NASAL DUO ACTIVE 1/50 mg/ml nosný sprej 10ml

NASAL DUO ACTIVE 1/50 mg/ml nosný sprej 10ml

Uvoľňuje a hojí upchatý nos.

5,40 €
Dostupnosť: Skladom
Nákupom získate 2 bonusové body
  • Popis produktu
  • Hodnotenie produktov
  • Doplňujúce informácie

Nasalduo active 1/50 mg/ml nosný sprej je liek obsahujúci xylometazolíniumchlorid a dexpantenol. Xylometazolín zužuje krvné cievy, čím zmierňuje opuch nosovej sliznice. Dexpantenol je derivát kyseliny pantoténovej ‑ vitamínu, ktorý podporuje hojenie a chráni sliznice, zmierňuje opuch nosovej sliznice pri nádche, podporuje hojenie raniek na slizniciach a koži, používa sa aj pri záchvatovite sa vyskytujúcom výtoku z nosa (vazomotorická nádcha) a na liečbu sťaženého dýchania nosom po operácii nosa.

Určený na použitie u detí starších ako 6 rokov a dospelých.

Ak sa do 7 dní nebudete cítiť lepšie alebo sa budete cítiť horšie, musíte sa obrátiť na lekára.

Dávkovanie :

1 vstrek lieku do každej nosovej dierky podľa potreby, ale maximálne 3x denne.

Poslednú dávku podať každý deň pred spaním. Nepoužívať vyššie dávky ako sú odporúčané. Nepoužívať dlhšie ako 7 dní, ak to nenariadil lekár. Dĺžka používania u detí sa má vždy prekonzultovať s lekárom. Pred opätovným začatím liečby týmto liekom musí uplynúť niekoľkodňová prestávka v jeho používaní. Pri chronickej rinitíde sa tento liek môže podávať len pod dohľadom lekára vzhľadom na riziko vzniku atrofie nosovej sliznice.

Pred použitím dôkladne vysmrkať nos. Pred podaním zložiť ochranný kryt. Pred prvým použitím a po prerušení liečby, trvajúcom viac než 7 dní, rozprašovač niekoľkokrát stlačiť, až kým sa neobjaví rovnomerne rozprášený aerosól. Pri následných použitiach bude nosová  aerodisperzia pripravená na okamžité použitie. Dýzu vložiť do nosovej dierky a rozprašovač 1x stlačiť. Počas vstrekovania sa má pacient zľahka nadychovať nosom. Po použití dýzu dôkladne utrieť čistou papierovou vreckovkou a znovu nasadiť ochranný kryt.

Z hygienických dôvodov má liek vo flaške používať iba jedna osoba.

Upozornenie:

Liek sa môže používať počas gravidity iba podľa odporučenia (neprekračovať dávkovanie) a nie dlhšie ako jeden týždeň.
Rozhodnutie, či ukončiť dojčenie alebo či ukončiť/prerušiť liečbu liekom sa má urobiť po zvážení prínosu dojčenia pre dieťa a prínosu liečby pre ženu.
Nesmie sa používať u detí vo veku 6 rokov a mladších. V tejto skupine pacientov je vhodnejšie podávať nižšiu silu lieku.
Dlhodobé a nadmerné používanie môže spôsobiť reaktívnu hyperémiu alebo kongesciu v dôsledku „rebound“ efektu.
Nesmie sa použiť pri suchom zápale nosovej sliznice (rhinitis sicca).
 

Hodnotenie produktu

Momentálne nie je k dispozícii žiadne hodnotenie produktu.