ellen NORMAL probiotické tampóny 12ks

ellen NORMAL probiotické tampóny 12ks

Pre zdravie pošvy. Pre dni s miernym až stredne intenzívnym krvácaním, absorbujúce 9-12 ml. V období menzes, alebo po liečbe antibiotikami, zvýšenej hladine pH v pošve alebo v prípade potreby.

Dostupnosť: Nedostupné

Dostupné balenie

 • Popis produktu
 • Hodnotenie produktov
 • Doplňujúce informácie

ellen Probiotické tampóny

Zloženie

Každý tampón obsahuje 100 miliónov životachopných baktérií patentovanej zmesi Lacto Naturel. Laktobacily zmesi Lacto Naturel sa prirodzene vyskytujú v zdravej vaginálnej flóre.

 • Lactobacillus fermentum LN 99
 • Lactobacillus gasseri LN 40
 • Lactobacillus rhamnosus LN 113

Dávkovanie

Minimálne 3 tampóny ellen® denne po dobu 3 dní, teda 9 tampónov počas jednej menštruácie, najmenej 3 menštruačné periódy 

Pre koho sú vhodné

Pre všetky ženy, ktoré počas menštruácie chcú udržiavať prirodzenú vaginálnu flóru.

Použitie

Tampóny sú  rozdelené do troch veľkostí podľa absorpčnej schopnosti:

 • ellen® Mini, absorbujúce 6-9 ml
 • ellen® Normal, absorbujúce 9- 12 ml
 • ellen® Super, absorbujúce 12-15 ml.

Vďaka rozdielnej absorpčnej schopnosti, sa tampóny prispôsobia meniacej sa intenzite krvácania. Zvoľte si takú veľkosť tampónu, ktorý najlepšie spĺňa vaše potreby. Všetky tampóny ellen® obsahujú rovnaké množstvo účinnej zložky.

 • Pre dni s miernym krvácaním a pre tie, ktoré tampóny používajú prvýkrát: ellen® Mini
 • Pre dni s miernym až stredne intenzívnym krvácaním: ellen® Normal
 • Pre dni so stredne intenzívnym až silným krvácaním: ellen® Super

Kvapky znázornené na obaloch predstavujú množstvo menštruačnej krvi, tak ako je uvedené v štandardoch EDANA.

Zavádzanie tampónov ellen®

Upozornenie: pred zavedením si umyte ruky

 • Odtrhnite červený prúžok okolo tampónu v smere šípok
 • Odstráňte celofánový ochranný obal zo spodnej časti tampónu
 • Rozmotajte šnúrku tampónu.

Umiestnite špičku vášho ukazováka na spodnú časť tampónu a odstráňte hornú časť celofánového ochranného obalu. Voľnou rukou ľahko roztiahnite veľké pysky, aby ste uľahčila prístup do pošvového vchodu, umiestneného medzi ústim močovej rúry a konečníkom. Niektoré ženy dávajú prednosť zavádzaniu tampónov posediačky na toalete, iné považujú za pohodlnejšie zavádzanie s jednou nohou zdvihnutou. Najdôležitejšie je samozrejme dobre sa uvoľniť.

Následne s pomocou ukazováka zatlačte tampón do pošvy tak hlboko, až ho prestanete cítiť.

Najjednoduchší spôsob je spočiatku zatlačiť tampón smerom hore a následne priečne smerom dozadu. Ak ucítite odpor, mierne zmeňte smer zavádzania.

Vo chvíli, keď ho prestanete cítiť, je tampón zavedený na správnom mieste. Ak jeho prítomnosť ešte stále pociťujete, zatlačte ho jemne hlbšie.

Upozornenie: umyte si znovu ruky. Tampón sa udrží na svojom mieste svalmi panvového dna a nemôže sa posunúť smerom do maternice.

ellen® pre tie, ktoré tampóny používajú prvýkrát

Tampóny ellen® môžete používať hneď od prvých menštruácií. V panenskej blane je otvor, ktorého okraje sú bežne natoľko pružné, že dovoľujú bezproblémové zavedenie tampónov ellen® veľkosti Mini alebo Normal bez jej poškodenia.

