PROBACIN ATB 8x10ml

PROBACIN ATB 8x10ml

Probiotikum a prebiotikum v jednom, na obnovenie rovnováhy črevnej mikroflóry pri gastrointestinálnych poruchách, pre alergikov, pri užívaní antibiotík... Určený pre všetky vekové kategórie od 6 mesiacov.

12,80 €
Dostupnosť: Skladom
Nákupom získate 6 bonusových bodov

Dostupné balenie

Skladom
12,00 €
10,50 €
  • Popis produktu
  • Hodnotenie produktov
  • Doplňujúce informácie

Probacin 8x10 ml je probiotikum a prebiotikum v jednom, obsahujúce životaschopné spóry probiotického kmeňa Bacillus clausii MTCC 5472 doplnené o arabinogalaktán (prebiotikum, ktoré podporuje rast a aktivitu v čreve). 

Určený pri užívaní antibiotík (preukázaná vysoká odolnosť voči antibiotikám), na obnovenie rovnováhy črevnej mikroflóry pri gastrointestinálnych poruchách, pre alergikov (alergická nádcha, dermatitídy a ďalšie ťažkosti)...        

Probacin ATB ako jediný na slovenskom trhu obsahuje unikátnu bakteriálnu spóru Bacillus clausii. Prípravok s obsahom Bacillus clausii je už desiatky rokov v Taliansku registrovaný ako liečivo, na našom trhu je vedený ako výživový doplnok. 

Známym a častým nežiaducim účinkom antibiotík je narušenie prirodzenej črevnej mikroflóry, čo môže viesť k tráviacim ťažkostiam. Preto je vhodné, už v rámci antibiotickej terapie, užívať látky, ktoré môžu tejto poruche zabrániť. Tieto látky musia byť odolné voči konkrétnemu antibiotiku, pretože inak by boli v tráviacom systéme zničené rovnako tak, ako spomínaná prirodzená črevná mikroflóra. Ako vyplýva z mnohoročných skúseností najmä talianskych lekárov, spóra Bacillus clausii je schopná tlaku väčšiny antibiotík odolať a prispieva tak k udržaniu prirodzenej črevnej mikroflóry počas užívania antibiotík.

Probacin obsahuje spóry špecifického probiotického kmeňa Bacillus clausii doplnené arabinogalaktánom (prebiotikum, ktoré podporuje rast a aktivitu v čreve). Spóry Bacillus clausii sú veľmi odolné voči kyslému žalúdočnému prostrediu a po vyklíčení v čreve vytvárajú užitočnú črevnú mikroflóru. Bacillus clausii je významne odolný voči širokému spektru antibiotík, a to voči radu: penicilínovému – tetracyklínovému – cefalosporínovému– makrolidovému – aminoglykozidovému – linkosamidovému, voči metronidazolu, streptomycínu, kolistínu, kyseline nalidixovej, kyseline pipemidovej a kyseline fusidovej.

Vďaka odolnosti voči takému širokému spektru antibiotík, čo je výnimočnou vlastnosťou medzi probiotikami, napomáha Bacillus clausii obnove narušenej črevnej mikroflóry počas užívania antibiotík.

Štúdie preukázali, že Bacillus clausii stimuluje črevný imunitný systém (GALT), sprostredkúva špecifickú imunitnú odpoveď a predpokladá sa tak, že zabezpečuje ochranu pred rozvojom alergických a autoimunitných ochorení.

Pri podávaní Bacillus clausii bolo v klinickom testovaní dosiahnuté zníženie rizika vzniku alergických prejavov, napríklad alergickej nádchy. Bacillus clausii tiež znižuje frekvenciu a dĺžku infekcií horných dýchacích ciest, ako u zdravých osôb, tak aj u alergicky predisponovaných pacientov.

