Omega Complete Super Krill 500mg s astaxantínom 60kps Jamieson

Omega Complete Super Krill 500mg s astaxantínom 60kps Jamieson

Obsahuje 500 mg čistého oleja z kôrovcov Neptune Krill Oil™ v malých ľahkoprehĺtateľných kapsuliach bez rybacej pachute. DHA prispieva k správnej činnosti mozgu a k dobrému zraku. EPA a DHA podporujú optimálnu činnosť srdca. (Priaznivý účinok sa dosiahne pri dennom príjme 250 mg EPA a DHA.)

23,00 €
Dostupnosť: Skladom
Nákupom získate 11 bonusových bodov
  • Popis produktu
  • Hodnotenie produktov
  • Doplňujúce informácie

Omega-3 Super Krill s astaxantínom
Výživový doplnok

Popis
Obsahuje 500 mg čistého oleja z kôrovcov Neptune Krill Oil™ v malých ľahkoprehĺtateľných kapsuliach bez rybacej pachute. DHA prispieva k správnej činnosti mozgu a k dobrému zraku. EPA a DHA podporujú optimálnu činnosť srdca. (Priaznivý účinok sa dosiahne pri dennom príjme 250 mg EPA a DHA.)

Odporúčané dávkovanie
Dospelí a adolescenti od 9 – 17 rokov: 2 – 4 kapsuly denne alebo sa poraďte s lekárom.

Obsahuje 500 mg čistého oleja z kôrovcov Euphausia superba v malých ľahkoprehĺtateľných kapsuliach. Nové zloženie bez rybacej pachute je obohatené príjemnou prírodnou čerešňovo-vanilkovou arómou. DHA prispieva k správnej činnosti mozgu a k dobrému zraku. EPA a DHA podporujú optimálnu činnosť srdca. (Priaznivý účinok sa dosiahne pri dennom príjme 250 mg EPA a DHA.)

Zloženie v 1 kapsule :
100 % čistý olej z antarktických kôrovcov (Euphausia superba, olej z morského kôrovca) 500 mg
z toho: Omega-3 mastné kyseliny 106 mg
EPA (kyselina eikozapentaénová) 53 mg
DHA (kyselina dokozahexaénová) 29 mg
Fosfolipidy 225 mg
Astaxantín-esterifikovaná forma 0,210 mg
Ďalej obsahuje: želatína (nosič), glycerol (povlaková látka), sorbitol, príchuť čerešňová, vanilková

Dávkovanie :
Dospelí a adolescenti od 9 rokov: 1 – 2 kapsuly denne alebo sa poraďte s lekárom. Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť.

Upozornenia a bezpečnostné opatrenia:
Obsahuje alergén, výrobok z kôrovcov. Neužívajte ak ste alergickí na kôrovce. Poraďte sa o užívaní tohto doplnku s lekárom pri poruche zrážanlivosti krvi, ak užívate antikoagulanciá, či iné lieky alebo ak ste tehotná alebo dojčíte. Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy.

Skladovanie :
Uchovávajte pri teplote 15 °C – 25 °C, mimo dosah malých detí.
Minimálna trvanlivosť do dátumu uvedeného na obale.

Krill znamená v nórskom jazyku „mladá ryba“ a je známy ako zdroj obživy pre veľryby. Ide o kôrovce podobné malým krevetám - považované sú za jeden z najdôležitejších druhov planktónu na udržanie antarktického potravinového reťazca. Antarktický planktón patrí medzi najväčšiu biomasu na svete. V posledných rokoch je jeho hodnota, ako doplnku ľudskej stravy, čoraz viac uznávaná. Čistý olej, ktorý sa z kôrovcov získava patentovanou technológiou, ponúka bohatý a neoceniteľný zdroj zdravých esenciálnych mastných kyselín založených na morskej báze.

Čistý olej z antarktických kôrpvcov (OmegaRED Super Krill) je bohatý na omega-3 mastné kyseliny, ktoré bojujú proti rôznym chorobám a vďaka svojim antioxidačným účinkom preventívne chránia pred ochoreniami súvisiacimi so starnutím. Kým väčšina zdrojov omega-3 mastných kyselín sa nachádza v triglyceridovej forme, krilový olej obsahuje vysoko absorpčné fosfolipidy. Tieto molekuly pôsobia ako prírodné emulgátory na uľahčenie trávenia a vstrebávania tukov organizmom, takže omega-3 mastné kyseliny v čistom oleji z antarktických kôrovcov sú v porovnaní s inými zdrojmi omega-3 mastných kyselín až o 95% biologicky dostupnejšie.
OmegaRED Super Krill je bohatým zdrojom antioxidantov, ako sú vitamín E, vitamín A, betakarotén a karotenoidy - kantaxantín a astaxantín. Tieto antioxidanty pracujú synergicky s inými bioaktívnymi látkami v krilovom oleji – zabraňujú jeho oxidácii, najmä však organizmu poskytujú vysoko účinnú ochranu pred voľnými radikálmi. Štúdie potvrdzujú, že antioxidačné vlastnosti omega-3 mastných kyselín v krilovom oleji sú až 48-krát silnejšie ako antioxidačné účinky omega-3 mastných kyselín bežných rybích olejov.

Zápaly a oxidačné procesy sú základom takmer každého stavu spojeného so starnutím, od cukrovky až po  makulárnu degeneráciu, kardiovaskulárne ochorenia, artritídu či pleť s vráskami. Čistý olej z antarktických kôrovcov prirodzene bojuje proti týmto procesom starnutia, udržiava zdravie a vitalitu organizmu a preventívne pôsobí proti rôznym ochoreniam.

Klinická štúdia uskutočnená  v centre Alternative Medicine Review v Montreale potvrdila, že pri znižovaní hladiny glukózy, celkového cholesterolu, „zlého“ LDL cholesterolu, triglyceridov a zvyšovaní hladiny „dobrého“ HDL cholesterolu bol čistý olej z antarktických kôrovcov aj pri nižších dávkach významne účinnejší ako rybie oleje. Štúdia z Toronta, publikovaná v časopise The Journal of the American College of Nutrition, sledovala u  90 pacientov so zápalovými ochoreniami – predovšetkým artritídou a kardiovaskulárnymi ochoreniami zvýšenú hladinu CRP (krvný test na zápal). Po siedmich dňoch každodenného užívania 300 mg OmegaRED Super Krill bol u nich zaznamenaný pokles hladiny CRP o 19% a po tridsiatich dňoch o 30%. Symptómy artritídy, ako bolesť, stuhnutosť a funkčné poškodenie, sa výrazne zlepšili.

Nedávna kanadská štúdia, ktorá skúmala účinky oleja OmegaRED Super Krill na zdravotný stav žien, zistila, že  po jeho 3-mesačnom užívaní ženy pocítili 51% zvýšenie energie, zlepšenie pamäti, koncentrácie i vytrvalosti. Takmer 100% pacientiek potvrdilo, že sa cítia štastnejšie, 31% z nich zaznamenalo zníženie bolesti. Ženy taktiež postrehli zlepšenie kvality vlasov, pokožky a nechtov, spolu s 58%-nou redukciou vrások, začervenania pleti a iných kožných problémov.

Vysoká účinnosť a biologická dostupnosť krilového oleja, potvrdená klinickými štúdiami, zabezpečili tomuto výživovému doplnku, ktorý navyše neobsahuje stopy po rybej pachuti, dôležité miesto v starostlivosti o zdravia.

 

Hodnotenie produktu

Momentálne nie je k dispozícii žiadne hodnotenie produktu.