Prvému zavádzaniu venujte dostatok času, najprv sa zoznámte so svojim telom. Čím budete uvoľnenejšia, tým jednoduchšie si tampón zavediete. Svaly panvového dna môžu prednú časť pošvy zúžiť a tým vzbudiť dojem, že je pošva príliš úzka. Začnite v tom prípade pravidelne dýchať, svaly sa uvoľnia a tampón tak bude môcť byť ľahko a bezpečne zavedený. Tampón je najlepšie umiestnený, ak sa nachádza v strede dĺžky pošvy a vy ho necítite. Zistíte, že zavádzanie tampónov sa stane po získaní skúseností jednoduchým a bezproblémovým.

Vyberanie tampónov ellen®

 1. Najprv si umyte ruky
 2. Najjednoduchšie je vyberať tampón, keď je úplne nasiaknutý
 3. Zatiahnite za tampón pomocou šnúrky tampónu, tak by mal tampón z pošvy vykĺznuť.
 4. Pokiaľ sa nedá tampón vytiahnuť ľahko, pravdepodobne ešte nie je úplne nasiaknutý
 5. Pokiaľ sa vám nedarí nájsť šnúrku tampónu, počkajte, až bude tampón úplne nasiaknutý, čupnite si a tlačte pokým nebudete schopná uchopiť tampón dvoma prstami
 6. Ak sa vám nepodarí vytiahnuť tampón touto metódou, poraďte sa s gynekológom
 7. Nesplachujte tampón, mohol by spôsobiť problémy vo vodoinštalácií.
 8. Zabaľte použitý tampón do servítky a vyhoďte ho do odpadu.
 9. Znovu si umyte ruky.

Výmena tampónov ellen®

Tampóny sa musia pravidelne vymieňať. Konkrétna frekvencia výmeny je závislá na absorpčnej kapacite tampónu a intenzite menštruačného krvácania. Vzhľadom k tomu, že sa množstvo menštruačnej krvi v priebehu periódy mení, odporúčame zvoliť vždy veľkosť tampónu odpovedajúceho intenzite krvácania.

Odporúčame používať vždy tu najmenšiu vhodnú veľkosť. Na začiatku periódy, keď je krvácanie najsilnejšie, zvoľte takú absorpčnú kapacitu, ktorá umožní výmenu tampónu približne po 3-6 hodinách. Ak sa vaše menštruačné krvácanie zmierňuje, zvoľte tampón s menšou absorpčnou kapacitou a zachovajte rovnaké intervaly výmeny. V priebehu noci môže byť tampón použitý 6-8 hodín. Vzhľadom k rozdielnej absorpčnej kapacite sú tampóny ellen® schopné pokryť rozdielne požiadavky jednotlivých fázy menštruácie.

Nezabudnite vybrať posledný tampón po ukončení menštruácie.

Upozornenia

Informácie o TSS (Toxic Shock Syndrome), syndróme toxického šoku

Tampóny ellen® s obsahom laktobacilov majú schopnosť prevencie TSS v porovnaní s konvenčnými tampónmi. TSS je vzácne, ale závažné akútne ochorenie, ku ktorému môže dôjsť v súvislosti s používaním bežných tampónov. Je vyvolané choroboplodnými zárodkami Staphylococcus aureus, bežne prítomnými na ľudskej koži. K rozvoju TSS dochádza vtedy, ak je nasiaknutý tampón ponechaný v pošvovej dutine príliš dlhú dobu a súčasne sú prítomné choroboplodné zárodky.

Výrobca: Ellen AB, Svärdvägen 27, 182 33 Danderyd, Švédsko

Distribútor pre SR: S&D Pharma SK, s.r.o., Farebná 32, 821 05 Bratislava, Slovensko

Hodnotenie produktu

Momentálne nie je k dispozícii žiadne hodnotenie produktu.