Scalibor obojok pre veľké psy 65cm

Scalibor obojok pre veľké psy 65cm exsp.05/23

POŠKODENÝ VONKAJŠÍ OBAL

S účinnosťou až 4 mesiace proti blchám a až 6 mesiacov proti kliešťom, proti saniu pakomárom, komárom...

Dostupnosť: Nedostupné
  • Popis produktu
  • Hodnotenie produktov
  • Doplňujúce informácie

Scalibor obojok pre veľké psy 65 cm je vodeodolný a úplne bez zápachu. S účinnosťou až 4 mesiace proti blchám a až 6 mesiacov proti kliešťom.

Indikácia:
Prisatie ektoparazitov citlivých na deltametrin u psov:

  • prevencia proti prisatiu kliešťov po dobu 6 mesiacov
  • prevencia proti prisatiu bĺch po dobu 4 mesiacov
  • prevencia sania krvi pakomárom rodu Phlebotomus (přenášač pôvodcu leishmaniózy) po dobu 5 až 6 mesiacov a 40% až 70% letálna účinnosť na ňu po dobu 5 až 6 mesiacov
  • prevencia sania krvi dospelými komármi Culex pipiens po dobu 6 mesiacov

Scalibor obsahuje ako účinnú látku syntetický insekticid deltametrín. Ten zabraňuje ďalšiemu napadaniu psa parazitom a zároveň už prisatých kliešťov a bĺch, ktoré paralyzuje a zabije. Niekedy je možné pozorovať kliešťov na psovi, tieto sa však neprisajú. Proti kliešťom, komárom a pakomárom pôsobí Scalibor 6 mesiacov, proti blchám 4 mesiace.

Deltametrín je v obojku viazaný na látku trifenylfosfát. Tento patentovaný komplex je z obojku postupne uvoľnovaný, priamo na psa a rozširuje sa lipidovou vrstvou kože na celé telo zvieraťa bez vyparovania účinnej látky do prostredia. Preto obojek nezapácha a psovi sa tak dostávájú potrebné dávky deltametrinu postupne každý deň.

Majiteľ môže so psom manipulovať tak ako je zvyknutý, pes môže byť v dome alebo v byte a deti sa ho môžu bez obáv dotýkať a hrať sa s ním. Účinná látka se neuvolňuje do prostredia. Scalibor neztráca svoju účinnosť ani po kontakte s vodou, psy sa teda môže s obojkom kúpať.

Upozornenie:

Po manipulácii s obojkom si umyte ruky s mydlom a vodou. Uchovávejte mimo dosah detí, nedovoľte deťom hrať sa s obojkom alebo ho dokonca cucať. Uchovávejte pri teplote do 25°C.

Spôsob použitia:

Pripevnite obojok okolo krku zvieraťa, bez toho aby ste ho príliš utiahli. Medzi obojok a krk psa by sa mali vmestiť dva prsty. Odstrihnite prebytočný obojok zhruba 5cm od spony. Obojok je treba nasadiť týždeň pred pobytom v infikovanom prostredí. Kúpanie vo vode neovplyvňuje účinnosť obojku.

Zvláštne upozornenie :

Nepoužívajte obojok u zvierat s rozsiahlymi kožnými léziami. Psa neumývajte šampónom týždeň pred nasadením obojka. Šampónovanie narušuje lipidovú vrstvu kože a môže tak znížiť účinnosť obojku.
Scalibor je možné použiť od veku 7 týždňov

Hodnotenie produktu

Momentálne nie je k dispozícii žiadne hodnotenie produktu.

Doplňujúce informácie

Značka: MSD
Balenie: 1ks
Kategórie: Veterinárne produkty
Trápi ma: