • Doplňujúce informácie

Strepfen sprej je voľnopredajný liek na krátkodobé zmiernenie príznakov sprevádzajúcich bolesť v hrdle, ako sú škriabanie v hrdle, bolesť, ťažkosti s prehĺtaním a opuch. Určený na perorálne a krátkodobé použitie.
Účinná látka :
Flurbiprofén. Flurbiprofén patrí do skupiny liečiv nazývaných nesteroidné protizápalové lieky (NSAIDs = non-steroidal anti-inflammatory drugs). Tieto lieky účinkujú tak, že menia spôsob, akým telo reaguje na bolesť, opuch a vysokú teplotu.
Dávkovanie :
u dospelých starších ako 18 rokov: Jedna dávka (3 vstreknutia) sa nastrieka dozadu do hrdla podľa potreby každých 3 – 6 hodín, maximálne však 5 dávok počas 24 hodín.
Pri aplikácii spreja sa nesmie pacient nadýchnuť. Liek sa nemá používať dlhšie ako 3 dni.
Pred prvým použitím aktivovať pumpičku nasmerovaním trysky od seba a vystreknúť minimálne 4-krát, kým sa neobjaví jemná, konzistentná hmla. Takto je pumpička pripravená na použitie. Medzi jednotlivými dávkami nasmerovať trysku od seba a vystreknúť minimálne 1-krát, aby sa vytvorila jemná, konzistentná hmla. Pred podaním sa vždy uistiť, že sprej vytvára jemnú, konzistentnú hmlu.
Upozornenia :
Počas tehotenstva nepoužívať.
Počas dojčenia sa liek neodporúča používať.
Počas liečby nekonzumovať alkohol.
U starších pacientov je zvýšené riziko závažných následkov nežiaducich reakcií. Pri závažnom zlyhávaní srdca sa nesmie použiť.
Nežiaduce účinky možno minimalizovať používaním najnižšej účinnej dávky počas najkratšej doby potrebnej na zvládnutie symptómov.
Nesmú užívať pacienti s aktívnym peptickým vredom / hemorágiou alebo s anamnézou rekurentného peptického vredu / hemorágie. Anamnéza gastrointestinálneho (GI) krvácania alebo perforácie, závažná kolitída, hemoragické ochorenia alebo poruchy krvotvorby súvisiace s predchádzajúcou terapiou NSAIDs.

Hodnotenie produktu

Momentálne nie je k dispozícii žiadne hodnotenie produktu.