Pangamin GNOSTIN žen-šen 200tbl

Pangamin GNOSTIN žen-šen 200tbl

Pivovarské kvasnice obohatené o žen-šeň. Zdroj stopových prvkov a vitamínov za výhodnú cenu

Dostupnosť: Nedostupné
  • Popis produktu
  • Hodnotenie produktov
  • Doplňujúce informácie

Pangamin GNOSTIN

* 200 tabliet v balení.
* Proti stresu a únave.
* Zloženie: šetrne sušené pivovarské kvasnice, ženšenový extrakt.

Sušené pivovarské kvasnice s vysokým obsahom vitamínov zvlášť skupiny B, minerálov, stopových prvkov a celej rady ďalších pre život nevyhnutných látok, vhodným spôsobom obohatené o ženšeňový extrakt. Koreň ženšeňu je mimoriadnym rezervoárom glykosidov. Stimuluje žlazy s vnútornou sekréciou, činnosť obehového systému vrátane srdca, pôsobí taktiež na nervový systém. Má tiež afrodiziakálne účinky. GNOSTIN je bezpečný, efektívny a čisto prírodný stimulant, ktorý napomáha pri obnovení straty energie, pri poruchách spánku, telesnej vyčerpanosti, depresiách a strese.rispieva k zlepšeniu vnímavosti a schopnosti sústredenia. Môže znižovať vysoký krvný tlak, u osôb s nízkym tlakom ho zase zvyšuje. GNOSTIN svojím vyváženým zložením podporuje celkovú rovnováhu a vitalitu. Pri dlhodobom užívaní zlepšuje duševný stav predovšetkým u starších ľudí, upravuje metabolizmus. Doporučená denná dávka tabliet GNOSTINU obsahuje také množstvo ginsenosidov, aké je obsiahnuté v 1 g prášku koreňa ženšeňu.

Ženšeň (Panax ginseng), ženšeň kórejský

* Táto rastlina je považovaná za stimulant ako telesnej, tak duševnej činnosti. Tradičná čínska medicína ju využíva úspešne už niekoľko tisícročí a vďaka akejsi mystickej povesti sa stále hlási veľké množstvo záujemcov o túto terapiu. Je miernym preháňadlom, preto urýchľuje priechod niektorých toxických látok tráviacim ústrojenstvom. Znižuje škodlivú frakciu cholesterolu, LDL, zlepšuje krvný obeh, v menopauze pomáha odstraňovať nepríjemné pocity tým, že zvyšuje hladinu fytoestrogénu. Popri tom tlmí rast nádorových buniek, normalizuje krvný tlak a lieči aj prechladnutie. Je považovaný za afrodiziakum, zvlášť u žien zvyšuje sexuálnu žiadostivosť. Jeho účinky si pochvaľujú i starší muži.
* Veľký význam má tiež jeho schopnosť podporovať asimiláciu vitamínov i minerálov, čím sa zvyšuje ich účinnosť. Stimuluje taktiež žlazy s vnútornou sekréciou, takže jeho pôsobenie je všestranné.
* Pre zvýšenie účinku sa doporučuje užívať na prázdny žalúdok, najlepšie pred raňajkami. Vitamín C však môže spomaľovať jeho resorpciu, takže ak užívate obidva preparáty, mal by medzi ich príjmom byť dvojhodinový odstup.

Vitamíny, minerály, stopové prvky, bielkoviny a radu ďalších v kvasniciach obsiahnutých látok je treba vnímať ako biologický komplex, ktorý tvorí cez niekedy relatívne nízky obsah účinných prvkov v prípravku protiváhu rade multivitamínových preparátov. Svojím vzájomným prirodzeným pôsobením tieto prvky niekoľkonásobne zvyšujú prospešnosť ľudskému organizmu. Prípravky s obsahom pivovarských kvasníc dávajú to najlepšie zo súčasnej ponuky doplnkov výživy.

Prirodzenou súčasťou sušených pivovarských kvasníc sú hlavne:

* Biologicky cenné látky dusíkaté
(proteíny, cerevisin, zymokasein, nukleoproteidy, glutathion, esenciálne aminokyseliny).
* Glycidy
(zvl. glykogén, ribosa, desoxyribosa)
* Lipidy
(nenasýtené mastné kyseliny, zvl. kys. linolová a linoleová, označovaná ako vitamín F).
* Fosfatidy a steroly
(lecitín, kefalín, ergosterol, a steroly podobné pohlavným hormónom).
* Minerálne látky
(Ca, P, K, Mg, Na)
* Stopové prvky
(Fe, J, Cu, Zn, Mn atd.)
* Vitaminy
(Thiamín - B1, riboflavín - B2, pyridoxín - B6, niacin - B3, kys.listová, kys.pantotenová - B5, kys.p-aminobenzoová, kys.pangamová - B15, kalciferol - D, cholín, kobalamín - B12).
* Enzýmy ako zo skupiny hydrolýz, tak desmoláz.
* Ostatné biologicky účinné látky
(biotín - H, inozitol, protianemický faktor, glykokininy, cytochróm, melaninové pigmenty atď).

Dávkovanie:
Deti 2x denne 2 tablety po jedle.
Dospelí 3x denne 3 tablety po jedle.

Hodnotenie produktu

Momentálne nie je k dispozícii žiadne hodnotenie produktu.