Quixx Extra Nosový sprej 30ml

Quixx Extra Nosový sprej 30ml

Nosový hypertonický prírodný sprej s morskou vodou z Atlantického oceánu s eukalyptovým olejom na prirodzené uvoľnenie, vyčistenie a zvlhčenie nosa a prínosových dutín s extra pocitom sviežosti pre deti od 6 rokov veku a dospelých.

6,20 €
Dostupnosť: Skladom
Nákupom získate 3 bonusové body
  • Popis produktu
  • Hodnotenie produktov
  • Doplňujúce informácie

Nosový hypertonický prírodný sprej Quixx Extra 30ml s morskou vodou z Atlantického oceánu s eukalyptovým olejom na prirodzené uvoľnenie, vyčistenie a zvlhčenie nosa a prínosových dutín s extra pocitom sviežosti pre deti od 6 rokov veku a dospelých. Z fľaštičky vychádza ako jemná hmla (približne 220 dávok). Rozprašuje sa rovnomerne a jemne na sliznicu 1 až 2 vstreky do každej nosovej dierky 2 až 3 x denne u detí od 6 rokov veku. Dospelí 1 až 3 vstreky do každej nosovej dierky 2 až 3 x denne.

Hypertonická morská voda čisto prírodným, nechemickým, fyzikálnym spôsobom znižuje opuch nosovej sliznice a uvoľňuje nosové dýchacie cesty. Osviežujúci eukalyptový olej dáva pocit, že máte čistý a "otvorený" nos.

So svojimi vysoko koncentrovanými soľami (2,6 %), QUIXX extra absorbuje nadmernú tekutinu z opuchnutej sliznice nosa a súčasne ju čistí. QUIXX extra prináša uvoľnenie upchatého nosa a prínosových dutín a čistí nos pri prechladnutiach a chrípke.

Pridaný eukalyptový olej prináša osviežujúci účinok pre horný respiračný trakt. Niekedy možno hľadáte aj silnejší produkt než QUIXX a oceníte pocit sviežosti, ktorý pomôže prekonať tupý pocit spôsobený rinitídou.

Rinitída (nádcha) je nepríjemný stav, ktorý už zažil každý niekedy počas chladného obdobia a môže mať vplyv na pocit pohody. Keďže je nos priamo spojený s okolitými orgánmi, neliečené symptómy rinitídy môžu viesť ku komplikáciám ako napríklad sínusitída (zápal prínosových dutín), otitída (infekcia ucha) alebo bronchitída (zápal priedušiek). V dôsledku prolongovaného zvýšeného prekrvenia nosa a prítomnosti nadmerného množstva hlienu napríklad v nosových dutinách dýchate viac svojimi ústami. To spôsobuje, že sa vysušujú, čo zvyšuje riziko infekcií úst a hrdla a zanáša znečistenie a mikróby do pľúc.Keď je nos upchatý dlhý čas, normálna ventilácia prínosových dutín je narušená, čo zvyšuje riziko sínusitídy. Zo všetkých týchto príčin by malo byť zníženie prekrvenia prioritou liečby rinitídy.

Nosový hypertonický sprej QUIXX extra kombinuje dekongestívne účinky s pocitom sviežosti. QUIXX extra je prírodný nosový sprej, ktorý obsahuje morskú vodu z Atlantického oceánu s jej hodnotnými minerálmi a stopovými prvkami ako aj eukalyptový olej. Tento olej vytvára pocit, že máte čistý a otvorený nos, ktorým môžete ľahšie dýchať.

Existuje viac než 500 druhov eukalyptových stromov. Na extrakciu esenciálneho oleja sa väčšinou používajú listy Eucalyptus globulus. Eukalyptový olej na medicínske použitie je popísaný v Európskom liekopise. Zvyčajne sa používa pri chrípke, kašli a prechladnutí. Osviežujúci pocit z eukalyptového oleja pomáha prekonať tupý pocit typický pre rinitídu (nádchu).Stimuláciou chladových receptorov v nose dáva eukalyptový olej pocit zvýšeného prietoku vzduchu a sviežosti.

Hodnotenie produktu

Momentálne nie je k dispozícii žiadne hodnotenie produktu.

Doplňujúce informácie

Značka: Berlin-Chemie (Menarini Group)
Balenie: 30ml
Kód:
M21107
ŠUKL kód:
EAN:
Kategórie:
Trápi ma: Hľadanie podľa problémuDýchanieUpchatý nosNádcha, chrípka