V nedávnej štúdii bola identifikovaná a popísaná látka clausín tvorená baktériou Bacillus clausii. Ide o tzv. bakteriocín – látku, ktorá má svoju vlastnú antimikrobiálnu aktivitu. Vďaka tomu prirodzenou cestou pomáha ničiť škodlivé baktérie v črevách.

Bacillus clausi ďalej vykazuje zvýšenú priľnavosť k bunkám čreva. Zároveň produkuje antimikrobiálne pôsobiacu látku clausín, čím podporuje samotnú antibiotickú liečbu. Probacin sa môže užívať súčasne s antibiotikami. Bacillus clausii môžu užívať deti aj dospelí.

Zloženie/ fľaštička:

Voda, sorbitol, kyselina citrónová, sorbát draselný, aróma, FiberAid (arabinogalaktan) ako prebiotikum. Spóry Bacillus clausii, manitol, oxid kremičitý, maltodextrin.

Dávkovanie:

Deti od 6 mesiacov veku:

Pri akútnych stavoch 1 fľaštička denne, pri preventívnom používaní 1fľaštička každé 3-4 dni.

Dospelí: 1-2 fľaštičky denne. Užiť najlepšie nalačno.

Použitie : 

Fľaštičky boli vyvinuté špeciálne pre deti a pre dospelých, ktorí uprednostňujú tekutú formu prípravkov. Sú veľmi praktické a pre deti chutné. Fľaštička obsahuje jednu dennú dávku.

Otáčajte uzáverom v smere hodinových ručičiek až do maximálnej možnej pozície. V tejto pozícii dôjde k prepadu prášku z uzáveru do tekutiny pod uzáverom.

Potrepte dobre fľaštičkou (so stále priskrutkovaným uzáverom) kvôli dobrému rozpusteniu prášku.

Odskrutkujte uzáver a vypite obsah fľaštičky.

Poznámka:

Najnižší vek pre užívanie je 6 mesiacov

Uschovávajte mimo dosahu detí. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Výživové doplnky sa nesmú používať ako náhrada pestrej stravy. Zakalenie prípravku nie je na závadu jeho kvality.

O užívaní v tehotenstve a počas dojčenia sa poraďte so svojím lekárom.

Klinické štúdie:

1. Marseglia GL, Tosca M. Účinnosť spór Bacillus clausii v prevencii opakujúcich sa respiračných infekcií u detí. Ther Clin Risk Manag 2007;3(1):13-17.

2. Ciprandi G, Tosca MA. Hodnotenie cytokinov získaných nosnou lavážou u alergických detí po podávaní Bacillus clausii. Pediatr Allergy Immunol 2004;15:148-151.

3. Ciprandi G, Vizzaccaro A. Účinnosť Bacillus clausii u detí s alergickou nádchou. Allergy 2005;60:702-703.

4. Lee J. Metaanalýza klinických štúdií sledujúcich používanie probiotík v prevencii a liečbe atopickej dermatitídy u detí. J Allergy Clin Immunol 2008;121(1):116-121.

5. Bozdogan B. Charakteristika erm génov zodpovedných za rezistenciu probiotických kmeňov Bacillus clausii k makrolidom. Appl Environ Microbiol 2004;70(1):280-284.

6. Girlich D. Molekulárna a biochemická charakteristika chromozomálne uloženej beta-laktamázy BCL-1 z Bacillus clausii. Antimicrob Agents Chemother 2007;51:4009-4014.

7. Bozdogan B, Galopin S. Chromosomálna aadD2 kódujúca aminoglykosidovú nukleotidtransferasu v Bacillus clausii. Antimicrob Agents Chemother 2003;47:1343-1346.

8. Bouhss A, Al Dabbagh B, Vincent M et al. Specifi c interactions of clausin, a new lantibiotic, with lipid precursors of the bacterial cell wall. Biophys. J 2009; 97:1390-1397.

Hodnotenie produktu

Momentálne nie je k dispozícii žiadne hodnotenie produktu.

Odporúčame