Robicold 20tbl

Robicold 20tbl

Liek na zmiernenie zdurenia nosovej sliznice a prinosových dutín s bolesťou hlavy, horúčkou a bolesťou súvisiacou s bežným prechladnutím a chrípkou. Liek obsahuje psychotrornú látku, preto je možný výdaj iba 1 balenia 

Dostupnosť: Nedostupné
  • Popis produktu
  • Hodnotenie produktov
  • Doplňujúce informácie

Robicold od Pfizeru je voľnopredajný liek na zmiernenie zdurenia nosovej sliznice a prinosových dutín s bolesťou hlavy, horúčkou a bolesťou súvisiacou s bežným prechladnutím a chrípkou. Tento liek obsahuje ibuprofen, nesteroidové protizápalové liečivo (NSAID), ktorý pôsobí na zmiernenie bolesti a zníženie vysokej teploty a horúčky. Tablety tiež obsahujú pseudoefedríniumchlorid, dekongestant, ktorý pomáha prečistiť nosové dutiny a zmierniť zdurenie nosovej sliznice. 

Používajte tento liek, iba ak máte upchatý nos spolu s bolesťou hlavy, bolesťou a/alebo horúčkou. Nepoužívajte ho, ak máte iba jeden z týchto príznakov.Pokiaľ prevažuje jeden symptóm (buď upchatie nosa alebo bolesť hlavy a/alebo horúčka), uprednostňuje sa jednozložková liečba.

Dávkovanie :

Dospelí, starší ľudia a mladiství nad 12 rokov: Odporúčaná dávka je 1 alebo 2 tablety každé 4-6 hodín podľa potreby. Tablety sa majú zapíjať vodou. Užívajte iba toľko, koľko potrebujete a medzi jednotlivými dávkami ponechajte najmenej 4 až 6 hodín. Neužívajte viac ako 6 tabliet v priebehu 24 hodín. Ak príznaky pretrvávajú dlhšie ako 3 dni, vyhľadajte svojho lekára.

Upozornenie:

Liek je kontraindikovaný v gravidite a počas laktácie.

Liek je kontraindikovaný u detí do 12 rokov.

U pacientov s miernym až stredne ťažkým poškodením obličiek alebo pečene sa nevyžaduje zníženie dávky. Má sa použiť najnižšia účinná dávka.

Považuje sa za nebezpečné užívať ibuprofen v kombinácii s warfarínom alebo heparínom mimo priameho lekárskeho dohľadu.

Počas liečby sa má vyhnúť požívaniu alkoholických nápojov.

Hodnotenie produktu

Momentálne nie je k dispozícii žiadne hodnotenie produktu.