zensen panax ginseng

Panax Ginseng (ženšen) 500mg 100kps

Zvyšuje mentálnu i fyzickú výkonnosť, koncentráciu, tlmí prejavy únavy.

Dostupnosť: Nedostupné
  • Popis produktu
  • Hodnotenie produktov
  • Doplňujúce informácie

Panax Ginseng (ženšen) 500mg zvyšuje mentálnu i fyzickú výkonnosť, koncentráciu, tlmí prejavy únavy. Podporuje pamäť, zlepšuje činosť mozgu, bystrosť, učenie a celkovo stimuluje výkonosť nervového systému. Ženšen má významný adaptogén a stimulačný účinok.

Ženšen je trváca bylina vysoká 30 až 50 cm. V medicíne sa využíva koreň 5-6 ročnej rastliny. Koreň je valcovitý, niekedy má tvar podobajúci sa na človeka. Koreň po usušení na slnku sa olúpe – biely ženšen, alebo sa pred sušením obarí vriacou vodou, tak sa získa červenohnedý ženšen, alebo sa obarí parou a vznikne červený ženšen. Ženšen sa vo východnej medicíne používa niekoľko tisíc rokov a posledných niekoľko storočí taktiež v západnej medicíne. V ázijských krajinách je ženšen nazývaný tiež koreň života alebo všeliek.

Ženšen obsahuje okrem iných účinných látok aj ginsenozidy.

Ginsenozidy patria do skupiny steroidných saponínov. Glikozidy označované ako Rb1, Rb2, Rc a Re , Rg1,Rh1 sú tvorené aglykónom 20-S-protopanaxadiol alebo 20-S-protopanaxtriol a sacharidovou zložkou- glukóza, arabinóza, alebo ramnóza. Farmakologicky účinný je až metabolit, ktorý vzniká až po hydrolýze glikozidu z aglykónu jeho transformáciou v čreve. Táto transformovaná zložka - špecifický metabolit - pôsobí protizápalovo, antioxidačne, cytotoxicky a antialergicky.

Hodnotenie produktu

Momentálne nie je k dispozícii žiadne hodnotenie produktu.